Zavrieť

Porady

stravné lístky 2OO9

Kolegyňa objednala stravné lístky v hodnote 2,66 eur ( 8O,-Sk), a pri objednávke jej povedali, že už sú v hodnote 2,7O eur ! Ale ona strháva ľudom za 12/08 8O,-Sk !!! Je to v poriadku ? Ako to zúčtovať zamestnancom ?
Usporiadat
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
liba2 Pozri príspevok
či sa dajú vymeniť, ti povie najlepšie tvoj dodávateľ.
Ale nevidím problém vydať lístky také aké mám a nové obstarám v novej cene. Rozdiel 4 centy (1,20 Sk) je takmer zanedbateľný. No ja by som si stým ťažkú hlavu nerobila
Tak nakoniec to budem vydávať ako si povedala... bez doplácania a bez výmeny... potom by som si ešte robila ešte ťažšiu hlavu s tou výmenou :-) ...no čo, v škole takéto neučia :-D

ale ďakujem pekne za odpoveď...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nakoľko sa od 1.4.2009 mení výška stravného z 3,30 EUR na 3,60 EUR aktualizujem údaje:

Minimálna hodnota stravovacej poukážky (gastrolístka) je:
1.1.2009 - 31.3.2009=75% z 3,30 EUR = 2,475 EUR = zaokrúhl. 2,48 EUR (ZP §152/4)
od 1.4.2009 = 75% z 3,60 EUR = 2,70 EUR

Minimálny príspevok zamestnávateľa na stravu je 55% ceny jedla (gastrolístka) (ZP §152/4)

Maximálny príspevok zamestnávateľa na stravu je:
1.1.2009 - 31.3.2009 =55% z 3,30 EUR = 1,815 EUR = 1,82 EUR (ZP §152/3)
Od 1.4.2009= 55% z 3,60 EUR = 1,98 EUR
0 0
lucia11 lucia11

lucia11 je offline (nepripojený) lucia11

kde najdem znenie opatrenia, ktorym sa meni vyska stravneho ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lucia11 Pozri príspevok
kde najdem znenie opatrenia, ktorym sa meni vyska stravneho ?
Kuk sem:
http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.a...n.ascx&LngID=0 Je to čiastka 111/2009.
0 0
lucia11 lucia11

lucia11 je offline (nepripojený) lucia11

dakujem, pomohla si mi
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Zamestnavatel poskytuje zamestnancom stravne listky v plnej vyske 3 eura. Zamestnancom nestahuje 45% zo mzdy. Je to v poriadku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

luciana1 Pozri príspevok
Zamestnavatel poskytuje zamestnancom stravne listky v plnej vyske 3 eura. Zamestnancom nestahuje 45% zo mzdy. Je to v poriadku?
Môže to tak byť.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Vďaka za skoru odpoved
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

[quote=Aljok;1001145]Nakoľko sa od 1.4.2009 mení výška stravného z 3,30 EUR na 3,60 EUR aktualizujem údaje:

Práve kvôli tomu dátumu , mám otázku. Opatrenie č.110/2009 zo dňa 16.3.2009 bolo zverejnené v zbierke zákonov 25.03.2009 a nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia. Teda podľa môjho názoru je dňom vyhlásenia deň , kedy to bolo zverejnené v Zbierke zákonov. Ak je moja úvaha správna tak prečo sa uvádza, že sa mení cena 01.04.2009 ?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
[quote=IVEB;1002208]
Aljok Pozri príspevok
Nakoľko sa od 1.4.2009 mení výška stravného z 3,30 EUR na 3,60 EUR aktualizujem údaje:

Práve kvôli tomu dátumu , mám otázku. Opatrenie č.110/2009 zo dňa 16.3.2009 bolo zverejnené v zbierke zákonov 25.03.2009 a nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia. Teda podľa môjho názoru je dňom vyhlásenia deň , kedy to bolo zverejnené v Zbierke zákonov. Ak je moja úvaha správna tak prečo sa uvádza, že sa mení cena 01.04.2009 ?
Zákon o cestovných náhradach
§ 8
Úprava súm náhrad


(1) Sumy stravného pre časové pásma podľa § 5 ods. 1 a 2 a sumy základných náhrad za používanie cestných motorových vozidiel podľa § 7 ods. 1 a 2 upravuje ministerstvo opatrením na základe údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ďalej len štatistický úrad ) o indexe cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní a o indexe cien položiek spojených s nákupom a prevádzkou motorových vozidiel. Úprava súm sa vykoná, ak rozdiel kumulatívneho indexu cien za príslušný kalendárny mesiac a hodnoty základne je najmenej 10 %; sumy náhrad sa upravia o percento príslušného rozdielu. Kumulatívny index cien za príslušný kalendárny mesiac sa vypočíta ako súčin koeficientov medzimesačných indexov a hodnoty základne. Hodnota základne, za ktorú sa považuje príslušný kalendárny mesiac, podľa ktorého bola naposledy opatrením podľa § 5 ods. 2 a § 7 ods. 2 upravená suma náhrad, je 100 %. Upravené sumy náhrad podľa prvej vety patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=ZuzanaP;1002220]
IVEB Pozri príspevok

Zákon o cestovných náhradach
§ 8
Úprava súm náhrad


(1) Sumy stravného pre časové pásma podľa § 5 ods. 1 a 2 a sumy základných náhrad za používanie cestných motorových vozidiel podľa § 7 ods. 1 a 2 upravuje ministerstvo opatrením na základe údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ďalej len štatistický úrad ) o indexe cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní a o indexe cien položiek spojených s nákupom a prevádzkou motorových vozidiel. Úprava súm sa vykoná, ak rozdiel kumulatívneho indexu cien za príslušný kalendárny mesiac a hodnoty základne je najmenej 10 %; sumy náhrad sa upravia o percento príslušného rozdielu. Kumulatívny index cien za príslušný kalendárny mesiac sa vypočíta ako súčin koeficientov medzimesačných indexov a hodnoty základne. Hodnota základne, za ktorú sa považuje príslušný kalendárny mesiac, podľa ktorého bola naposledy opatrením podľa § 5 ods. 2 a § 7 ods. 2 upravená suma náhrad, je 100 %. Upravené sumy náhrad podľa prvej vety patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené.
0 0
ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

chcem sa opýtať v prípade zmeny sumy stravných lístkov pre zamestnancov od 1.4.2009 ak mám ešte zakúpené str. lístky v období marca čiže pred zmenou s minimálnou sumou ale použijem ich aj na obdobie apríla, kde sa suma za str. lístok zvyšuje, bude to v poriadku, alebo musím ostávajúce str. lístky zameniť na vyššiu hodnotu danú zákonom od 1.4.2009
Naposledy upravil ergo : 30.03.09 at 11:30
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nepíšeš v akej hodnote máš stravné lístky tak ani odpoveď nemôže byť presná. Lístky sa nemusia meniť, mení sa hodnota stravného pri služobných cestách. Ak chceš vedieť či ich musíš meniť tak musíš napísať hodnotu stravných lístkov aké teraz poskytujete, či je v súlade so ZP.
0 0
janulinka janulinka

janulinka je offline (nepripojený) janulinka

Prosím o radu, sme rekreačné zariadenie, zamestnaneckú stravu zabezpečujeme vo vlastnom stravovacom zariadení. Jedna zamestnankyňa doniesla potvrdenie od lekára, že musí dodržiavať špeciálnu diétu č. 9. Je zamestnávateľ povinný poskytovať tejto zamestnankyni stravovacie poukážky? Ďakujem za radu.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ešte doplním, že podľa §152 bod 4 ZP hodnota stravných lístkov musí byť najmenej 75% stravného poskytnutého pri pracovnej ceste v trvaní 5-12 hodín, t.j. 75% z 3,60€ je 2,70€. Ak máš takéto lístky tak nemusíš nič meniť iba ak chceš.
0 0
ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

hodnota stravných lístkov ktoré mám zakúpené je v sume 2,50€,
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

janulinka Pozri príspevok
Prosím o radu, sme rekreačné zariadenie, zamestnaneckú stravu zabezpečujeme vo vlastnom stravovacom zariadení. Jedna zamestnankyňa doniesla potvrdenie od lekára, že musí dodržiavať špeciálnu diétu č. 9. Je zamestnávateľ povinný poskytovať tejto zamestnankyni stravovacie poukážky? Ďakujem za radu.
Ak jej môžte poskytnúť špeciálnu stravu tak jej poskytnete stravu a ak nie tak to riešte stravnými poukážkami.
0 0
ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

Jara Pozri príspevok
Ešte doplním, že podľa §152 bod 4 ZP hodnota stravných lístkov musí byť najmenej 75% stravného poskytnutého pri pracovnej ceste v trvaní 5-12 hodín, t.j. 75% z 3,60€ je 2,70€. Ak máš takéto lístky tak nemusíš nič meniť iba ak chceš.

no práve že nemám zakúpili sa lístky v predstihu a teraz mi ostal visieť dosť veľký počet zo sumu 2,50€
0 0
janulinka janulinka

janulinka je offline (nepripojený) janulinka

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať