Zavrieť

Porady

Trávenie

Co by ste mi odporucili na zlepsenie travenia? Ktore potraviny obsahuju najviac vlakniny? Nechcem uzivat ziadne medikamenty. Dakujem.
Usporiadat
miguel.santoro miguel.santoro

miguel.santoro je offline (nepripojený) miguel.santoro

Na trávenie je výborná kurkuma. Resp. aj kurkumín sa to označuje. Je to pomletý koreň z rastliny kurkumín - síto žlto-oranžovej farby. Využíva sa aj ako prírodné farbivo. Je to veľmi silný a účinný antioxidant.Dostať ho v potravinách. Nieje to drahé, a účinné zaberá pri problémoch s trávením. Trošku vezmeš na lyžičku a zapiješ vodou. Výsledok sa rýchlo dostaví.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tomas Buzogan Pozri príspevok
Dobry den
Mam velke problemy s travenim prosim ak mi viete pomoct rad uvitam vsetky rady. Po kazdom jedle sa mi silno odgrgava, boli ma zaludok, je mi neuveritelne zle. Ani ni tak celkovo od zaludka ale normalne na odpadnutie. Cierne pred ocami, neveolnost, zrychleny tep. Obed musim jestna nikeolko krat bay mi nebolo zle. Uplynulue dni mi bolo neuveritlne zle tak som zaciel k lekarovi. Ze vrajmam nieco so slepym crevom no ja si to namyslim. Mne je zle od zaludka nie od slepaka. Dnes ma vsak boli uz aj slepe crevo no krvny obraz mi nevykazuje ziadne zvysene hodnoty. Viete mi poradit co mam robit, kammam zajst aby mi poradili co m i vlastne je ? Dakujem
dobré by bolo asi navštíviť gastroenterologa, ale nemôže to byť spôsobené vianočným prežieraním sa? ak áno nasadila by som ľahkú stravu a ak by ťažkosti nepovolili išla by som opäť k lekárovi. skúšal si, či sa ti uľavilo po požití liekov na trávenie, ktoré sú volne predajné?
0 0
momciatko momciatko

momciatko je offline (nepripojený) momciatko

Ja som pri začiatkoch s problémovým trávením začala obmeňovať stravu, skúsila som dodržiavať pitný režim - čiže minimálne 2 litre denne, ktoré ešte stále dodržiavam. Počas sezóny nesmieme zabúdať na dostatok vitamínov v ovocí a zelenine Počas zimných dní používam probiotiká od firmy valosun a musím povedať, že kombinácia dobrej stravy a probiotík mi celkom rapídne zmenila môj deň Už sa nemusím báť, že ma začne bolieť brucho, lebo mi niečo dobre nesadlo, alebo že ma zoberie plynnatosť a v tom momente by sa človek najradšej pod zem prepadol.
0 0
inergo inergo

inergo je offline (nepripojený) inergo

Dobrý deň, rád by som sa od lekára, alebo aspoň od niekoho znalého veci dozvedel mechanizmus pôsobenia kvapiek na podporu trávenia, napr. Cyn.r0fit alebo iné prípravky, dostupné v lekárňach. Otázka znie, či z tohto "urýchľovača trávenia" v konečnom dôsledku človek priberá (pretože stravu organizmus lepšie strávi a vstrebe) alebo naopak chudne (...pretože sa strava rýchlejšie dostane do čriev a von z organizmu). Ďakujem za fundovanú odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať