Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej nudzi

Dobrý deň, chcel by som vedieť či mám nárok na dávku hmotnej nudze, keď celkový príjem dosahujeme 10635 Sk. Sme manželia, žijeme v spoločnej domacnosti s dvoma nezaopatrovanymi deťmi. Dakujem.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Musí mať rozhodnutie súdu o výške výživného, dávka v hmotnej núdzi sa o toto výživné zníži. Ak nemá rozhodnutie, tak jej nemôžu dať dávku v hmotnej núdzi. Treba požiadať súd o určenie výživného, a potom požiadať o dávku.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ďakujem veľmi pekne za radu.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, zamestnankyna mi doniesla papier a na nom je potvrdenie o príjme pracovníka k poskytnutiu dávky v hmotnej núdzi. A mám tam problém. Ona je vedená na úrade práce u nás robí na dohodu o pracovnej činnosti a na tom papieri je jedna kolonka: Dan z príjmu /poistné fondy/. Poradte mi čo to znamená čo to zahrnuje? Mám v tom chaos. Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, zamestnankyna mi doniesla papier a na nom je potvrdenie o príjme pracovníka k poskytnutiu dávky v hmotnej núdzi. A mám tam problém. Ona je vedená na úrade práce u nás robí na dohodu o pracovnej činnosti a na tom papieri je jedna kolonka: Dan z príjmu /poistné fondy/. Poradte mi čo to znamená čo to zahrnuje? Mám v tom chaos. Dakujem
Z dohody sa odvody neplatia. Ak má u vas podpísané vyhlásenie a daň jej nezrážate, uvedieš do týchto koloniek nulu.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Vyhlásenie u nás nemá podpísané a má tam zrážkovú dan, úrazové poistenie a garančné poistenie. To tam nepatrí? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Vyhlásenie u nás nemá podpísané a má tam zrážkovú dan, úrazové poistenie a garančné poistenie. To tam nepatrí? Dakujem
daň tam uvedieš, úrazové a garančné poistenie platí zamestnávatel, nie zamestnanec
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

tu zrážkovú?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
tu zrážkovú?
uvádzaš tam daň zo závislej činnosti - je jedno či je to preddavková alebo zrážková
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

veronikasad Pozri príspevok
Z dohody sa odvody neplatia. Ak má u vas podpísané vyhlásenie a daň jej nezrážate, uvedieš do týchto koloniek nulu.
Tomuto celkom nerozumiem. Môžete mi to vysvetliť lopatisticky.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

No keď má podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezd.časti základu dane a jej príjem v mesiaci je nižší ako 335,47 Eur tak jej nevýjde zaplatiť žiadnu daň a teda sa tam napíše do tej kolonky nula.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Nemá podpísané vyhlásenie a vychádza jej zrážková dan tak ju tam mám napísať alebo nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Nemá podpísané vyhlásenie a vychádza jej zrážková dan tak ju tam mám napísať alebo nie?
Janka, táto odpoveď nestačí ?

http://www.porada.sk/1220065-post89.html
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

31Jankal Pozri príspevok
Nemá podpísané vyhlásenie a vychádza jej zrážková dan tak ju tam mám napísať alebo nie?

ÁNO
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Co obsahuje dávka v hmotnej núdzi aké sumy? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Co obsahuje dávka v hmotnej núdzi aké sumy? Dakujem
http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B...3?OpenDocument
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem a ten príspevok 17,20€, že dieťa, ktoré plní povinnú školskú dochádzku tiež mám rátať? Mám dieťa chodí do 2.roč.ZŠ
0 0
palecko187 palecko187

palecko187 je offline (nepripojený) palecko187

podla uradnikov v bardejove váš prijem prekračuje výsku dávky v hmotnej núdzi dvojnásobne takže nárok na výplatu dávok nemáte. u nas sa pri výpočte dávok vroku 2009 sa nepoužíva čiastka životného minima minus prijem ale výška dávky mínus príjem. je to proti zdravému rozumu ele je to tak.odpovie mi niekto fundovaný či je to správne?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

palecko187 Pozri príspevok
podla uradnikov v bardejove váš prijem prekračuje výsku dávky v hmotnej núdzi dvojnásobne takže nárok na výplatu dávok nemáte. u nas sa pri výpočte dávok vroku 2009 sa nepoužíva čiastka životného minima minus prijem ale výška dávky mínus príjem. je to proti zdravému rozumu ele je to tak.odpovie mi niekto fundovaný či je to správne?
Ano je to správne.
Používa sa vzorec výška dávky mínus príjem. Ak je príjem vyšší ako možná dávka tak sa nevyplatí absolvovať tú tortúru. Lebo nič nedostanete.
0 0
crystalova crystalova

crystalova je offline (nepripojený) crystalova

Ja by som tiez poprosila o radu. Zrejme budem v blizkej dobe nezamestnana, podpora v nezamestnanosti mi nevyjde. Mam nejaku sancu ziskat davku v hmotnej nudzi a prispevok na byvanie, ked som vlastnicka dvoch nehnutelnosti (vlastnym rodinny dom - darovacia zmluva od oca, ale dom je v zlom stave a druhe vlastnictvo je 1/4 byt - na ktory je hypoteka). Zaroven mam auto ale jeho hodnota nepresahuje 35 nasobok zivot. minima. Nebudem mat ziaden prijem a budem posudzovana samostatne, mam nejaku sancu na ziskanie davky, ci sa to berie tak, ze nie som v hmotnej nudzi a mam doslova nieco predat, aby som mala z coho zit? Alebo keby som vykonavala aktivacnu pracu, mozem dostat prispevok aspon za aktivacku, aj ked mi nebude uznana hmotna nudza? Dakujem za odpoved a pripadne mozne riesenie mojej situacie.
0 0
majka13a majka13a

majka13a je offline (nepripojený) majka13a

Dobrý den, mám 22 rokov, studujem v ČR, nemam tu prechodny pobyt. A ked ratali otcovi dávku v hmotnej nudzi, tak ze ja sa k tomu neratam.
Je to naozaj tak, ked byvam na internáte? Domov chodievam kazdych14 dni na vikend a prazdniny. Alebo mám nárok na nejaký iný príspevok? Jedine moje primi -v skole dostávam momentalne stipendium na podporu ubytovania 2500Kc/mesiac. Dakujem za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať