Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie za byt

Dostali ste už vyúčtovanie za byt?Koľko platíte mesačne a koľko Vám vracajú?Koľko osôb a počet izieb.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.asb.sk/sprava-budov/ekono...cast-2940.html
Skúste poštudovať. Možno pomôže aspoň niekomu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pavel.K Pozri príspevok
síce sa diskusia posúvam k inej téme, ale videl vyúčtovanie susedy - platí mesačne preddavky cca. 100 EUR za cca. 50m2 / 1 osoba a preplatok má 280 EUR => ročné náklady +- 900 EUR

Ja mám preddavok 200 EUR + nedoplatok 700 EUR => ročné náklady 3100 EUR (cca. 70m2 / 2 dospelý + ročné dieťa)

preddavok za teplo bol vypočítaný podľa priemeru za rok 2007 - za rok 2008 má na kúrení slušný preplatok, aj keď mala nedoplatok na teplej vode, ktore cena išla o 50% hore mala nedoplatok

u nás nedoplatok teplá voda (odber rovnaký, no už spomínaný nárast ceny za m3) + vysoký nedoplatok na kúrení (a to nám bola celú zimu zima)
náklady máš spojené s nájomným? Nie je to veľa?
my máme 1900 € / 75,6m2 / 2 dospelé osoby a dve deti...bez nájomného, elektriny a plynu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
alla66 Pozri príspevok
náklady máš spojené s nájomným? Nie je to veľa?
my máme 1900 € / 75,6m2 / 2 dospelé osoby a dve deti...bez nájomného, elektriny a plynu
Alla, nase naklady su 71.221,10 Sk za byt 58 m2, 2 dospelí, dieťa 10 rokov a občas na víkend dospelá dcéra.[/FONT][/COLOR]
Dodávateľ tepla je Račianska teplárenská, a.s., teraz co som pozeral na obchodný register, tuším, že tam bola nejaka zmena asi vlastníka. Sú tam 2 ludia v dozornej rade z franc.repubily a belgicka.
Trocha historie: kedysi tepelne hospodarstvo bolo v prenajme bytofondu Rača, čoby miestnemu podniku. V roku 2003 som bol na stretnuti s poslancami mč rača a obyvatelmi. Tam som sa dokonca dozvedel, že tepelne hospodarstvo už vtedy vykazovalo vysoky zisk. Co bolo zaiste zahadné, lebo podnika mč.rača nebol zapisany v obchodnom registri a myslim si, že nemal dovody vykazovať zisky. V tom čase bol starosta Rače znamy pan Bielik (http://www.transparency.sk/den_tlac/041013_korup.htm ). Na vinobraní boli ohňostroje, rača "financovala" pohostenie družobnych miest z rakuska a Prahy. Silvester v rači sa konal honosne s ohňostrojom. Nemôžem to povedať na 100%, no myslim si, že zastupiteľstvo rača si prelievanim zisku z tep.hosp. dotovala tieto honosne akcie. Mam neoficialne informacie, že aj vtedajší kontrolor mč rača pan A.Č. kadečo zistil, no nemal odvahu to riešiť.
O tepelne hospodarstvo v rači bol nebyvaly zaujem, jeden z projektov bola privatizacia obyvatelmi, čiže odberatelmi. No nebola vola to doriešiť. Teraz platíme za našu nevšímavosť a lahostajnost.
Bytofond Rača zanikol k 30.junu 2007 a od roku 2005 (od maja 2004 vznikla račianska teplarenska, a.s.) je dodovatelom tepla súkromna spoločnosť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pozeral som namatkovo vyúčtovanie a posurfoval som na nete: http://www.urso.gov.sk/sk/regulacia/tepelna-energetika/cr/t-cr?oblast=t&rok=08/t
Mam taketo zavery. Račianska teplarenska, a.s. je zrejme asi najdrahsim dodovatelom tepla v republike (http://www.urso.gov.sk/rozhodnutia/cv/0602_2008_T.pdf ). Zatial čo iní vyrobcovia tepla maju variabilnu zložku tepla na úrovni 480Sk za 1GJ, Račianska teplarenska, a.s. už dodava teplo podla cenoveho vymeru URSO za 675,-Sk co je takmer o 200,-Sk viac než inde v Bratislave.
Ak niekto nevie vyrobiť jednotku tepla porovnatelne ako konkurencia a vedenie URSO im to odobruje, kde je potom chyba? Nemal by akcionar Račianskej teplarenskej, a.s.(neviem kto to je) sa venovať inej činnosti? Moje naklady na vykurovanie za rok 2008 sú na urovni 15,5 tis.Sk. Mam informacie prave z porady, že porovnatelne byty maju inde naklady polovičné.

Zateplili sme dom, v zime môžeme utiahnuť ventili ešte viac a vziať si na seba svetre, ale dalšie riešenie bude asi niečom inom. Už neviem ako viac zateplit a viac utiahnuť ventily. V roku 2005 sme mali celý dom spotrebu tepla na UK 1.036 Gj (rok 1995 to bolo až 1281 GJ), za rok 2008 je to iba 751 GJ, čo je už 25% úspora a očakávam, že zateplenie sa naplno prejaví znížením spotreby tepla ešte o ďalšie % (odhadujem cca 15% až 20%) v tomto roku 2009.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vôbec Vám nezávidím vaše náklady na byt...asi sú s vysokohorskou prirážkou...som rada tak, ako to je a už mlčím a nesťažujem sa
PS : máš to mrňavé, číta sa mi to zle
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tu je priebeh nameranych dielikov na meračoch radiatorov (su 3). Zatial čo začiatok roku 2008 je v silnych číslach, záver roku aj koli zatepleniu je už výrazne nižší, o.i. bola tepla jesen a nemrzlo až do vianoc.
Ak sa k zatepleniu prida 30 či 50% domov na sidlisku, čaka nas katastrofalna cena ze 1GJ od račianskej teplarenskej. Bože, ako su vychcaní!

0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Najlepšie je mať vlastný domček a všetky náklady si môžeš ustrážiť a vieš za čo platíš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

náš správca sa zabudol, museli to dnes roznášať samotní pracovníci nášho správcu - kat im treba, keď nevedia stíhať. Som v pluse 286€. (68 m2, 5 osôb, mesačné zálohy 180€)
to duves
Zatial čo iní vyrobcovia tepla maju variabilnu zložku tepla na úrovni 480Sk za 1GJ, Račianska teplarenska, a.s. už dodava teplo podla cenoveho vymeru URSO za 675,-Sk co je takmer o 200,-Sk viac než inde v Bratislave.
to sú ešte dobrí, u nás je 702 Sk/GJ (23,3€/GJ). A to sme v jednom z najchudobnejšich krajov Slovenska.

[To viete, tam kde je najmenší zárobok, tak tam sa najlepšie nabalia na vysokých cenách.]
0 0
spelect spelect

spelect je offline (nepripojený) spelect

Čítal som na Vašich, ale aj ostatných stránkach, že vyúčtovanie bytu by mal správca zaslať do 31.05. príslušného roku. No je už 1.06. a nič sme od správcu nedostali. Čo v takom prípade, ak správca nedodrží termín? Ďakujem
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.porada.sk/t111797-p6-vyuc...ml#post1058726
http://www.porada.sk/t82784-p13-vyuc...ml#post1057860
Tu máš ohľadom tohto čo sa pýtaš vyčerpávajúce odpovede. Myslím, že by bolo vhodné tému vymazať a prosím Ťa, prečítaj a ak to nebude dostačujúce pýtaj sa v priložených témach.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 01.06.09 at 09:33 Dôvod: zlý link
0 0
zvonec zvonec

zvonec je offline (nepripojený) zvonec

Eva
2-izbovy v Rbk 3 osoby do juna cca 4600 teraz fond oprav navyseny cca 5200 preplatok 14800 Sk,nezatepleny bez plast okien a este aj krajny byt- setrili sme v zime naobliekany skoro ako cibule a sprcha na par minut aj tak studena voda v minuse no a sme stastny ako blchy /na zaciatku teda v 1990 420Kčs na 2 osoby/
0 0
bessy bessy

bessy je offline (nepripojený) bessy

Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať, že či aj u Vás sa z fondu opráv platí napr. "právne poradenstvo pri vymáhaní úhrad od neplatičov, upomienky, poštovné za upomienky" a pod. Ja nevidím dôvod, prečo by sme sa všetci mali na tieto výdavky poskladať neplatičom.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bessy Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať, že či aj u Vás sa z fondu opráv platí napr. "právne poradenstvo pri vymáhaní úhrad od neplatičov, upomienky, poštovné za upomienky" a pod. Ja nevidím dôvod, prečo by sme sa všetci mali na tieto výdavky poskladať neplatičom.
Z fondu opráv by to určite nemalo ísť, keď - tak zo správnej/prevádzkovej réžie. Ale najspravodlivejšie by to bolo naúčtovať to neplatičom. Veď keď ja dostanem upomienku napr. od poskytovateľa tel. služieb, tak mi pripočítajú aj náklady spojené s upomienkou.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zvonec Pozri príspevok
2-izbovy v Rbk 3 osoby do juna cca 4600 teraz fond oprav navyseny cca 5200 preplatok 14800 Sk,nezatepleny bez plast okien a este aj krajny byt- setrili sme v zime naobliekany skoro ako cibule a sprcha na par minut aj tak studena voda v minuse no a sme stastny ako blchy /na zaciatku teda v 1990 420Kčs na 2 osoby/
Zvonec...To teraz neviem či sa mám smiať, alebo Vás ľutovať...
to akože z čoho ste šťastní?
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

pridávam:

3 izbový byt 2. poschodie 3 osoby, byt medzi blokmi, zateplený plastové okná, mesacné platby minuleho roku 4.700,- z toho 1.000 do fondu opráv na splátku uveru za zateplenie, malo vykurovaný nakolko mame aj v zime dosť teplo... preplatok za minuly rok skoro 15.000,-, rok predtým 17.000,- platby boli rovnaké...
0 0
Kušnierik Kušnierik

Kušnierik je offline (nepripojený) Kušnierik

Syn sa ma pýtal aké mame náklady na byt, z titulu že chce kúpiť v Bratislave byt, dal som mu odpoveď nech my povie predpokladanú spotrebu a ja mu potom poviem koľko bude platiť a aké asi bude mať preplatky. Každý kraj iná cena EL. PL. a každý dodávateľ tepla iná fixná zložka. Preto sa nedajú porovnávať nijako preplatky a nedoplatky, všetko je o spotrebe. Ale aj o objednanom množstve tepla na UK a TUV. Pri rozpočtovaní sa robia koeficienty znevýhodnenia orientácie bytu a aj keď mate pomerové merače ampulkové alebo digitálne program ktorí spracováva rozpočtovanie UK zohľadňuje ešte aj výkon každého radiátora, to znamená dĺžka x výška x jednodielny alebo dvojdielny a ešte berú na vedomie aj výrobcu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak to som zvedavy:
http://spravy.pravda.sk/hladaj.asp?search=cena%20tepla
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A toto čo chystajú za ofajč?
http://www.etrend.sk/servis/spravy-s...os/171162.html
0 0
zvonec zvonec

zvonec je offline (nepripojený) zvonec

Eva
slavica z vysky preplatku,ze ked sme setrili vidim vysledok a to zijeme v Ruzomberku kde najdrahsie teplo na Slovensku aj voda a tej je tu dost
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zvonec Pozri príspevok
slavica z vysky preplatku,ze ked sme setrili vidim vysledok a to zijeme v Ruzomberku kde najdrahsie teplo na Slovensku aj voda a tej je tu dost
No vieš, pri takých nákladoch za rok ...a sedieť naobliekaný ako cibule a sprcha pár minút...takto žiť vo vlastnom byte...tak to by ma netešilo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať