Zavrieť

Porady

Nesprávne urobený prevod roka.

Včera som sa konečne dostala k roč. prevodu, ktorý som zvládla, avšak do nového roka mi prenieslo niektoré prij. faktúry, ktoré však boli do konca r.2008 uhradené. Stretli ste sa niekto s tým?
Usporiadat
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Účtujem v JÚ-vizuál. Ukončila som rok 2008 a urobila už prevod na rok 2009. Teraz z určitých dôvodov potrebujem prerobiť sumu vyšlej faktúry z 31.12. Dá sa to ešte urobiť (keď píšu,že prevod je nevratná operácia)? Alebo vystaviť normálne v januári k tej faktúre dobropis a novú faktúru s inou sumou, alebo len dobropis. Potrebujem totiž na novej faktúre vyčísliť menšiu sumu? Práve z toho dôvodu ešte nie je uhradená. Ďakujem za odpovede.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Nikto mi neporadí?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Na prerobenie fa z roku 2008 je už trochu neskoro. Ak si platcom DPH, priznanie je už dávno na DÚ. Ja by som urobila v januári dobropis k pôvodnej fa. Záleží aj na tom, či sa jedná o dodávku tovaru alebo služby. Ak by to bola služba, stačí podľa mňa dobropis, ale ak by sa jednalo o napr. zmenu ceny dodaného tovaru, najlepšie je dobropis vystaviť k zlej cene a novú fa vystaviť s novou cenou, samozrejme už v roku 2009.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Ďakujem, jedná sa o službu. Poriešim.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať