Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Lubaba Pozri príspevok
momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline
Mohla by si mi, prosím Ťa, popísať, ako sa prejavovali príznaky boreliózy u Tvojho psíka?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja by som ešte k tým "ucháľom" my sme tí s tými veľkými alebo väčšími ucháľmi, ktoré sú pricapené k hlave a tým pádom asi viac náchylné na problémy. uši pravidelne kontrolujeme, keď už "klepe" tak viem že niečo nie je v poriadku tiež čistím špeciálnym roztokom na čistenie učí, dám dostatok na odličovací tampón a prstom mu to poriadne vytriem a potom ešte do sucha. ak má pocit že mu tam niečo ostalo on si to sám "vyklepe". vetoš to robí tak, že na pinzetu si namotá vatu a potom ako mu dá do ucha roztok tak to vytiera smerom von aby nezatláčal maz dnu, ja sa to tak bojím ale inak uši sú naša častá patália
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Aj nám veterinár povedal, že radšej vytierať prstom, lebo pes mykne hlavou a má po bubienku
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

truch Pozri príspevok
Kliešte sú teraz premnožené, podľa môjho veterinára nepomôže ani ten najdrahší preparát, treba kontrolovať a kliešťa vybrať, dal mi také špeciálne pinzetky. Ešte sme ich nevyskúšali, lebo odvtedy čo ich mám kliešťa nemala, našťastie
Máš pravdu, kliešte sú fakt premnožené, kúpila som frontline Spot-on, zdá sa mi tam jednoduchšia aplikácia ako sprayom, a obojok som vylúčila kvôli tomu, že by nemal potom psík prichádzať do styku s deťmi, a vakcinácia podľa veterinára mala byť účinná tak na 80%, už sa pomaly bojím chodiť aj na prechádzky, dôležité je kontrolovať, kontrolovať a kliešťa vytiahnuť do 24 hodín po prisatí.
5 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

no kliešta sme naštastie zatial nemali,ale s pazurikmi bojujem dalej. Naša shitzulka si neda ani maknut ked vidi v ruke klieštiky !! Musim čakat či si to nejako neobrusi.. mam dojem že odkedy bola strihana tak odvtedy sa tak boji.. no ale čo budem robit ked neobrusi to fakt neviem..
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Petra Nová Pozri príspevok
Mohla by si mi, prosím Ťa, popísať, ako sa prejavovali príznaky boreliózy u Tvojho psíka?
najprv som si všimla že má pod okom opuch , začervenanie a vyzeralo to poranenie, ako keby si to niekde narazila, ale potom som našla pod chlpmi riadne veľkého kliešťa, veterinár jej to vybral a hneď určil že má boreliozu, vraj ten kliešť tam musel byť prisatý dlhšie od 24-48 hodín, stále si beriem, že to je moja chyba, keby som ho bola vytiahla do 24 hodín, borelioza by pravdepodobne nebola?!?, ale bola to smola, veď každý deň sa češe, ani sa nejak neškriabala a stále je na rukách, je to taký maznáčik.
Zatiaľ žiadne príznaky boreliozy nepozorujem, ale môžu sa objaviť neskôr, veterinár povedal, že by nemalo byť z toho nič, keďže to bolo do týždňa podchytené a začala užívať ATB, len dúfam že bude mať pravdu.
8 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

prikladám možné príznaky boreliozy:

Okrem človeka postihuje lymská borelioza veľmi často psov, mačky a niektoré hospodárske i divoko žijúce zvieratá. K prenosu infekcie je nutné, aby kliešťa bolo na koži prisaté minimálne 24 až 48 hodín. Behom tejto doby dochádza k namnoženiu baktérie a ich prestupu do slinných žliaz kliešťa, odkiaľ sa slinami, ktoré parazit behom satia uvoľňuje, prenášajú do organizmu zvieraťa. Po preniknutí do hostiteľa sa baktérie šíria v mieste vpichu, množia sa a prechádzajú do krvi a lymfy. Behom niekoľkých týždňov rozsieva infekciu do tkaniva a kĺbov.

U psov sa lymská borelióza prejavuje najčastejšie akútnym zápalom kĺbov. Pri postihnutých zvieratách sa objavia náhle krívanie, bolestivosť a opuch jedného alebo niekoľkých kĺbov. Medzi ďalšie príznaky patrí zvýšená teplota až horúčka, apatia a nechutenstvo. K vzácnym klinickým prejavom ochorenia sa radí postihnutie srdca a ľadvín a narušenie nervového systému prejavujúcich sa agresivitou, kŕčmi a zmenami chovania. Kožné zmeny v podobe zväčšujúcich sa začervenaním sa u psov vyskytujú iba veľmi zriedka. Klinické príznaky sa u psov objavia obvykle za dva až päť mesiacov po napadnutí kliešťom.

Pri niektorých zvierat, rovnako ako u človeka, prebieha ochorenie bez zjavných príznakov a nepozorovane prechádza do druhej a tretej fázy ochorenia, kedy je už ťažko liečiteľná. Komplikácie v neskorších fázach choroby sú prevažne kĺbové a neurologické. Pokiaľ je borelióza neliečená včas, spôsobuje chronické zápaly kĺbneho aparátu, ktoré, najmä u väčších plemien, prispievajú ku kratšej životnosti zvieraťa.
12 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Odkedy používam čajovníkový olej na ušká, (začala som pred viac ako mesiacom), kliešte nás obchádzajú. Ak sa predtým nejaký kliešť prisal, na radu veterinárky ho veľmi ľahúčko vyberiem po napenení mydlovou vodou, niekdy sa pustí aj sám. Vlani sme mali naraz aj 6 kliešťov, bolo to na nervy, frontline medzi lopatky bol účinný iba chvíľu.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Lubaba Pozri príspevok
najprv som si všimla že má pod okom opuch , začervenanie a vyzeralo to poranenie, ako keby si to niekde narazila, ale potom som našla pod chlpmi riadne veľkého kliešťa, veterinár jej to vybral a hneď určil že má boreliozu, vraj ten kliešť tam musel byť prisatý dlhšie od 24-48 hodín, stále si beriem, že to je moja chyba, keby som ho bola vytiahla do 24 hodín, borelioza by pravdepodobne nebola?!?, ale bola to smola, veď každý deň sa češe, ani sa nejak neškriabala a stále je na rukách, je to taký maznáčik.
Zatiaľ žiadne príznaky boreliozy nepozorujem, ale môžu sa objaviť neskôr, veterinár povedal, že by nemalo byť z toho nič, keďže to bolo do týždňa podchytené a začala užívať ATB, len dúfam že bude mať pravdu.
Spýtala som sa na tie príznaky preto, lebo u nás sa stalo, že hava mala kliešťa niekoľko dní, až bol pekný ružový a ako blbá som si myslela, že je to nejaká vyrážka alebo bradavica. Až keď som uvidela aj mrviacu sa nožičku, bolo mi to jasné. Kliešťa jej vybral kamarát, lebo bola nedeľa a žiadny veterinár s pohotovostnou službou. No a keď ma ubezpečil, že jeho vlčiaci mávajú aj niekoľko takých kliešťov a nič, tak som to nechala tak. A teraz som poriadne vystrašená. Neviem, čo s tým. Ďakujem za info.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

danushka Pozri príspevok
No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?
Toto sa aj mne stalo, a nie raz. Pýtala som sa veterinára, čo s tým, ubezpečil ma, že ak kliešť nebol infikovaný, chrastička odpadne sama, netreba sa obávať. Len to treba priebežne posledovať, či sa to nezapáli. Ale červík pochybností aj tak ostáva, čo ak.. Deťom sa mi podarilo kliešťa vždy vybrať celého, ale u psíka s tým mám obyčajne problém. Na prekvapenie si ho nechá vyberať, ani sa nemyká, no obyčajne z neho časť ostane v koži.
3 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

danushka Pozri príspevok
No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?
Podľa skúseností s mojim psom, nemusíš sa obávať. Každý rok (už 8.) sa opakuje cirkus s kliešťami. Máš šťastie, tvoj psík asi neprotestuje, keď ho chceš zbaviť tej potvory. U môjho psa výber kliešťa hotové rodeo. Hlava väčšinou ostane, zatiaľ bez následkov.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ďakujem Vám dievčence, upokojili ste ma.
Ten náš chlpáčik absolvoval za tri mesiace operáciu zlomenej sánky, vyťahovanie drôtov a potom operáciu slznej žliazky, tak ho ofukujem, hladkám a sledujem ako batoľa.
To by žiaden nepsíčkar nepochopil psíčkara, koľko obáv sa dá zažiť pri štvronohom stvorení...
2 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Kvaka Pozri príspevok
Odkedy používam čajovníkový olej na ušká, (začala som pred viac ako mesiacom), kliešte nás obchádzajú. Ak sa predtým nejaký kliešť prisal, na radu veterinárky ho veľmi ľahúčko vyberiem po napenení mydlovou vodou, niekdy sa pustí aj sám. Vlani sme mali naraz aj 6 kliešťov, bolo to na nervy,frontline medzi lopatky bol účinný iba chvíľu.
Môjmu hafanovi ani chvíľu ... po aplikovaní hneď pri prvej prechádzke "schytal" niekoľko kliešťov - zbytočne vyhodené peniaze ... vyskúšam čajovníkový olej - veľa pozitívnych referencií aj na dog fóre - aj keď ani ten určite nie je 100% ný ...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Takto vyzerajú tie háčiky na vyberanie kliešťov. Ide to veľmi dobre, kliešťa vyberiem vždy celého. Sú dve v balení na malé a veľké kliešte. Vsunie sa pod tú bublinu, potočí sa a je von.
8 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes som bola u veterinára a ten ma ubezpečil, že nemusím mať žiadne obavy, lebo vraj v našom regióne sa infikované kliešte nevyskytujú. A aby návšteva nebola zbytočná, tak have zistil lokálny ekzém pod uškom, tak ju mažem tinktúrou a tekutým púdrom.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

U nás je kliešťakov požehnane , podľa štatistík vraj u nás je najväčší výskyt kliešťov
Ale osvedčil sa mi obojok zakúpený v lekárni (stojí okolo 13 € ), slúži od jari do jesene. Rôzne pipetky majú krátkodobú účinnosť.

Myslím, že som to tu už spomínala, ale tiež odskúšané a fungujúce je : pogniaviť v ruke orechivé listy a napr. pred vychádzkou riadne tými listami vyšúchať celého psa, najmä na miestach, kde sa najčastejšie kliešte prichytávajú. Je to vraj odpudzujúca vôňa pre kliešťaky, blchy a podobnú háveď...
4 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
arizona Pozri príspevok
U nás je kliešťakov požehnane , podľa štatistík vraj u nás je najväčší výskyt kliešťov
Ale osvedčil sa mi obojok zakúpený v lekárni (stojí okolo 13 € ), slúži od jari do jesene. Rôzne pipetky majú krátkodobú účinnosť.

Myslím, že som to tu už spomínala, ale tiež odskúšané a fungujúce je : pogniaviť v ruke orechivé listy a napr. pred vychádzkou riadne tými listami vyšúchať celého psa, najmä na miestach, kde sa najčastejšie kliešte prichytávajú. Je to vraj odpudzujúca vôňa pre kliešťaky, blchy a podobnú háveď...
Svätá pravda, každý deň z prechádzky zhadzujem kliešťakov , bo na drobcovej bielej srsti ich je skvele vidno , hnusáci ako sa tam špacírujú !!!!!
Žeby som vyskúšala tie listy, ale nazafarbia mu srsť ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kaupke Pozri príspevok
Svätá pravda, každý deň z prechádzky zhadzujem kliešťakov , bo na drobcovej bielej srsti ich je skvele vidno , hnusáci ako sa tam špacírujú !!!!!
Žeby som vyskúšala tie listy, ale nazafarbia mu srsť ?
To sa mi ešte nepodarilo Tie listy zas toľko šťavy nemajú...
Moja hafina je bledohnedá s bielymi fľakmi
0 0
Konzulta Konzulta

Konzulta je offline (nepripojený) Konzulta

arizona Pozri príspevok
U nás je kliešťakov požehnane , podľa štatistík vraj u nás je najväčší výskyt kliešťov
Ale osvedčil sa mi obojok zakúpený v lekárni (stojí okolo 13 € ), slúži od jari do jesene. Rôzne pipetky majú krátkodobú účinnosť.

Myslím, že som to tu už spomínala, ale tiež odskúšané a fungujúce je : pogniaviť v ruke orechivé listy a napr. pred vychádzkou riadne tými listami vyšúchať celého psa, najmä na miestach, kde sa najčastejšie kliešte prichytávajú. Je to vraj odpudzujúca vôňa pre kliešťaky, blchy a podobnú háveď...
Môžem poprosiť značku toho obojka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať