Zavrieť

Porady

Vyska podpory v nezamestnani

dobry den,. je spravne ze vyska mojej podpory sa vypocitava z posledneho zamestnania a nie priemeru celeho obdobia? u mna je to rozdiel 9000 sk- 300 eur,.

robil som 6 rokov v celkom dobre platenej praci, potom 8 mesiacov v zahranici, a zimu (4 mesiace) som preckal v zahranici ako pomocnik v kuchyni tak mi pripada namiesto 15 000 sk podpory podla prveho zamestnania len 5500 sk podla posledneho zamestnania,. je spravne uznat mi podporu podla priemeru mojho kraja z posledneho zamestnania, alebo musia pocitat z mojich odrobenych 4och rokov (okrem dvoch dni ktore som cestoval do zahranicia)?

do troch rokov vkuse odpracovanych v SR mi chyba 11 dni ,.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyska podpory sa pocita z poslednych 3 rokov, pricom clovek musel odvadzat odvody 3 roky z poslednych 4.

    Zial, koeficient na prepocet zahranicnej mzdy je tak definovany /priemer mzdy za danu pracu na SK/. Nakolko podporu vyplaca SR, platia definovane vypocty podla SR zakonov.

    Ak cloveku chyba 11 dni do 3 rokov, je na mieste pouvazovat o doplateni odvodov za 11 dni a az potom sa prihlasit na urade prace.

    petonn je offline (nepripojený) petonn

    petonn
    nepocita sa vyska podpory za cele obdobie, a nie len z posledneho zamestnania?

    ja mam odrobene 4 roky bez dvoch dni,. preco mi to nespriemeruju z celeho obdobia, nehovori o tom zakon o SP § 108 ???

    co je to vlastne rozhodujuce obdobie? je to posledne alebo najdlhsie???

    dakujem
    Naposledy upravil petonn : 24.04.09 at 16:25 Dôvod: podotazka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petonn Pozri príspevok
    nieco na tom musi byt, ked o tom vsade citam,... nie???
    Priamo zo zdroja - SP
    Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne,
    1. ak poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, t.j. 1 095 dní – osoba A alebo
    2. poistencovi, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie
    a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol
    dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t.j. 730 dní a
    b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca – osoba B alebo
    3. ak fyzická osoba, ktorá po skončení výkonu služby policajta alebo profesionálneho vojaka bola zaradená do evidencie
    uchádzačov o zamestnanie, nesplnila podmienky na vznik nároku na výsluhový príspevok a nesplnila podmienku trvania služobného pomeru
    na vznik nároku na výsluhový dôchodok alebo nesplnila podmienky nároku na invalidný výsluhový dôchodok podľa zákona o sociálnom
    zabezpečení policajtov a vojakov, a v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bola
    poistená v nezamestnanosti najmenej tri roky, t.j. 1 095 dní – osoba C.

    petonn je offline (nepripojený) petonn

    petonn
    pardon, stale nerozumiem,. vypocitaju mi to len z posledneho zamestnania ktore trvalo len 4 mesiace? nemali by brat do uvahy priemer zo vsetkych 4och rokov???

    dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petonn Pozri príspevok
    pardon, stale nerozumiem,. vypocitaju mi to len z posledneho zamestnania ktore trvalo len 4 mesiace? nemali by brat do uvahy priemer zo vsetkych 4och rokov???

    dakujem
    Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu u osoby A alebo osoby C je obdobie troch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

    petonn je offline (nepripojený) petonn

    petonn
    to znamena ze mi nespravne vypocitali vysku davky, len podla posledneho stvormesacneho zamestnania iba 5600 sk(priemer kosickeho kraja),.
    Keby zaratali aj 8 mesiacov po 9000(priemer kosickeho kraja) a 24 mesiacov po 15000(priemer zarobku v SR), zpriemerovali to, malo by mi vyjst 12600 sk,.

    je tento moj vypocet spravny, alebo nie,.?

    dakujem,..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petonn Pozri príspevok
    to znamena ze mi nespravne vypocitali vysku davky, len podla posledneho stvormesacneho zamestnania iba 5600 sk(priemer kosickeho kraja),.
    Keby zaratali aj 8 mesiacov po 9000(priemer kosickeho kraja) a 24 mesiacov po 15000(priemer zarobku v SR), zpriemerovali to, malo by mi vyjst 12600 sk,.

    je tento moj vypocet spravny, alebo nie,.?

    dakujem,..
    Výška dávky nie je priemer.
    Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50% denného vymeriavacieho základu.
    50% x DVZ x počet dní v mesiaci.
    Denný vymeriavací základ (DVZ) na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia.

    petonn je offline (nepripojený) petonn

    petonn
    Ja vobec nerozumiem o com pisete,.

    Mozte mi vypocitat vysku mojej davky ked som mal za posledne 4 roky: 3 roky hruby plat 30 000sk, 8 mesiacov vodic v zahranici,. (VZ teda priemerna mzda v KE kraji je 18 000sk), a 4 mesiace kuchar (VZ teda hruba mzda 11200SK)??? Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petonn Pozri príspevok
    Ja vobec nerozumiem o com pisete,.

    Mozte mi vypocitat vysku mojej davky ked som mal za posledne 4 roky: 3 roky hruby plat 30 000sk, 8 mesiacov vodic v zahranici,. (VZ teda priemerna mzda v KE kraji je 18 000sk), a 4 mesiace kuchar (VZ teda hruba mzda 11200SK)??? Dakujem
    VZ- vymeriavací základ nie je priemerná mzda. Skús pozrieť moje príspevky ešte raz.

    petonn je offline (nepripojený) petonn

    petonn
    vymeriavaci zaklad je -moj prijem v rozhodujucom obdobi v SR

    -priemerna hruba mzda v mojom kraji ak som bol v zahranici

    je to tak prosim???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.