Zavrieť

Porady

Klasifikácia integrovaných

Aktuálna pálivá téma - môže prepadnúť integrovaný žiak?
U nás sa rozhodlo, že nie, nesmie - pre istotu, aby to bolo v poriadku, lebo nikto nevie, či môže alebo nemôže, ani školský psychológ. A tak zaokrúhľujeme aj zo samých 5 štvorku Nie je integrovaný ako integrovaný, ale pri niektorých je to hrozné, normálne sa u nás vďaka papieru o integrácii prepracujú k maturitnému vysvedčeniu a ich akákoľvek úroveň je žalostná.
Vraj máme stanoviť presne učivo,jemu primerané, ktoré sa má naučiť, aby tú štvorku mohol dostať. Tak maturantovi ktorý nezvláda 3.3 či 12-8 naozaj neviem, čo mám stanoviť Asi aby vedel aspoň napísať čísla.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... keďže ste učiteľky, neviete pordiť, ako je to s tým asistentom učiteľa
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Pre Jenny,
volali sme dnes s poradňou a okrem iného sme sa pýtali na tvoj problém. Integrovaný žiak môže aj prepadnúť. Treba to však vedieť zdokumentovať. To znamená, že on má isté úľavy, ale nie na rozsah učiva stanoveného učebnou osnovou. Treba si odložit všetky písomné práce a má na nich byť uvedený rozsah úľavy. Napr. písomka z matiky alebo šk. úloha - žiaci majú 5 príkladov a on dostane 3. A podobne aj v iných predmetov, nehodnotí sa mu pravopis, grafická úprava( podľa ind. plánu a návrhu špeciálneho pedagóga),ale iba vecne správny či nesprávny obsah. Všetko by malo byť v metodických pokynoch na stránke MŠ.
Rozhodnutie vašej riaditeľky môže súvisieť aj s rozpočtom školy a ak nikto neprepadne, nikto sa nebude sťažovať
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

Janka, dakujem
Riaditelka to uzavrela asi tak, ze ako ich mozme nechat prepadnut, ked maju papier, co sme robili preto, aby neprepadli a ci sme v priebehui polroka volali rodicov a oboznamovali ich s tym, ze dieta stoji na prepadnutie. Nechala za tym taky velky otaznik, ze keby sme ich volali a oznamovali, ci by vtedy dovolila nechat ich prepadnut. Proste dala to na porade prikazom, debatu neakceptuje. Uvidime, co spravi na konci roka, ak budeme priebezne oboznamovat rodicov (pri 19 rocnych dospelych ludoch mi to pride divne), ci dovoli ohodnotit ich podla zasluh.
Metodicke pokyny sme preluskali z kazdej strany, navyse sme googlili a googlili donekonecna.... veic ako nehcat im dlhsi cas pri pisomke, ohodnotitt aj snahu a domacu pripravu, neporovnavat s rovesnikmi ale len ich osobny prirastok vedomosti....a pod. su pri tych, o ktorych pisem na nic, lebo snaha ziadna, domaca priprava ziadna, prirastok ziadny.....

alaya : Ak ich riaditel prijme na nadstavbu, to neviem, ci moze, on to vie asi najlepsie a asi chce udrzat zamerstnanie pedagogom,

Kiezby. Ona chce hlavne sebe udrzat riaidtelsku stolicku. Kym budu ziaci - a je jej jedno aki, lebo uci 3 hodiny v tyzdni a aj to si triedu vyberie, kde ucit chce - takze kym budu ziaic, bude skola a kym bude skola, moze riaidtelovat. Ma este 3,5 roka do konca volebneho obdobia a potom este jedno a pojde do dochodku, dufa, ze dovtedy sa jej podari skolu udrzat a nepochybujem o tom, ze znova vyhra (radsej nepisem preco). Ak by aj bolo treba zmenit pocet ucitelov na polovicu, nevadi, bez mihnutia oka to spravi
A aj toto nariadenie ohladom klasifikacie mi pride take, ze "pre istotu" aby nahodou nemala pruser, keby sa to nesmelo a mi by sme ich nechali prepadnut. Nehc je ona cista.

Katy netusim, fakt,. inak by som Ti odpovedala. V nasom meste poznamlen jednu skolu, aj to ZS, kjde maju asistentov, ale ta sa zameriava vyslovene na pracu s integrovanymi detmi, o inej neviem a mame ich tu vela.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jennny1404 Pozri príspevok
Janka, dakujem
Riaditelka to uzavrela asi tak, ze ako ich mozme nechat prepadnut, ked maju papier, co sme robili preto, aby neprepadli a ci sme v priebehui polroka volali rodicov a oboznamovali ich s tym, ze dieta stoji na prepadnutie. Nechala za tym taky velky otaznik, ze keby sme ich volali a oznamovali, ci by vtedy dovolila nechat ich prepadnut. Proste dala to na porade prikazom, debatu neakceptuje. Uvidime, co spravi na konci roka, ak budeme priebezne oboznamovat rodicov (pri 19 rocnych dospelych ludoch mi to pride divne), ci dovoli ohodnotit ich podla zasluh.
Metodicke pokyny sme preluskali z kazdej strany, navyse sme googlili a googlili donekonecna.... veic ako nehcat im dlhsi cas pri pisomke, ohodnotitt aj snahu a domacu pripravu, neporovnavat s rovesnikmi ale len ich osobny prirastok vedomosti....a pod. su pri tych, o ktorych pisem na nic, lebo snaha ziadna, domaca priprava ziadna, prirastok ziadny.....

alaya : Ak ich riaditel prijme na nadstavbu, to neviem, ci moze, on to vie asi najlepsie a asi chce udrzat zamerstnanie pedagogom,

Kiezby. Ona chce hlavne sebe udrzat riaidtelsku stolicku. Kym budu ziaci - a je jej jedno aki, lebo uci 3 hodiny v tyzdni a aj to si triedu vyberie, kde ucit chce - takze kym budu ziaic, bude skola a kym bude skola, moze riaidtelovat. Ma este 3,5 roka do konca volebneho obdobia a potom este jedno a pojde do dochodku, dufa, ze dovtedy sa jej podari skolu udrzat a nepochybujem o tom, ze znova vyhra (radsej nepisem preco). Ak by aj bolo treba zmenit pocet ucitelov na polovicu, nevadi, bez mihnutia oka to spravi
A aj toto nariadenie ohladom klasifikacie mi pride take, ze "pre istotu" aby nahodou nemala pruser, keby sa to nesmelo a mi by sme ich nechali prepadnut. Nehc je ona cista.

Katy netusim, fakt,. inak by som Ti odpovedala. V nasom meste poznamlen jednu skolu, aj to ZS, kjde maju asistentov, ale ta sa zameriava vyslovene na pracu s integrovanymi detmi, o inej neviem a mame ich tu vela.
Rak vidis, na svoje otazky si si odpovedala sama. Ludia su rozni, na roznych postoch.
Po tom, co si mi napisala, myslim si uprimne, ze s tym neurobis nicl, ebo ak ucitel nema podporu v riaditelovi, moze sa aj na hlavu postavit. Inak, to ci niekto prepadne, ci nie moze odhlasovat a musi pedagogicka rada. ked je vas viac a vies, ze to prehlasujete, mozete aj to skusit.
Inak ti neviem pomoct, nemam skuseniost so strednymi skolami.
Zelam, nech to vsetko dopadne tak, ako ma.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy a R Pozri príspevok
... keďže ste učiteľky, neviete pordiť, ako je to s tým asistentom učiteľa
Nestetla som sa s tym este, ani nepocula, aby boli na SŠ. Inak asistenti ucitela mali byt povodne iba na skolach s detmi z malo podnetneho prostredia, nakolko neovladali rec, hgiernicke navykya pod.. No zistili, ze maturitu z nichj nema skoro nikto, nemali koho tam dat.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Integrovaný žiak môže prepadnúť (ak nezvládol učivo - tak musí ), príspevok 23

Ak máte maturantov s mentálnym postihom = hrubé porušenie platnej legislatívy

(integrácia žiaka s mentálnym postihom sa už na základných školách vyslovene nedoporučuje, je možná len vo výnimočných situáciách a pri zabezpečení všetkých podmienok potrebných na takúto integráciu)
0 0
jdominak jdominak

jdominak je offline (nepripojený) jdominak

Je to v Metodických pokynoch na hodnotenie a klasifikáciu žiakov s vývinovými poruchami učenia v základných a stredných školách č.CD-2004-12003//23597-1:095 Čl.4
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jaros5 Pozri príspevok
Integrovaný žiak môže prepadnúť (ak nezvládol učivo - tak musí ), príspevok 23

Ak máte maturantov s mentálnym postihom = hrubé porušenie platnej legislatívy

(integrácia žiaka s mentálnym postihom sa už na základných školách vyslovene nedoporučuje, je možná len vo výnimočných situáciách a pri zabezpečení všetkých podmienok potrebných na takúto integráciu)
Integrovany ziak NIE JE ziak s mentalnym postihom.
Poruchy ucenia nie su mentalna retardacia. Studuju s nimi aj na VS.

Doporucujem zadavatelke uzamknut temu, kym na netrafi slak.


Inak, kym nieco napisem do temy, o ktorej neviem nic, precitam si vsetky prispevky.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ďakujem alaya a jenny ... len som chcela vedieť, či náhodou nie sú v tomto novinky - nič som nenašla (doteraz asistent učiteľa - na ZŠ a špeciálnych š). Žiadne nie sú - už mi to dnes aj potvrdila Dana
http://www.porada.sk/926393-post12.html
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy a R Pozri príspevok
ďakujem alaya a jenny ... len som chcela vedieť, či náhodou nie sú v tomto novinky - nič som nenašla (doteraz asistent učiteľa - na ZŠ a špeciálnych š). Žiadne nie sú - už mi to dnes aj potvrdila Dana
http://www.porada.sk/926393-post12.html
Osobna asistencia - asistent ucitela podla mna nie su totocne funkcie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alaya1 Pozri príspevok
Osobna asistencia - asistent ucitela podla mna nie su totocne funkcie.
Samozrejme ... ale je to aj tak myslené (ak pozrieš aj predchádzajúce príspevky)... ide o to, že teraz od 1.1.09 sa pomoc pri štúdiu nezapočítava do rozsahu hodín osobnej asistencie ... tak preto som chcela vedieť, či sú zmeny v školských zákonoch ... a či by bola možnosť asistenta učiteľa aj na strednej škole..... Nuž, nie je.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

alaya1 Pozri príspevok
Integrovany ziak NIE JE ziak s mentalnym postihom.
Poruchy ucenia nie su mentalna retardacia. Studuju s nimi aj na VS.

Doporucujem zadavatelke uzamknut temu, kym na netrafi slak.


Inak, kym nieco napisem do temy, o ktorej neviem nic, precitam si vsetky prispevky.
Milá alaya, mám rád temperamentných ľudí, ale tvoja reakcia na môj príspevok prekročila rámec slušnosti (čo by mi až tak nevadilo ), ale o čom ma to poučuješ?? Prečítala si si pozorne môj príspevok???
Myslím, že citácia z tvojho príspevku (modré) viac platí pre teba, ako pre mňa.
Prvá časť môjho príspevku bola reakcia na otázku v zadaní témy, a druhá časť bola reakcia na príspevok číslo 15 od zadávateľa témy. Prečítaj si ho prosím ťa. Mimochodom, sama si sa vyjadrila, že problematiku stredných škôl neovládaš ...
Naposledy upravil jaros5 : 23.01.09 at 18:43
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Jenny túto vašu situáciu dôverne poznám, tiež sme mali takú riaditeľku. Čo však musím potvrdiť 18 násťročný neosemnásťročný, rodič predsa poberá rodinné prídavky (ospravedlňujem sa za starú terminológiu) a či ti je to čudné alebo nie,musí byť informovaný o prospievaní/neprospievaní jeho dieťaťa. Píšte, informujte, telefonujte, budete krytí pred rôznymi sťažnosťami, dnešné deti a ich rodičia sú nesmierne vynaliezaví. Ak budete mať všetko vydokladované a ak ste schopní podržať sa na pedagogickej rade, dá sa aj to zvládnuť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy a R Pozri príspevok
Samozrejme ... ale je to aj tak myslené (ak pozrieš aj predchádzajúce príspevky)... ide o to, že teraz od 1.1.09 sa pomoc pri štúdiu nezapočítava do rozsahu hodín osobnej asistencie ... tak preto som chcela vedieť, či sú zmeny v školských zákonoch ... a či by bola možnosť asistenta učiteľa aj na strednej škole..... Nuž, nie je.
Jedna sa o postihnute dieta? Myslim, zeby si sa mala informovat na UPSVaR- socialny odbor, ci nemoze dostat tu osobnu asistenciu, nakolko asistent ucitela naozaj nepripada do uvahy.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jennny1404 Pozri príspevok
Vobec sa nevyjadrujem k tomu, co bolo povedane o postihnutych.

Len k citovanemu - boihuzial, aj ludia s velmi velmi nizkym IQ, dokonca taki, co vysli z osobitnej ZS alebo z "osobitneho" SOU sa mozu dostat na normalnu SS - my mame takyhc styroch, o kt. viem. Traja prisli z osobitnej ZS, jedna z osob. SOU k nam do maturitnej nadstavby!!!!
Vsetci su individualne integrovani a ked ich raz riaditelka prijala (bolo by dobre najst odpoved na otazk preco to urobila???? Ale odpoved je jasna - odkedy bol schvaleny normativ na ziaka, ide to s nasiim skolstvom strasne dolu vodou,kazdy ziak je dobry, prijimani su bez prijimaciek, len nehc sa skola udrzi a ma dost ziakov) ,teda ked ich raz prijala na studium, nesmieme ich vyhodit (jedine pre zanedbanu dochadzku, ale nie pre zle studijne vysledky) a tak ak to vydrzia a sami to nevzdaju, vydlazdia si cestu k maturitnemu vysvedceniu. To je cast z tych, kvoli ktorym som otvorila tuto temu. Jednoducho ak holka na prstoch odpocitava 6-4 doslova!!!!! a ja jej musim dat stvorku, zatialco ostatni musia zvladnut goniometriu, je to strasne nefer a strasne to stve.
Este ma zaujima, pises, ze 4 su z - osobitnych- skol. /zastaraly termin- specialnych skol/traja zo zakladnej, jedna z sou a su v nadstavbe. To ich zo zakladnej skoly zobrala hned na nadstavbu??
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alaya1 Pozri príspevok
Jedna sa o postihnute dieta? Myslim, zeby si sa mala informovat na UPSVaR- socialny odbor, ci nemoze dostat tu osobnu asistenciu, nakolko asistent ucitela naozaj nepripada do uvahy.
Doteraz to bolo takto riešené ... ale bohužiaľ od 1.1. zmena zákona !!! (viac v tej téme o zmenách v OA)...
Takže keď sa jedná o študentov SŠ ... tak tí na tieto zmeny veru riadne doplatia
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy a R Pozri príspevok
Doteraz to bolo takto riešené ... ale bohužiaľ od 1.1. zmena zákona !!! (viac v tej téme o zmenách v OA)...
Takže keď sa jedná o študentov SŠ ... tak tí na tieto zmeny veru riadne doplatia
Hm...no ti, co o zakonoch rozhoduju prax videli tak z lietadla, teoretici, riesia podla potreby ich, nie tych, pre koho to ma byt.
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

alaya1 Pozri príspevok
Este ma zaujima, pises, ze 4 su z - osobitnych- skol. /zastaraly termin- specialnych skol/traja zo zakladnej, jedna z sou a su v nadstavbe. To ich zo zakladnej skoly zobrala hned na nadstavbu??
Samozrejme, ze nie. Pisem, ze JEDNA prisla k nam z osobitneho SOU, teda specialneho, do maturitnej nadstavby.
Ostatni traja, ktori prisli zo spec. ZS su normalne v 3-rocnom vyucnom odbore. (nevzala ich do 4-rocneho maturitneho, ale co z toho, ked ich potom kluudne zoberie do nadstavby, ze )
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jennny1404 Pozri príspevok
Samozrejme, ze nie. Pisem, ze JEDNA prisla k nam z osobitneho SOU, teda specialneho, do maturitnej nadstavby.
Ostatni traja, ktori prisli zo spec. ZS su normalne v 3-rocnom vyucnom odbore. (nevzala ich do 4-rocneho maturitneho, ale co z toho, ked ich potom kluudne zoberie do nadstavby, ze )
To ma prekvapuje, vlastne, ani nie, nakolko teraz je vsetko mozne. Mozno im vybavila nejaku vynimku na MS.Inak si to neviem predstavit, su to biele deti?
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

alaya ano, su vsetky do jedneho biele. A hoci 6-4 rataju horko tazko na prstoch a mala nasobilka - tak do 30 - je vrcholom ich moznosti, + par omylov v nej kym sa doperacuju k vysledku, dosli vsetci so samymi jednotkami, z tej specialnej zakladnej skoly. Celkom by ma zaujimalo, ake su tam uc. osnovy a standardy.
Jedna z nich uz mala strasny pruser a bol navrh vylucit ju zo skoly, to vsak nemozeme, lebo je skolopovinna. Mozme len odporucit preklad na inu skolu a ak ju tam zoberu, o.k., ak nie, musi ostat kym skolopovinnost neskonci (co je za chvilinku, ale nie o tom chcem) - no a prisla mamka do skoly plakat, ze ona velmi prosi, nehc ju nepreradime - jedina skola co prichadzala do uvahy bolo prave to specialne SOU - ze ona cele prazdniny orodovala za to, aby sa dostala k nam, lebo nechce nech ma len spec. skolu, chce, nehc ma normalne vzdelanie a nech je vyucena a moze sa uplatnit...... Takze asi boli okolo prijatia nejake prietahy, ale zase nie az take velke, kedze taketo deti su u nas 4
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať