Zavrieť

Porady

Neštandardný postup súdu

Môžem Vás poprosiť o skúsenosť so súdom pri rozvode? Mám zadaný termín pojednávania, ale sudca nemá ešte žiadnu odpoveď na môj návrh od manžela, ani podklad od sociálky, ani príjmy. Podľa toho, čo viem, termín pojednávania sa zvyčajne udáva až po získaní všetkých podkladov. Trošku mám obavy, nakoľko manžel má dosť známych medzi sudcami aj na sociálke a raz sa vyjadril, že bude chcieť dieťa do opatery. Môže sa stať, že tie papiere v spise neuvidím a budú dodané až v deň pojednávania?
Ešte jedna podotázka. Môže ma súd prinútiť ísť do poradne? Ďakujem.
Usporiadat
nunu31 nunu31

nunu31 je offline (nepripojený) nunu31

bobiku Pozri príspevok
to máte v podstate pravdu, ale treba skúsiť zatlačiť na ex, že ved vy máte dieťa a potrebujete viac miesta a keby ste riešli túto vec súdnou cestou, tak súd by na delenie BSM pozeral aj na základe záujmov maloletého dieťaťa. aj tak by bolo najlepšie keby ste sa obrátili na právnika, nakoľko riešenie bytovej otázky medzi bývalými manželmi je vec ošemetná a niekedy sa rieši aj niekoľko rokov. Takže riešením vášho problému by bolo ako som napísala dohoda s ex. myslíte že bude ochotný pristúpiť na dohodu aby ste byt predali a rozdelili sa?
Manželovi je šuma fuk kde budem s dieťaťom bývať. Zo začiatku to tak nevyzeralo, ale čím ďalej tým viac je to zrejmé. On funguje v štýle "ty si chcela rozvod, staraj sa, ty si chcela dieťa do opatery, staraj sa".
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Nech už má váš manžel aký chce postoj, to už je jeho vec,ked sas ním nedá dohodnúť tak vámneostáva zobrať si právnika a súdiť sa, viete možno ho to prestane baviť, lebo na základe mojích skúseností mnohí chlapi majú len silné reči a takto sa pokúšajú zastrašovať ženy, súd bude v prvom rade prihliadať na záujmy maloletého. Takže vám prajem pevné nervy a nebojte všetko raz prehrmí, hlavne sa nevzdávajte a neustupujete manželovi, ked on nie je ochotný sa dohodnút.
0 0
nunu31 nunu31

nunu31 je offline (nepripojený) nunu31

S manželom sme predebatili to BSM, takže sa tu obraciam opäť s prosbou o radu. Muž chce, aby som mu predala polku bytu za 1€, aby mu dali v banke hypotéku na celý byt, s ktorými splatí aj naše dlhy aj kúpu môjho bytu. Veľmi sa urazil, že mu neverím, ale mne sa to nezdá darovať mu polku bytu a dúfať, že dodrží slovo a kúpi mi byt. Takže otázka. Viem že je niečo ako "predbežná dohoda o vysporiadaní BSM". Je v nej možné zahrnúť prevod môjho podielu na byte vlastníctva na neho a potvrdiť to na katastrálnom úrade, aby mu dali úver a zároveň podmieniť prevod kúpou 1izb. bytu pre mňa, resp. prevodu čiastky xyz na môj účet?
Podotázky. Koľko asi stojí u právnika taká zmluva?....ak s tým má niekto skúsenosti...A ak mi dá peniaze a nekúpi byt, nebudem ešte platiť daň z príjmu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať