Zavrieť

Porady

Dochodca a danove priznanie

jupa jupa

jupa je offline (nepripojený) jupa

Dochodca okrem dochodku zarobil na dohodu 53000SKK, bolo zdanene 19 percentami. Ma podat danove priznanie? Ak ano ake: A alebo B? Ma narok na vratenie dane? Nemam skusenost s dochodcami, prosim o pomoc...
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vlastas Pozri príspevok
Nemusím od neho teda žiadať výšku dôchodku. Ak bola výška dôchodku nižšia ako NČZD, a chce si uplatniť rozdiel, musí priniesť potvrdenie zo SP. Ak má životnú poistku môžem mu ju v ročnom vyúčtovaní uplatniť??? Ak splňa podmienky - ano
odpoveď v texte
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
veronikasad Pozri príspevok
odpoveď v texte
VĎAKA
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

SZCO - starobny dochodca od 9.4.2008. Za r. 2008 si uplatnil celu NC na danovnika. V r. 2009 nema uz ziadny narok na uplatnenie NC?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ciaaa Pozri príspevok
SZCO - starobny dochodca od 9.4.2008. Za r. 2008 si uplatnil celu NC na danovnika. V r. 2009 nema uz ziadny narok na uplatnenie NC?
Presne tak, v roku 2008 mal nárok na celú NZČ nakoľko nebol dôchodcom k 1.1.2008, v roku 2009 nemá nárok na NZČ
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Môj prípad : dôchodca s príjmom z DOVP 1525 Eur , z toho preddavkovo zrazená daň 289,73 a príjem 100 Eur - z toho zrážkovo zrazená daň 19 Eur. Ak som to správne pochopila
- podá si daňové priznanie a keďže nemal príjem vyšší ako 2012,85 Eur daňový úrad mu vráti sumu 289,73 + 19 Eur ako preplatok. Mám však otázku v riadku 45 daň podľa §15 z. uvedie sumu dane a následne v riadku 54 Daň daňová povinnosť uvedie nulu? Alebo už ani v riadku 45 sa neuvádza daň? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

maja111 Pozri príspevok
Môj prípad : dôchodca s príjmom z DOVP 1525 Eur , z toho preddavkovo zrazená daň 289,73 a príjem 100 Eur - z toho zrážkovo zrazená daň 19 Eur. Ak som to správne pochopila
- podá si daňové priznanie a keďže nemal príjem vyšší ako 2012,85 Eur daňový úrad mu vráti sumu 289,73 + 19 Eur ako preplatok. Mám však otázku v riadku 45 daň podľa §15 z. uvedie sumu dane a následne v riadku 54 Daň daňová povinnosť uvedie nulu? Alebo už ani v riadku 45 sa neuvádza daň? Ďakujem za odpoveď.

V r. 45 uvedieš daň, v r. 54 bude nula.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte, chcem sa spýtať:
-dôchodca u nás robil na dohodu zarobil 450Eur a bola mu zrazená zrážková daň 85,50Eur.
Môže si urobiť daňové priznanie A daň mu bude vrátená? alebo môže požiadať aj zamestnávateľa o ročné zúčtovanie a daň mu vráti zamestnávateľ?
ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
va1ke Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať:
-dôchodca u nás robil na dohodu zarobil 450Eur a bola mu zrazená zrážková daň 85,50Eur.
Môže si urobiť daňové priznanie A daň mu bude vrátená? alebo môže požiadať aj zamestnávateľa o ročné zúčtovanie a daň mu vráti zamestnávateľ?
ďakujem
Podá si daňové priznanie typ A a keďže nezarobil viac ako 2012,85€, zrazená daň sa mu vráti.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ďakujem za odpoveď.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

už som to aj spomenula .... ale na DU trvali na tom, že treba uviesť výšku dôchodku (aj keď si neuplatňuje rozdiel medzi NZČ a dôchodkom). Po kratšej výmene názorov síce DP prijala, ale že aj tak bude treba doložiť .. že vyzvú.
Stretli ste sa s týmto
potom som pozrela na drsr .. a tam nejde zaškrtnúť riadok 29, že poberal dôchodok - kým sa na riadku 30 neuvedie nejaká suma.
Žeby tu bol pes zakopaný
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tak naozaj správkyňa dane volala kôli výške dôchodku ... našťastie stačilo telefonicky.
.. len teda neviem, načo im to je, keď je zníženie dane na daňovníka nula
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

stretla, susedu vrátili z DU, prišla za mnou vyľakaná, tak som jej to tam vypísala a už sú spokojní
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

Môžem urobiť ročné zúčtovanie dane starobnej dôchodkyni, ktorá je zamestnaná na dohodu? Jej ročný príjem bol nižší ako 2012,85,
mala daň preddavkovú aj zrážkovú. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mkatka Pozri príspevok
Môžem urobiť ročné zúčtovanie dane starobnej dôchodkyni, ktorá je zamestnaná na dohodu? Jej ročný príjem bol nižší ako 2012,85,
mala daň preddavkovú aj zrážkovú. Ďakujem za odpoveď.
ak ťa o to požiadala, môžeš urobiť, nakoľko jej príjmy boli len zo závislej činnosti, vzhľadom na to, že jej príjem bol do 2012,85, bude mať preplatok dane, daňová povinnosť 0
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

Timka1, ďakujem za rýchlu odpoveď. Môžeš ma ešte usmerniť v ktorom § sa dočítam, že dôchodca neplatí daň, pokiaľ jeho príjem je nižší ako uvedená suma? Nejako to neviem nájsť.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Je to § 11 ods. 2 písm. a) zákona o dani z príjmov.

Oprava: Je to §46 samozrejme a v ňom sa odvoláva na 50 % zo sumy podľa §11 ods2 písm.a).
Naposledy upravil JarkaL : 01.03.10 at 14:35
0 0
mkatka mkatka

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

JarkaL Pozri príspevok
Je to § 11 ods. 2 písm. a) zákona o dani z príjmov.
Musím Ťa opraviť, je to § 46. Dnes som veľa pátrala ohľadom tejto záležitosti a dočítala som sa, že pokiaľ chce daňovník využiť ustanovenie § 46 zákona o dani z príjmov, musí si podať daňové priznanie. Tento postup nemožno uplatniť u zamestnávateľa vykonaním ročného zúčtovania preddavkov.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Ako zistim aky prijem mal dochodca? Daju mu to na soc. poistovni?
A ma tam byt uvedena vyska dochodku za r. 2009 alebo vyska vyplateneho dochodku v r. 2009?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Každý rok dostáva od SP oznámenie o výške dôchodku od 1.1.
Z oznámenia pre rok 2009 zistíš mesačnú sumu a vynásobíš 12-imi.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Takze nemusim prikladat ziadne tlacivo o dochodku k DP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať