Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

prikladám možné príznaky boreliozy:

Okrem človeka postihuje lymská borelioza veľmi často psov, mačky a niektoré hospodárske i divoko žijúce zvieratá. K prenosu infekcie je nutné, aby kliešťa bolo na koži prisaté minimálne 24 až 48 hodín. Behom tejto doby dochádza k namnoženiu baktérie a ich prestupu do slinných žliaz kliešťa, odkiaľ sa slinami, ktoré parazit behom satia uvoľňuje, prenášajú do organizmu zvieraťa. Po preniknutí do hostiteľa sa baktérie šíria v mieste vpichu, množia sa a prechádzajú do krvi a lymfy. Behom niekoľkých týždňov rozsieva infekciu do tkaniva a kĺbov.

U psov sa lymská borelióza prejavuje najčastejšie akútnym zápalom kĺbov. Pri postihnutých zvieratách sa objavia náhle krívanie, bolestivosť a opuch jedného alebo niekoľkých kĺbov. Medzi ďalšie príznaky patrí zvýšená teplota až horúčka, apatia a nechutenstvo. K vzácnym klinickým prejavom ochorenia sa radí postihnutie srdca a ľadvín a narušenie nervového systému prejavujúcich sa agresivitou, kŕčmi a zmenami chovania. Kožné zmeny v podobe zväčšujúcich sa začervenaním sa u psov vyskytujú iba veľmi zriedka. Klinické príznaky sa u psov objavia obvykle za dva až päť mesiacov po napadnutí kliešťom.

Pri niektorých zvierat, rovnako ako u človeka, prebieha ochorenie bez zjavných príznakov a nepozorovane prechádza do druhej a tretej fázy ochorenia, kedy je už ťažko liečiteľná. Komplikácie v neskorších fázach choroby sú prevažne kĺbové a neurologické. Pokiaľ je borelióza neliečená včas, spôsobuje chronické zápaly kĺbneho aparátu, ktoré, najmä u väčších plemien, prispievajú ku kratšej životnosti zvieraťa.
12 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

verkaz Pozri príspevok
Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie čo má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
...veľmi pekne si to napísala, snáď si uzavrela debatu o psíkoch bez PP a s PP, nedá mi to tu neposunúť, záleží hlavne na láske ku psíkovi a s tým veci spojené, veľa zdaru všetkým, ktorí sa starajú s láskou o svojich miláčikov...
10 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Milé "milovníčky psov"... zvýrazňujem preto, lebo všetky, čo sa tu priete, ste nimi. Bolo by už na čase prestať, táto debata nevedie k ničomu. Osobne som videla, ako sa Chokma stará o psíkov, takú lásku a starostlivosť veru nevidieť často. Ona má tých psíkov jednoducho rada, ona, jej mama, otec. Nielen psíkov, proste živých tvorov. Kto z poľnohospodárov by si domov zobral zajka, ktorý mu ničí úrodu? Ak by ho našiel, tak by ho možno aj zabil. No zajko si u nich vyliečil zlomenú nôžku a na poli veselo obhrýza kapustičku ďalej. Aj mačičky majú u nich raj na zemi, aj najdúch Kleofáš /korytnačka .... a neviem čo ešte Chokma chráni a pestuje... Po prečítaní príspevku od alaya1 ma mimovoľne napadlo prirovnanie ku Sparťanom - tí svojich chorých zhadzovali zo skaly. Ako dieťa som mala chvíľu nočné mory, lebo ak by som , žila v tej dobe..... no... Vôbec necítim, že by osobne Teba, alaya1, prirovnala k Hitlerovi. Nechcela som sa zapájať, ale toto sa už vážne nedá čítať, robíte s prepáčením, z komára somára.
Poznám aj Andrejku, a preto viem, že aj ona to myslí dobre.
Tak sa už neškriepte, podľa toho, čo píšete, máte radi zvieratká a ako ľudia sa medzi sebou hryziete. Majte si každá svoj názor na chov s PP a b PP, ale nikomu ho nevnucujte. Táto téma je založená na starostlivosť o psíkov a je jedno, či sú s PP alebo bez.
9 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pozdravujeme aj s nasimi pesikmi z ostrova Ciovo. cestu, aj pobyt znasame vyborne, psikovia nemaju ziaden problem, su tu atrakciou na plazi, aj v apatrmanovom domer. Kazdy sa s nimi chce fotit. je tu uplny klud, cez den asi 10 ludi na plazi, popoludni viac. je to raj pre pesikov.
9 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Zdravím všetkých hafíkomilovníkov vŕŕŕŕŕŕ.

Tak už máme nášho hafíka z útulku doma. Je úžasne zlatá, zjavne vysoko inteligentná, ale roboty bude s ňou veľa.
Začíname pomaly s výcvikom. Neskôr priložím foto.
9 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Petra Nová Pozri príspevok
Mohla by si mi, prosím Ťa, popísať, ako sa prejavovali príznaky boreliózy u Tvojho psíka?
najprv som si všimla že má pod okom opuch , začervenanie a vyzeralo to poranenie, ako keby si to niekde narazila, ale potom som našla pod chlpmi riadne veľkého kliešťa, veterinár jej to vybral a hneď určil že má boreliozu, vraj ten kliešť tam musel byť prisatý dlhšie od 24-48 hodín, stále si beriem, že to je moja chyba, keby som ho bola vytiahla do 24 hodín, borelioza by pravdepodobne nebola?!?, ale bola to smola, veď každý deň sa češe, ani sa nejak neškriabala a stále je na rukách, je to taký maznáčik.
Zatiaľ žiadne príznaky boreliozy nepozorujem, ale môžu sa objaviť neskôr, veterinár povedal, že by nemalo byť z toho nič, keďže to bolo do týždňa podchytené a začala užívať ATB, len dúfam že bude mať pravdu.
8 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Takto vyzerajú tie háčiky na vyberanie kliešťov. Ide to veľmi dobre, kliešťa vyberiem vždy celého. Sú dve v balení na malé a veľké kliešte. Vsunie sa pod tú bublinu, potočí sa a je von.
8 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ďalšia adopčná akcia v Horárni Horský park! Spolu s celebritami budeme hľadať domov psíkom a mačičkám z útulkov.

1. apríla 2012
od 10:00 do 16:00 v pásme UTC+02

Horáreň Horský Park
Lesná 1, 811 04 Bratislava, Slovakia

Táňa Rosová starostka vás pozvala.
8 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem, pripajam par foto

1. moj bailey

2. do zaberu sa nam dostal iny zvedavy kokrik a zlava doprava ide bejlove sestra zara, bailey

3. prve tri trofeje su nase, ta najvacsia je z toho velkeho uspechu, dalsie dve su zarkine a posledna je spolocna za najkrajsi par na klubovej vystave veeeeeeelmi sa tesime z tohto uspechu
bejlo.jpg  
papulky.jpg  
trofeje.jpg  
1/1
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja robím nasledovné koláčiky : recept je od oka
asi 250g mäsová drť(jedna kocka), také isté množstvo pomletej pečienky, sparím sáčok ovsených vločiek, asi 100 g tvaroh, 2 biele jogurty a zomeliem aj trochu mrazenej zeleniny. Vypracujem hustú kašu (pridám podľa potreby pár lyžičiek múky). Z hmoty kladiem na vymastený plech malé kôpky, ktoré upečiem do hneda.
Psíkovia to majú strašne radi. Nie je to náročné ani drahé. Z tohoto množstva mám asi 300 kusov. Polovicu dám do útulku a druhú mám pre domáceho maznáčika, prípadne psíkov, ktorých ponúkneme na prechádzke.
7 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Moju havinu som bola dnes strihať. Ani mi to veľmi nevyhovovalo, ale pred mesiacom, keď som ju objednávala kaderníčke, tak som si neuvedomila, aký nevhodný je to dátum. Zvládli sme to a moja havka má jarnú fazónu, ktorá sa hodí k tomuto sviatočnému obdobiu. Je čistá, nová, štýlová a tradične dohola. Krásny biely kožuch skončil v smetnom koši. Som rada, že keď oň hava príde, nikdy nie je stresovaná, len sa striasa, akoby si ho chcela prevetrať. Zo zvyku. Taká vystrihaná je iná. Vidieť na nej hlavne čierne okále, štíhle telo a napodiv sa jej neobvykle predĺžili jej pružné labky. Je proste na zjedenie a čím ju mám dlhšie, tým ju mám radšej. Už nie je doma taký malý čert, ktorý všade bol a všetko vie. Má móres a vie, kedy sa môže pozornosti dožadovať a kedy si vystačiť sama. Ja sa naopak snažím prispôsobiť jej, hlavne nevšímať si jej slimačiu reakciu na moje príkazy. Povel nakoniec vždy rešpektuje, ale v čase, keď to jej vyhovuje a nie mne. Ale aj tak môžem konštatovať, že je to radostné a skoro ideálne spolužitie. O tom, žeby nemusela pri dverách reagovať na každého suseda, asi netreba písať.
Tento príspevok, ktorý píšem v predsviatočnom období, je mojím vyznaním všetkým psíkom a ich čistým, úprimným dušiam.
6 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Moja havka má 2 spôsoby venčenia v daždi. Prvý - to je ukrivdený pohľad, prečo ju ťahám do tej vody, a dá si záležať, aby nezabudla opečiatkovať moju vetrovku. Celý jej pobyt vonku je bleskovka. Druhý spôsob - aha, dážďovka, ba len kade ryla? Presunie jednu labku dopredu - ahá, dážďovka, kade ryla? Druhá labka dopredu - aha, dážďovka, kade ryla....až kým nie sme obe komplet premočené a všetky dážďovky oňuchané odpredu dozadu a späť. Samozrejme, vo výťahu nezabudne opečiatkovať moju vetrovku...Doma jej vyumývam podvozok, všetkých osem labiek (2 predné, 2 zadné, 2 pravé, 2 ľavé) a to tak, že sa naťahujem cez celú vaňu, lebo mám dojem, že psina nestojí vo vani, ale v kuchyni pod stolom (au, moje kríže), a to ešte mám pocit, že jej tie labky farbia, lebo aj po hektolitri vody z nich ide čierna voda...Potom vyutieram psinu, ktorá vystrelí z kúpeľne a vyberie zákrutu k najbližšej ložnej ploche štýlom odpozorovaným z rallye prenosov. Cestou zroluje koberce,vyskočí na gauč alebo posteľ, dôkladne sa vyutiera. Nemenej dôkladne ja napravím koberce, prikrývku zložím do koša na prádlo, vyberiem čistú... a o pár hodín sa proces opakuje.
Dav napísala pekný príspevok o správaní sa svojej havy za dažďa v inej téme, ale dovolila som si ho odcitovať práve tu a pripojiť k nemu niekoľko mojich skúseností.
Keď som prečítala ten príspevok, tak mi prebehlo hlavou, ako sa ohromne vieme prispôsobiť našim psím miláčkom, ich potrebám, náladám, rituálom. To psíčkari máme spoločné. Ale všetko ostatné je rozdielne tak, ako sú odlišní naši psí priatelia. Dav má havku možno tri razy väčšiu, než je moja, čiernu, hrátkosrstú, staršiu. Ja zas malého špunta, bieleho, s dlhým kožúškom, pokiaľ ho tej okrasy nedám zbaviť. Pritom ju ešte stále radím k mláďatku, pretože koncom mája bude mať dva rôčky. A ten vek sa nemôže neprejaviť aj na správaní sa na vychádzkach v daždi. Nečudujem sa Wendy, ktorá ako staršia pani, sa zariadi vždy podľa nálady. Ak sa jej chce čvachtať v daždi a vychutnávať si vône mokrej zeme a všetkého čo ponúka, nepochybne sa vyteší aj zo všetkých kvapiek, ktoré na ňu spadnú. Ak je bez nálady, ženie sa domov, keď spraví čo treba. Moja hava je rýchlik len v dvoch situáciách. Vo veľkom mraze a horúčave. Vtedy ani netrvá na svojich obvyklých miestach. Vyhľadá prvé vhodné a podľa situácie sa buď prikrčí alebo začne s rituálnym tančekom. Ale v daždi sa cíti ako kráľovná. Pokiaľ nepadajú krúpy a nie je prietrž mračien. Za dažďa ju veľmi baví povláčiť ma po celom sídlisku, v rezkom tempe, aby stihla otestovať vône čo najširšieho okolia. A keď mám toho ja dosť, vtedy vždy silou vodítka jej ukazujem cestu späť. No a doma je hotová pohroma, pretože hava je zašpinená po samé uši, okrem miest, ktoré jej chráni kabátik. Inak procedúra je skoro rovnaká ako u Wendy, okrem toho, že pri očiste kľačím na kolenách, čo je celkom pohodlné vtedy, keď nemusím havu vo vani naháňať. A utieranie do osušky začína prednými labkami (ešte vo vani) a končí zadnými (v mojom náručí) a fénovaním v kresle. Inak by to dopadlo presne ako u Dav. Povedzte však, čo by sme neurobili pre svojich miláčikov ?!

A potom, tá moja guľka si v kresle takto oddychuje.
Naposledy upravil Petra Nová : 21.08.11 at 20:52
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kliešte sú teraz premnožené, podľa môjho veterinára nepomôže ani ten najdrahší preparát, treba kontrolovať a kliešťa vybrať, dal mi také špeciálne pinzetky. Ešte sme ich nevyskúšali, lebo odvtedy čo ich mám kliešťa nemala, našťastie
6 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
truch Pozri príspevok
Díky za vaše rady. Teraz som ju bola pustiť, vyčúrala sa a v pohode išla do kotca, ľahla pred búdu a chrní. V noci sme chodili pozerať keď tak trieskalo čo robí a ona spala. Našich havko sa ide od strachu potentovať,vždy zalezie a celý sa trasie od strachu a tá naša kľudne ležala. Dúfam len,že má Arizona pravdu a ona si zvykne
Skús jej dať do búdy nejaké vaše oblečenie (neoprané ), aby cítila váš pach a bude sa aj v búde cítiť bližšie pri vás. A nezabudni ju vždy pochváliť, keď pôjde do búdy.
6 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes sme boli v útulku. Hodilo sa všetko: granule, hračky, deky, vodítko, pamlsky. Pri granulách som si stále nebola istá, či som vybrala dobrú kvalitu, ale pani z útuku mi povedala, že nepreferuje žiadnu značku - ľudia nosia aj kvalitné, aj menej kvalitné. Oveľa menej nosia pamlsky (a konzervy), tak viem, čo mám doniesť/poslať nabudúce.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie či má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
Naposledy upravil verkaz : 18.07.11 at 16:58
6 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.
1. Poprosim o presnu citaciu, kde si oznacena za podobnu Hitlerovi, aby sa bez spominaneho prekrucania ukazalo ako sa veci maju. Nech citam ako citam, v prispevku som citovala prispevok uzivatelky promont maja. Nerob sa tu chuderkou, ktorej cely svet blizi. Ja ti mozem zacitovat velmi presne ako si ma nazvala blaznivou a taktiez ako si s citaciou mojho prispevku uviedla "keby hlupost nadnasala..." Takze nech sa paci, mozes sa celu noc do zajtra radit aj so svokrou, babkou, dedkom, ci ma zazalovat... len pocitaj aj s moznostou, ze ty sa napokon budes musiet ospravedlnit mne.

2. Ani vediet nemozes, pretoze nam nevadi na nom nic.

3. Pre Ginu: ja som z ulice zachranila troch psov, dvaja docupitali sami do dvora, jeden otalal a sedaval pri kine nedaleko a odtial ma vzdy hypnotizoval ocami. Vykupala som ich, ostrihala, odblsila, odcervila, nakrmila, podala inzeraty - najskor k nam do rozhlasu, potom na internet a pekne im nasla panov. A boli uplne bezchybni so senzacnou povahou - PP im k dokonalosti nechybalo - a ich novi pani su vdacni, ze ich maju a ze su - hoci az z chovu bez PP.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

willma Pozri príspevok
trošku zabrdnem do predchádzajúcich debát o psíkoch s PP či bez. Tiež som mala párkrát bezpapierákov, väčšinou feny. Každá jedna mala po jednom vrhu šteniat - jedna bola bastardík krížený jazvečík a druhá bezpapierová ale čistokrvná dobermanka. Všetky šteniatka v prvom prípade 4 a v druhom 9 sme umiestnili do dobrých rodín, vo vhodnom veku a už zaočkované. Čo čert nechcel jedno šteňa dobermanky aj napriek očkovaniu uhynulo na parvovirózu - noví majitelia boli nešťastní a dali nám to na vedomie. Súčasne v ďalšej rodinke došlo k silným prejavom alergie tak nás kontaktovali tiež. Môžete typovať, kde skončilo , a všetci boli spokojní. Tým chcem len povedať, že je to naozaj len a len o ľudoch.
Wilma, ja si myslím, že všetko je o ľuďoch, máš pravdu. Ale dievčatá, ktoré sú zástankyne psov s PP nám vlastne chceli povedať to, že je len a len v záujme záchrany psíkov z útulku, aby sa neplodili psy bez PP. Príklad, ktorý si uviedla, znamená aj to, že si našla 13 rodín, kde si umiestnila tvoje psíky. Znamená aj to, že možno 13 psíkov z útulku mohlo byť umiestnených v dobrých rodinách.
Ja som našu fenku ustrážila, aj keď pred 15 rokmi bola taká zlatučká, že sme si tiež hovorili, ktovie, aké by mala šteniatka. Keď jej pri háraní pod balkónom zavýjal serenády zamilovaný susedovie pes, tiež sme si hovorili, mohla by si užiť.
Keď mala po háraní falošnú brezivosť, tiež sme si hovorili, ako trpí, keď hľadá svoje mladé, škoda, že ich nemá, bola by dobrá mama.
Ale pravda je taká, že sme všetko zvažovali a rozhodli sme sa tak, že nie. Akosi sme intuitívne cítili, že by to nebolo dobré, ktovie, kto a ako by sa o ne staral, veď starať sa o psa je dosť náročné, vyžaduje to veľa odriekania, majiteľ psa je viazaný, nemôže nikam vycestovať a pod. Povedali sme si, že kto naozaj chce psa, buď si kúpi čistokrvného alebo pôjde do útulku. Takže naša havinka odíde z tohto sveta ako psia "panna".
6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A toto je moj nalepsi hafik na svete
A bacha!!! Som straaaasne bojova , okupkana,este sa dosusim a idem do hajan
P1300022.JPG  
6 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Petra Nová Pozri príspevok
Tak to už vyzerá na bišoní cccclub. A máš už niekde pripojenú fotočku alebo album? Nespomínam si.
Tak už som objavila aj túto stránku my síce bišoníka nemáme, ale shih-tzu, je to náš čierno biely miláčik, ktorý si s nami robí čo sám chce. No ale čo už narobíme keď vnúčatá ho tak naučili. V novembri bude mať 4 roky a máme ho od 5. týždňov. Volá sa Hugo.
Fotografie-0110.jpg  
Fotografie-0111.jpg  
1/1
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

truch Pozri príspevok
Kliešte sú teraz premnožené, podľa môjho veterinára nepomôže ani ten najdrahší preparát, treba kontrolovať a kliešťa vybrať, dal mi také špeciálne pinzetky. Ešte sme ich nevyskúšali, lebo odvtedy čo ich mám kliešťa nemala, našťastie
Máš pravdu, kliešte sú fakt premnožené, kúpila som frontline Spot-on, zdá sa mi tam jednoduchšia aplikácia ako sprayom, a obojok som vylúčila kvôli tomu, že by nemal potom psík prichádzať do styku s deťmi, a vakcinácia podľa veterinára mala byť účinná tak na 80%, už sa pomaly bojím chodiť aj na prechádzky, dôležité je kontrolovať, kontrolovať a kliešťa vytiahnuť do 24 hodín po prisatí.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať