Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej nudzi

Dobrý deň, chcel by som vedieť či mám nárok na dávku hmotnej nudze, keď celkový príjem dosahujeme 10635 Sk. Sme manželia, žijeme v spoločnej domacnosti s dvoma nezaopatrovanymi deťmi. Dakujem.
Usporiadat
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dnes jeden dohodár prišiel vypísať potvrdenie na dávku v hmotnej núdzi za minulý mesiac. Okrem toho dožadoval sa ukončiť DoPČ a urobiť novú DoVP, pretože mu povedali na úrade sociálnych vecí, ak by mal DoVP, tak dostane mesačne o 100,0 € viac ako keď má teraz DOPČ. Nie je mi to jasné, prečo ....... vždy som si myslela, že výška dávky záleží od výšky príjmu a mám teraz v tom chaos ....

Prosím vyveďte ma z toho, ďakujem
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

kovex Pozri príspevok
Dnes jeden dohodár prišiel vypísať potvrdenie na dávku v hmotnej núdzi za minulý mesiac. Okrem toho dožadoval sa ukončiť DoPČ a urobiť novú DoVP, pretože mu povedali na úrade sociálnych vecí, ak by mal DoVP, tak dostane mesačne o 100,0 € viac ako keď má teraz DOPČ. Nie je mi to jasné, prečo ....... vždy som si myslela, že výška dávky záleží od výšky príjmu a mám teraz v tom chaos ....

Prosím vyveďte ma z toho, ďakujem

...... posúvam, ďakujem .......
niej e to somarina, že by to malo záležať od typu dohody a nie od výšky príjmu rodiny?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

kovex Pozri príspevok
...... posúvam, ďakujem .......
niej e to somarina, že by to malo záležať od typu dohody a nie od výšky príjmu rodiny?
.. nie je to "somarina" .. ale fakt - pretože v tomto prípade sa do jeho príjmu nezapočítava
citujem:
• príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov,
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ďakujem pekne, som múdrejšia, ale aj tak prečo ich navádzajú, aby si zmenili dohodu, keď ja im nemôžem dať DoVP, pretože majú stále opakujúcu činnosť, aj keď len zopár hodín do týždňa, ale nejde to ..... a to sa mi nepáči .... keď mi príde kontrola, tak mi to neprejde ....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. zrejme mu len pracovníčka UPSVaR chcela poradiť, ako by mohol mať vyššiu dávku v hmotnej núdzi (čo je vzácnosť) .. a nevie o akú prácu ide..
To, akú zmluvu mu dáte, je vecou zamestnávateľa - a zamestnanec môže a nemusí súhlasiť .. ale hádam sa dohodnete
Ak bude mať DoPČ, tak sa mu to počíta do príjmu - teda 75% .
Ale pozor - aj pri DoVP sa nepočíta len ak je príjem do dvojnásobku ŽM za 12 mesiacov!
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ďakujem veľmi krásne za vyjasnenie, takže v podstate sa ani nedá urobiť DoVP, pretože aj tak zarobia viac ako je uvedené dvojnásobok ŽM za 12 mesiacov. Musím mu to vysvetliť ..... pretože pracovníčka mu povedala síce, že DoVP, ale nedopovedala do akého príjmu .....
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

som nezamestnaná 8 mesiacov.... som slobodná, bezdetná, žijem v spoločnej domácnosti s rodičmi...mám 30 rokov... som majitelkou osob.vozidla.... na sociálke mi povedali, že nemám nárok na dávku v hmotnej núdzi nakolko som majitelom auta..je to tak??? vdaka za odpovede :-)
0 0
lachiM lachiM

lachiM je offline (nepripojený) lachiM

Ak ste vlastníkom alebo držiteľom osob. motorového vozidla a jeho hodnota podľa znaleckého posudku nie je vyššia ako 35 násobok životného minima (35 x 185,19 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu = 6481,65 € ) žiadal by som o prehodnotenie svojej žiadosti. Ten znalecký posudok neviem čo stojí a či je cenovo zvýhodnený pre účely posúdenia nároku dávky.

Uvedená suma životného minima je teda účinné v čase do 30. júna 2010.
V období od 1. januára 2009 do 30. júna 2009 : 178,92 €
V období od 1. júla 2008 do 31. decembra 2008 : 5 390 Sk
Naposledy upravil lachiM : 02.02.10 at 10:17 Dôvod: doplnenie príspevku
0 0
zannyka zannyka

zannyka je offline (nepripojený) zannyka

Dobrý deň
Chcela by som poradiť. Som slobodná matka s 11mes. synčekom a poberám iba rodičovský príspevok. Bývame v podnajme a finančne nám to vôbec nevychádza..možem požiadať o príspevok v hmotnej núdzi?..poradte mi prosím, lebo už neviem čo mám rodiť.Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

zannyka Pozri príspevok
Dobrý deň
Chcela by som poradiť. Som slobodná matka s 11mes. synčekom a poberám iba rodičovský príspevok. Bývame v podnajme a finančne nám to vôbec nevychádza..možem požiadať o príspevok v hmotnej núdzi?..poradte mi prosím, lebo už neviem čo mám rodiť.Ďakujem
No v prvom rade ťa pošlú požiadať o výživné na dieťa povinného rodiča.
Až ked budeš mať súdne rozhodnutie o výške výživného tak môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi.
Skús si prečítať podmienky o poskytovaní na tejto stránke.
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

Ak tvoj príjem bude vyšší ako cca 208.30 eura tak sa Ti neoplatí ani žiadať o dávku v hmotnej núdzi. Lebo ju nedostaneš.

Ak by bol nižší, dajme tomu 164,22 € rodičovský príspevok + výživné je menej ako 208,30
tak dávka v hmotnej núdzi bude rozdiel medzi 208,30 a tvojím príjmom.
0 0
zannyka zannyka

zannyka je offline (nepripojený) zannyka

dobrý deň.
mne ale výživné nikto neplatí, lebo som dala otec neznámy, nechcela som mať problemy. Rodičovský príspevok mám 256€ a detské dávký cca 21€, tak potom nemám nárok na žiadnú výpomoc?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zannyka Pozri príspevok
dobrý deň.
mne ale výživné nikto neplatí, lebo som dala otec neznámy, nechcela som mať problemy. Rodičovský príspevok mám 256€ a detské dávký cca 21€, tak potom nemám nárok na žiadnú výpomoc?
Bohužial nie - začať musíš u výživného na dieťa.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti Pozri príspevok
Ak tvoj príjem bude vyšší ako cca 208.30 eura tak sa Ti neoplatí ani žiadať o dávku v hmotnej núdzi. Lebo ju nedostaneš.
zannyka Pozri príspevok
dobrý deň.
mne ale výživné nikto neplatí, lebo som dala otec neznámy, nechcela som mať problemy. Rodičovský príspevok mám 256€ a detské dávký cca 21€, tak potom nemám nárok na žiadnú výpomoc?
Zannyka
poriadne si prečítaj môj príspevok http://www.porada.sk/1289681-post111.html .
Nemáš nárok na dávku v hmotnej núdzi nakoľko tvoj príjem je 256 eur a to je viac ako 208,30 €.
0 0
simonela simonela

simonela je offline (nepripojený) simonela

Dobry den, potrebujem prosim poradit naco mam narok. Zijem v spolocnej domacnosti s dietatom a priatelom. Priatel momentalne nema ziaden prijem ja som na materskej ktora mi teraz konci a budem poberat RP vo vyske 256e+22e DP. Nase najomne je 220e mozte mi poradit o co by som si mohla poziadat naco mam narok. Za rychlu odpoved Dakujem
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Dobrý večer.
Pozrite si tu: http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
0 0
simonela simonela

simonela je offline (nepripojený) simonela

Dobry den, to mozem poziadat o davku v hmotnej nudzi aj o prispúevok na byvanie naraz ci len mam narok na jednu. Dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

simonela Pozri príspevok
Dobry den, to mozem poziadat o davku v hmotnej nudzi aj o prispúevok na byvanie naraz ci len mam narok na jednu. Dakujem
Prepáč chcem veriť, že si si prečítala príspevky čo sú nad tvojím príspevkom.
Ty nárok na dávku v hmotnej núdzi nemáš, lebo tvoj príjem prekračuje 208,30 eura.

Tvoj priateľ by relatívne mohol požiadať ak je priateľ a nie manžel a dostane tak cca 62 eur.

Prečítala si si Tie príspevky?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

simonela Pozri príspevok
Dobry den, potrebujem prosim poradit naco mam narok. Zijem v spolocnej domacnosti s dietatom a priatelom. Priatel momentalne nema ziaden prijem ja som na materskej ktora mi teraz konci a budem poberat RP vo vyske 256e+22e DP. Nase najomne je 220e mozte mi poradit o co by som si mohla poziadat naco mam narok. Za rychlu odpoved Dakujem
myslím, že tento link platí aj pre teba.

http://www.porada.sk/1289681-post111.html

V prvom rade musíš mať stanovené výživné na dieťa, ak ho priatel neplatí pretože nemá príjem (z čoho žije ?), musíš požiadať o náhradné výživné. Až následne o dávku v hmotnej núdzi (ak splníš podmienky) a príp. aj príspevok na bývanie
0 0
simonela simonela

simonela je offline (nepripojený) simonela

Dakujem, uz som si precitala. Tak ak som spravne pochopila aj ked byvame spolu a niesme manzelia tak on sa nerata. To znamena ze nemam vlastne narok nanic. Zatial zijeme z mojej materskej kym si nenajde novu pracu lebo len nedavno prisiel o pracu. A este jedna otazocka a priplatok k pridavku sa da vybavit v mojom pripade. Velmi pekne dakujem za odpovede.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

simonela Pozri príspevok
Dakujem, uz som si precitala. Tak ak som spravne pochopila aj ked byvame spolu a niesme manzelia tak on sa nerata. To znamena ze nemam vlastne narok nanic. Zatial zijeme z mojej materskej kym si nenajde novu pracu lebo len nedavno prisiel o pracu. A este jedna otazocka a priplatok k pridavku sa da vybavit v mojom pripade. Velmi pekne dakujem za odpovede.
Myslíš daňový bonus? Nie nedá sa, nato majú nárok len pracujúci.
Priateľ nepoberá podporu v nezamestnanosti? Ak nie tak on nech si podá žiadosť o dávku v hmotnej núdzi.
Jeho budú posudzovať samostatne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať