Zavrieť

Porady

Vyuctovanie za rok 2008

Dobry den. Od juna 2008 sme sa nastahovali do novostavby samozrejme ze spravcovska spolocnost nam bola zazmluvnena na jeden rok nebudem ju menovat i ked by som ju rada pridala niekde s nazvom pozor na tuto spravcovsku spolocnost.
Cely ten rok co ju mame sa potykame s neprofesionalnym pristupom je nas tu viacero obyvatelov a fakt sme zazili za ten rok snad vsetko!
Teraz nam prislo vyuctovanie a my mame vsetci dojem ze nasa spravcovska spolocnost zase nieco pokoslala skratka absolutne im nedoverujeme. Nikdy sme s manzelom neriesili vyuctovanie a uprimne poviem ze ten papier je pre nas spanielska dedina ale div sa svete aj ostatnym susedom.
Potrebovala by som radu ako sa v tom vyuctovani vysomarit
Tak napriklad este celku rozumieme vyuctovani vody my sme si odpisovali merace ale napriklad studena voda cena za m3 54,49sk nasa spostreba 40 a zrazu je tam uprava spotreby koeficientom 1,15 a nasa spotreba stupne na 46,18 a cena 2516,37.
Pri teplej vode je koeficient 1.
Najhorsie na rozuctovani je samozrejme teplo
na schodzi sme si na radu nasich spravcov odsuhlasili pomer zakladna zlozka spotrebna 30/70 vraj tak ako je vo vyhlaske no a div sa svete. My mame celkovu spotrebu odpisanu zmeraca 3416,10 oznacili ako spotrebnu zlozku v kolonke cena za GJ je vynechane a mnozstvo tepla vynechane len huuups vyratana suma neviem z coho 12193,59!
V zakladnej zlozke si dosadili cislo 31,43 opat udaje z coho vychadzali chybaju a suma 2838,70. Takze za kurenie od juna do decembra mame zaplatit spolu 15 032,29SKK. Ked sme si pozreli celkovu spotrebu za nas vchod je to suma 123 869,00SKK a nasa suma tvori 1/8 z celkoveho nakladu a to je v nasom vchode 20bytov!!!
Plus je tam naratana este polozka ohrev teplej vody
Vobec tomu nerozumieme. Zalohy mame zaplatene zhruba za 10000 za teplo podla nich este mame za kurenie doplatit 5000sk
Budem rada ked sa najde nejaka ochotna dusa a pomoze mi rozlustit tuto zahadu
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Iwett Pozri príspevok
Hurá, našli sme! Je to ono?
Ale to je predpis asi na rok 2009, nie?
Potrebujeme predpis na r. 2008
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Blankake Pozri príspevok
Ale to je predpis asi na rok 2009, nie?
Potrebujeme predpis na r. 2008
Suma sedí, je rovnaká, vadí to? Aspoň tak podobne. Ten 2008 asi už nenájdeme
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Je to mesačný predpis ale na rok 2009 a my potrebujeme na rok 2008, ešte v korunách. ten treba.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Iwett Pozri príspevok
Suma sedí, je rovnaká, vadí to? Aspoň tak podobne. Ten 2008 asi už nenájdeme
Tak ak sú to tie isté sumy, len prepočítané v eurách, tak sa to môže použiť.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Zdravím,
položím otázočku z iného súdka. V akej mene (Sk/EUR) malo byť vyhotovené vyúčtovanie za rok 2008 - myslím tým jednotlivé položky vyúčtovania?
Môj názor je, že v Sk, lebo sa to týka roku 2008. Mne však prišlo vyúčtovanie celé v eurách - čo sa mi zdá divné, akurát výsledok je zobrazený duálne - to je OK.
Prípadne ak niekto vie, mohol by ma nasmerovať na zákon, či vyhlášku ktorá to rieši. Vďaka.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Spraviť?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

sito Pozri príspevok
Je to mesačný predpis ale na rok 2009 a my potrebujeme na rok 2008, ešte v korunách. ten treba.
Môžem prerátať tento na koruny?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

matafe Pozri príspevok
Zdravím,
položím otázočku z iného súdka. V akej mene (Sk/EUR) malo byť vyhotovené vyúčtovanie za rok 2008 - myslím tým jednotlivé položky vyúčtovania?
Môj názor je, že v Sk, lebo sa to týka roku 2008. Mne však prišlo vyúčtovanie celé v eurách - čo sa mi zdá divné, akurát výsledok je zobrazený duálne - to je OK.
Prípadne ak niekto vie, mohol by ma nasmerovať na zákon, či vyhlášku ktorá to rieši. Vďaka.
Malo byť v Sk a len výsledná suma mala byť duálne.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

sito Pozri príspevok
Spraviť?
To bola otázka pre mňa?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

sito Pozri príspevok
Je škoda, že nie sú antimagnetické. Ak ho pri výmene nechali vlastníkovi v byte, ťažko niečo zistíš. Ak má predseda záujem riešiť problém a nikto mu nechce pomôcť, to mení situáciu.

Pokiaľ bolo vlastníkom vysvetlené, na čo sú antimagnetické vodomery a oni sú proti, znamená to, že všetci chcú kradnúť vodu pomocou magnetu, ktorý priložia na zadnú časť vodomeru. Ak sa vám bude dariť a niekedy dosiahnete koeficient 1,5, možno sa rozhodnete všetci pre antimagnetické vodomery. Ty sám s tým nič nespravíš. Ostatní, až keď to pocíti väčšina ako mínus v peňaženke, prv nie.

Ak ste viac domov napojených na výrobňu teplej vody a budeš poctivo merať , budeš doplácať nie len na susedov ale aj na vlastníkov vo vedľajších domov. Pri teplej vode. Ak máte v dome fakturačný merač na studenú vodu, tak len na svojich spoluvlastníkov domu.

Ten merač je u firmy, ktorá ich menila. Je to naozaj smutné, že sa niekto obohacuje na úkor iných. Niektorí vlastníci akoby nechápali, že to čo tí druhí nakradnú tí ostatní musia doplatiť, a samozrejme za celý panelák, či blok. Chceli ušetriť možno 15 - 20 €, ale celková škoda je oveľa väčšia. Keďže sa merače menili 12. 5., tak to bude zasa záležitosť na dva roky :-(.
Ďakujem
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Blankake Pozri príspevok
Malo byť v Sk a len výsledná suma mala byť duálne.
Vďaka, a nevedela by si ma nasmerovať na nejaké paragrafy, ktoré o tom hovoria ?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Iwett Pozri príspevok
Suma sedí, je rovnaká, vadí to? Aspoň tak podobne. Ten 2008 asi už nenájdeme
Prvý 10 547, druhý 286 Sk. Podľa mesiacov, prvý 7 222, druhý 3 611 Sk. Rozdiel, prvý - 3 325, druhý 3325 Sk.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

mareko Pozri príspevok
Ten merač je u firmy, ktorá ich menila. Je to naozaj smutné, že sa niekto obohacuje na úkor iných. Niektorí vlastníci akoby nechápali, že to čo tí druhí nakradnú tí ostatní musia doplatiť, a samozrejme za celý panelák, či blok. Chceli ušetriť možno 15 - 20 €, ale celková škoda je oveľa väčšia. Keďže sa merače menili 12. 5., tak to bude zasa záležitosť na dva roky :-(.
Ďakujem
Keďže sa jedná o teplú vodu, tak štyri, pri studenej šesť, mínus doba osadenia.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

sito Pozri príspevok
Prvý 10 547, druhý 286 Sk. Podľa mesiacov, prvý 7 222, druhý 3 611 Sk. Rozdiel, prvý - 3 325, druhý 3325 Sk.
Dobrý deň, prosím, nerozumiem tomu, mohli by ste mi to vysvetliť?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Neviem, či sa niekto pozeral na to vyúčtovanie od Iwett. Ja som sa zbežne pozrela, nerozumiem teda, prečo je nedoplatok za osvetlenie spoloč. priestorov a výťah (či mal každý v dome nedoplatok). Ak by to teda boli nedoplatky, ktoré by vznikli aj tak, tieto by som rozúčtovala bratom v pomere 8:4 (podľa mesiacov). Vodu by som vyúčtovala druhému bratovi, ktorý tam býval 4 mesiace (a teda je užíval). Horšie je to s teplom - to závisí od dohody medzi bratmi. Nevieme, či boli riadiátory počas prvých 8 mesiacov vypnuté, či druhý brat s tepom šetril alebo nie...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Iwett, nevieš, ako to mali s kúrením? Boli radiátory vypnuté, keď sa tam nebývalo? A potom boli zapnuté naplno, alebo ich mal druhý brat priškrtené?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prvých 8 mesiacov boli určite vypnuté, a od 9 asi podľa potreby tak že nezamrzol, ale ani holatý nebehal
A nevieš mi vysvetliť tie čísla od sita?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Iwett, ja by som to orientačne rozdelila asi takto (ale s tým teplom to nie je veľmi spravodlivé - delila som ho podľa počtu mesiacov, počas ktorých sa kúrilo - 9, v pomere 5:4).

Prikladám aj vo Worde, lebo obrázok je asi nečitateľný
Naposledy upravil Blankake : 03.06.09 at 08:06
Vyuctovanie-Iwett.jpg  
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Blankake Pozri príspevok
Iwett, ja by som to orientačne rozdelila asi takto (ale s tým teplom to nie je veľmi spravodlivé - delila som ho podľa počtu mesiacov, počas ktorých sa kúrilo - 9, v pomere 5:4).

Prikladám aj vo Worde, lebo obrázok je asi nečitateľný
Ďakujem pekne za pomoc a ochotu. Vyzerá to uplne super, len sa mi nevidí rozdelenie toho tepla, jeden 8 mesiacov platil a nekúril a dostane vrátene len o tisícku viac ako ten čo platil 4 mesiace a kúril? Prečo?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem pekne za pomoc a ochotu. Vyzerá to uplne super, len sa mi nevidí rozdelenie toho tepla, jeden 8 mesiacov platil a nekúril a dostane vrátene len o tisícku viac ako ten čo platil 4 mesiace a kúril? Prečo?
No ináč z celého vyúčtovania je najvyššia položka to teplo (vyše 11 000 Sk), ostatné položky sú viac-menej zanedbateľné. Vo vyúčtovaní je rozpísané teplo na 1-5/2008 a 6-12/2008 a podľa toho napr. boli náklady v tom prvom období vyššie (6088) ako v tom druhom (4943)... (vychádza to na 55% ku 45%), takže sa muselo v tom prvom období kúriť alebo bola iná cena.
Ale možno sa mýlim, bolo by dobré, keby sa ešte niekto vyjadril k rozdeleniu toho tepla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať