Zavrieť

Porady

Handlová 10.08.2009- Žiaľ len žiaľ

Akurát čítam netové vydanie denníka a sme a tu http://prievidza.sme.sk/c/4968677/v-...6-mrtvych.html
som sa dozvedel hroznú a smutnú správu, že pravdepodobne nikto z 20 baníkov neprežil nešťastie v bani v Handlovej- je to smutné,že zasa prišlo kopu žien o manželov, kopu detí o otcov a vlastne o akéhokolvek príbuzneho...Práca baníka je ťažká a nezaplatená( priemerný plat sa pohybuje okolo 1500 eur, ja osobne by som to asi nikdy nešiel robiť, ale veľa ludí proste musí, lebo v okolí Handlovej, Prievidze práce na výber moc nieje...-chcel som ešte pár viet napísať(mám ich v hlave). ale vlastne načo to písať, boli by to iba slová, obyčajné slová a tak len-
REST IN PEACE...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Je to velmi smutné, keď umierajú otcovia, ktorý sa snažia zarobiť na chleba pre svoje rodiny. Ale sú tam aj ludia, ktorý berú peniaze za to aby sa luďom tam dole nič takéto nestalo!! Kde boli a kde sú teraz? Budú vôbec potrestaný? Neviem. Bohužial sme na Slovensku. Odškodné? Myslím,že slabá náplasť na uplakané oči a krvácajúce srdce.


Uprimnú sústrasť pozostalým.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

hmmm, asi teraz napíšem niečo za čo budem určite roznosená. Súhlasím s tým, že je to obrovská tragédia, ktorá otriasla všetkými. Viem, že žiadne financie nevrátia živiteľov rodín a tu som vlastne pri jadre veci. Bol to pracovný úraz, so smrteľnými následkami. Ako taký by sa mal aj vyšetriť a postupovať ako pri všetkých pracovných úrazoch. Lebo povedzme si na rovinu- kto sa stará o pozostalých, ktorí prišli o živiteľa rodiny vo všetkých ostatných jednotlivých smrteľných pracovných úrazoch?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Je to tragédia, ale prečo sa máme na ňu poskladať všetci formou daní??? Ak nikto neodškodnil pozostalých v železiarňach, Chemku - strážskom, Nováky a ďalších podobných, tak prečo teraz. Alebo predošlé tragédie pre rodiny ktoré prišli o živiteľov boli menšie?
Možno to bude tým, že sa blížia voľby a treba naháňať preferencie. Špinavá politika.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Flinstone Pozri príspevok
Je to tragédia, ale prečo sa máme na ňu poskladať všetci formou daní??? Ak nikto neodškodnil pozostalých v železiarňach, Chemku - strážskom, Nováky a ďalších podobných, tak prečo teraz. Alebo predošlé tragédie pre rodiny ktoré prišli o živiteľov boli menšie?
Možno to bude tým, že sa blížia voľby a treba naháňať preferencie. Špinavá politika.
NESÚHLASÍM- tu nejde o žiadnu politiku a ja rozhodne súhlasím, aby pozostalí dostali nejaké to odškodnenie-zaslúžia si to!!!
Apropo, jedná sa v štátnom rozpočte o zanedbateľnú sumu,takže ja som za to, aby im vyplatili nejaké to odškodné...
A ešte ja osobne posielam 25 eur na účet, čo je na to zriadený...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
NESÚHLASÍM- tu nejde o žiadnu politiku a ja rozhodne súhlasím, aby pozostalí dostali nejaké to odškodnenie-zaslúžia si to!!!
Apropo, jedná sa v štátnom rozpočte o zanedbateľnú sumu,takže ja som za to, aby im vyplatili nejaké to odškodné...
A ešte ja osobne posielam 25 eur na účet, čo je na to zriadený...
Jasne, urobis v kazdom pripade dobry skutok. Tu len ide o urcitu spravodlivost, lebo z tohto hladiska to nema logiku ziadnu.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Jasne, urobis v kazdom pripade dobry skutok. Tu len ide o urcitu spravodlivost, lebo z tohto hladiska to nema logiku ziadnu.
Ale misomiso, ja viem o čom hovoríš, že ked umrem ja alebo ty,tak naším rodinám štat asi nedá nijakú podporu, ale vravím aj tak- nech im to dajú...
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Stanislav 1975 Pozri príspevok
NESÚHLASÍM- tu nejde o žiadnu politiku a ja rozhodne súhlasím, aby pozostalí dostali nejaké to odškodnenie-zaslúžia si to!!!
Apropo, jedná sa v štátnom rozpočte o zanedbateľnú sumu,takže ja som za to, aby im vyplatili nejaké to odškodné...
A ešte ja osobne posielam 25 eur na účet, čo je na to zriadený...
Suhlasim

Ja osobne si myslim ze suma ktoru dostanu je na hanbu. A dala by som im aj viac. Tiez posielam na ich ucet peniaze. Viete ide o toto ano je to zo statneho rozpoctu ale ked moze stat platit z mojich dani odmeny pre sportovcov za to ze vyhrali nejaky zapas a potom opity zdevastovali polku lietadla ? Alebo bez ohladu na to ci som alebo niesom veriaca plati sa aj z mojich dani cirkev, tak rozmyslam ze my pripada aj toto odskodnenie hanebne male.
Ty ludia robia neskutocne tazku pracu a ci sa im nieco stane alebo nie denne robia rizikovu pracu a denne idu do tej sachty s tym ze ich zivot je ohrozeny. Myslim ze dat im odskodnie je to najmenej co pre nich mozeme urobit.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

silviaz Pozri príspevok
Suhlasim

Ja osobne si myslim ze suma ktoru dostanu je na hanbu. A dala by som im aj viac. Tiez posielam na ich ucet peniaze. Viete ide o toto ano je to zo statneho rozpoctu ale ked moze stat platit z mojich dani odmeny pre sportovcov za to ze vyhrali nejaky zapas a potom opity zdevastovali polku lietadla ? Alebo bez ohladu na to ci som alebo niesom veriaca plati sa aj z mojich dani cirkev, tak rozmyslam ze my pripada aj toto odskodnenie hanebne male.
Ty ludia robia neskutocne tazku pracu a ci sa im nieco stane alebo nie denne robia rizikovu pracu a denne idu do tej sachty s tym ze ich zivot je ohrozeny. Myslim ze dat im odskodnie je to najmenej co pre nich mozeme urobit.
Jasne, ja som nebol proti odskodnovaniu, iba by bolo fajn, ak by v tom bol nejaky system (a nie iba system prihrievania si predvolebnej polievocky)

Pred par mesiacmi sa zadusili dvaja pri kontrole plynoveho potrubia na vychode. Nie som si isty, ci vdovy nieco dostali. A to tiez pracovali pre stat - cize pre nas vsetkych.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Jasne, ja som nebol proti odskodnovaniu, iba by bolo fajn, ak by v tom bol nejaky system (a nie iba system prihrievania si predvolebnej polievocky)

Pred par mesiacmi sa zadusili dvaja pri kontrole plynoveho potrubia na vychode. Nie som si isty, ci vdovy nieco dostali. A to tiez pracovali pre stat - cize pre nas vsetkych.


Bohuzial tiez pravda
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/t117627-verejna...handlovej.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

silviaz Pozri príspevok
Jasne, ja som nebol proti odskodnovaniu, iba by bolo fajn, ak by v tom bol nejaky system (a nie iba system prihrievania si predvolebnej polievocky)

Pred par mesiacmi sa zadusili dvaja pri kontrole plynoveho potrubia na vychode. Nie som si isty, ci vdovy nieco dostali. A to tiez pracovali pre stat - cize pre nas vsetkych.


Bohuzial tiez pravda
Spravodlive by to bolo vtedy, ak by sa zakonom definovalo nieco ako "pracovny uraz alebo smrt v statnom zaujme" a k tomu by sa spravila tabulka kompenzacii. Takto je to ale stale len ako ked ta mysicka varila kasicku - tomu dala, tomu dala, tomu dala, ale tomu najmensiemu nedala a utekala sa schovat.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

silviaz Pozri príspevok
Suhlasim

Ja osobne si myslim ze suma ktoru dostanu je na hanbu. A dala by som im aj viac... .
... nech dostanú akúkoľvek sumu, ale ... syna, otca, manžela ... to nenahradí ...
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Nie som "inžinier" - odborník na prácu v banskom prostredí, ale takisto verím, že tragédii sa mohlo zabrániť ... Konečný verdikt bude určite znieť: "tragédii sa nedalo zabrániť, nikto konkrétny nie je zodpovedný". Ak aj niekto vystúpi zo svojej funkcie, alebo pozstalým vyplatia "odškodné", nepomôžu tým prekonať tú neskutočnú bolesť, ktorú musia prežívať matky a otcovia, manželky a deti ...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
misomiso Pozri príspevok
Spravodlive by to bolo vtedy, ak by sa zakonom definovalo nieco ako "pracovny uraz alebo smrt v statnom zaujme" a k tomu by sa spravila tabulka kompenzacii.
Tragédia v Handlovej nenechá nikoho pokojným. Pre mnohé rodiny bude nasledujúce obdobie veľmi ťažké. Je to tragédia. Úprimnú sústrasť rodinám.

No to, čo píše misomiso vo svojich príspevkoch a iní ďalší je pravda. Išlo o súkromnú spoločnosť, nastal smrteľný úraz a musí sa to riešiť štandardne, ako v iných súkromných firmách. Štát má len vykonať dohľad, či boli splnené všetky predpisy. Nechápem, čo tam robila V.Tomanová. Že by predsa len to otepľovanie pred voľbami?

Misomiso "smrť v štátnom zaujme" to je celkom dobré. Len si myslim, že prioritným štátnym záujmom je naplniť verejný rozpočet-hlavne cez dane a poplatky, aby bolo z čoho financovať celý verejný sektor. Takže smrť každého daňového poplatníka by vlastne bola smrťou v štátnom záujme. Také niečo proste nie je možné.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Áno, je to tragédia, ale prečo práve len viac početné smrteľné úrazy sú odškodnené. Veď predsa pri týchto vysoko rizikových povolaniach by malo byť /a určite aj je/ aj poistenie a práve poisťovňa by ich mala odškodniť.
Súhlasím s verejnou zbierkou - nech prispeje každý, kto chce a môže, ale prečo musíme prispievať zo štatu všetci? Lebo súkromná spoločnosť niečo prehliadla?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Na začiatok chcem aj ja vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám pozostalých a hlavne vyjadriť smútok nad smrťou 20 ľudí plných života a síl...


aby sme predišli omylu - súhlasím so všetkými predchádzajúcimi príspevkami, mám len pripomienku - vo večerných správach odznela informácia, že baníci boli poistení, pozostalí dostanú finančné odškodnenie (zaznela suma cez 45tis. EUR), ďalšie odškodnenia z rôznych zdrojov vo výške od 2 do necelých 5tis. EUR, dokonca sa odškodňuje podľa kľúča za každého pozostalého - tzn. ak mal baník 3 deti plus manželku, dostanú túto sumu vyplatenú 4x a čo ma prekvapilo, ak žil v domácnosti s rodičmi, aj tí dostanú odškodné (za predpokladu, že nemal manželku a deti). Plus príspevky na pohreb.
Tým samozrejme nechcem povedať, že za ľudský život je to akurát. Neviem si ani len predstaviť hodnotu, ktorú by rodiny baníkov boli ochotní zaplatiť za ich životy a cifry, ktoré sa tu objavujú, sú za ľudský život fakt smiešne.
Napriek tomu - hasič, ktorý zomrel pri požiari, murár, ktorý spadol z lešenia, policajt, ktorého zastrelili, pilčík, ktorého zabil strom - ich životy nie sú také hodnotné, ako životy baníkov? Založila sa zbierka, aby sa pomohlo rodinám a pozostalým tejto strašnej katastrofy - ale založil niekto niekedy zbierku rodine ja neviem - mŕtveho elektrikára? A nech mi nikto nerozpráva o štátnom záujme - každý jeden z nás, ktorý svojou prácou vytvára akúkoľvek hodnotu, pracuje v záujme štátu a ľudí v ňom žijúcich - alebo odvody, dane, ktoré platí, nie sú dosť dobré tomuto štátu? HDP tiež nič štátu nehovorí? Alebo si štát predstavuje HDP ako štatistickú hodnotu, za ktorou nič nestojí?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

VladoaKatka Pozri príspevok
... nech dostanú akúkoľvek sumu, ale ... syna, otca, manžela ... to nenahradí ...
to je pravda ale keby dostali viac aspon by im to pomohlo prezit lahsie aj ekonomicky taku tragediu.
Ja si pamatam ze ked som prisla o blizkeho a to nebol takyto tragicky pripad vedela som roky ze zomiera, tak som sa nemohla spamatat. Cele tyzdne som sa len motala a nedokazala ani suvisle mysliet trpela som ja moja rodina a trpela tym aj praca. len vdaka dobrym ludom vo firme ktory vedeli co je so mnou a podrzali ma som nedostaôa vypoved.
Keby dostali viac pomohlo by im to prave v tomto obdobi kym sa aspom trosku spamataju ak sa to vobec da.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

opäť sa musím zapojiť, kto ma pozná, vie že som sama s dvoma deťmi, jazdím autom pracovne, v prípade dopravnej nehody nie z mojej viny to bude pracovný úraz, kto sa postará o decká? /teda samozrejme okrem rodiny/ Odškodné od vinníka nehody v tomto právnom štáte bude mizivé ak vôbec nejaké, súdy sa budú ťahať nekonečne viď rôzne právne kauzy v prípadoch dopravných nehôd. Štát ani neštekne a v podstate koho budú vlastne zaujímať dve siroty. Rodina vyhlási verejnú zbierku? Už to vidím ako sa pohrnú financie na ich zabezpečenie do budúcna.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Je to tragédia. Škoda každého života. Úprimnú sústrasť pozostalým.

Marianna01-plne s tebou súhlasím, a mimochodom Baňa
Handlová je 100 % súkromná spoločnosť. Takže všetci zaplatíme ich lajdáctvo.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Neviem načo sa hneď rozprava o nejakych zbierkach, ved predsa na to je socialna poistovana, aby odskodnila pozostalych a vyplacala vdovske a sirotske dochodky, takze nezostanu bez prijmu, do ktorej prispevali ako nebohi banici, tak aj my ostatni, staci si pozriet prislusny paragraf a hned Vam bude jasne o ake odskodnenie sa jedna, po roku 2004 sa tato suma zmenila zo smiesnej almuzny na prijatelne odskodnenie a to nie je jedina institucia, ktora pozostalych odskodni, v prvom rade je tu zamestnavatel, zodpovedny za svojich pracovnikov a pri takom nebezpecnom povolani ako maju banici, len hazarder by nemal zivotnu poistku. Takze z vlastnej skusenosti viem, to jedine, co im nebude po strate otca rodiny chybat, budu peniaze.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať