Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja som sa teraz veľmi potešila, lebo odišiel do nového domova máš krásny tuláčik Maxik (útulok Tuláčik). Keby sa takto darilo umiestňovať zvieratká každý deň
Naposledy upravil verkaz : 17.05.12 at 16:28
4 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

verkaz Pozri príspevok
Zitka, dalo by sa. len to by si ho musela mať doma a často chodiť s ním von a veľa chváliť a dať pamlsok za každú potrebu, ktorú urobí von. Podľa toho, čo píšeš, tak psík je dlho sám doma a to by v čase, keď sa bude učiť, nemal.
... presne to si myslím aj ja ... veľa chválenia a venovania sa iba tomuto jednému cieľu ...

... spomínam si, ako som si pri prvom šteniatku vzala dva týždne dovolenky .. bol taký zlatý, že na povel: " Ponáhľaj sa" kadil aj čúral súčasne .. len preto aby mi urobil radosť ...
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zlatučká Tara, vystískaj ju aj za mňa a daj jej piškotku. Ja som včera počúvala v rádiu príspevok, že prečo sa hovorí, že "Pes je najlepší priateľ človeka ". Robili skúšku tak, že nechali volne 18 psíkov a pri nich sa rozplakal človek. 15 psíkov sa hne´d prestalo hrať a pribehli k človeku a snažili sa ho utešiť. Ďalší prípad bol s osemmesačným šteniatkom labradora a plačúcim dieťatkom. Labradol sa od neho nepohol a utišoval ho olizovaním.
Tak som poobede vymojkať psíkov do útulku, tí sa strašne tešia. Môj si lásky užuje doma dosť a držím palce všetkým zvieratkám umiestneným v útulkoch, aby si ich čo najviac adoptovali a mali tiež milujúce domovy. Zaslúžia si to.
4 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

truch Pozri príspevok
Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
ja mam doma dvoch psov, starsi sa naucil krasne pytat von uz po mesiaci.. chodila som s nim kazde dve hodiny alebo vzdy hned potom ako sa zobudil alebo sme sa dohrali...

ale mladsi, teraz ma este len polroka sa uci stale pytat... ani za svet sa nevypyta... tiez len zrazu cupne a cika... tak sme mu obmedzili prisun vody, lebo bol schopny vypit aj 2 plne misky na pockanie... a ked dlho nechapal ze sa cika vonku, tak sme zacali s odmenami... vzdy ked sa vycikal vonku tak sme chvalili a dostal aj odmenu... zabralo to... akurat ma este problem cez vikend ked sme doma a nie sme v praci, lebo sa s nimi hrame, nevyspavaju a vtedy ma krpec rozhadzany rezim a aj sa sem-tam vycika...
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ďakujem všetkým za užitočné rady. Pripájam foto našej Engi/Endži/, neviem ako to napísať
engi24113_1303282299823_1163449479_30864983_8266050_n.jpg  
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslim si, ze je to z konzervy. Ja som nasmu len raz kupila taku kapsicku, v ktorej bolo akoze maso a stava. Hnackoval od toho 2 dni bola to znacka pedigree.
myslim si, zeby si mala davat ryzu a varene kuracie prsicko, To nasmu vzdy pomoze a miesto vody mu davam cierny horky caj.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

náš hafan má zlé počasie /strašný dážď, snehová metelica a iné pohromy/ úplne "na háku" on si vykračuje ako keby bolo krásne slnečné počko poprípade sa na mňa pozrie ako keby s otázkou , že "dobré nie?"pritom vonku snehová metelica, ja zababušená ako na Sibíry a on má čas, vôbec sa neponáhla urobiť ciky a bobana. ale čo už, no neprejdeme sa v takom krásnom počasí po celom sídlisku
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Neviem, či a kedy si to dohrýzla. Mala tam krvavú ranku a okolo zafarbenú srsť. Tak som radšej išla vetošovi a ten pochytal a povedal, že je tam zápal a lokálne sa to nedá liečiť. Tak jej dávam 2x po štvrťtabletky. Celých je ich 10, takže nekonečne dlho.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
A aspoň je jej už lepšie?
Áno, má to stalé zafarbené, ale ani si ho nehryzie. Preto som rozmýšľala, či je to sviínstvo mám vôbec dávať. Aby som jej nezničila žalúdok. Ale čo keď? Tak radšej dávam a prešli sme aj na varenú stravu. Hýčkam si ju. Ale Wendy mi je strašne ľúto, čo všetko už podstúpila. Vždy si predstavím moju havu na jej mieste.
Naposledy upravil Petra Nová : 24.04.10 at 20:14
3 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Petra Nová Pozri príspevok
Neviem, či a kedy si to dohrýzla. Mala tam krvavú ranku a okolo zafarbenú srsť. Tak som radšej išla vetošovi a ten pochytal a povedal, že je tam zápal a lokálne sa to nedá liečiť. Tak jej dávam 2x po štvrťtabletky. Celých je ich 10, takže nekonečne dlho.
Petra prajem havke skoré uzdravenie a nejako to už vydrž veď tie dni ubehnú ako voda a hlavné nech to havke pomôže.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

truch Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
ja som volila očkovanie na radu veterinára, očkujú sa dve dávky, záleži na tebe koľko chceš do toho investovať.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

obojok stojí cca 10 € a vakcína dve dávky cca 33 €
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

tiež som myslela na análne žľazy, som rada že sa tvojmu miláčikovi uľavilo a polepšilo.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline
3 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

zk24 Pozri príspevok
nestras. nam na kliestov nepomaha nic... z kazdeho vencenia mame klieste... raz som jej po jednom venceni vytiahla 6 kliestov

je to strasne. prejdeme sa v senci po trave a vidim to na bielych teniskach ze chodia po mne ako mravci... neuveritelne su premnozene.

mame aj frontline aj obojok proti kliestom, nic nezabera... ja sa striekam zakazdym ako ideme von repelentom... a aj tak... tie klieste su uz odolne voci vsetkemu... ale v poslednej dobe ako prsalo tak klieste trosku pomizli... cakam ze sa objavia hned ako vyjde slnko

existuje aj nieco ucinnejsie ako frontline a obojky? sme uz zufali...
Ma nestraš, ja mám z nich panický strach. Bývam blízko Senca
Dnes som dostala tento meil, ešte som to nevyskúšala, neviem či to zaberie ale skúsim to tu prilepiť.
*Kliešte od vás utečú *možno pomôže aj psíkom

*Máme pre vás zaručený a vyskúšaný recept proti kliešťom.
Návod na domáci
biorepelent je priamo zo Švédska. Náš rozmarínový odvar neobsahuje
žiadne chemikálie.*
Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v
obchode ako prísadu do jedla, 1 liter vody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do
hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte nabok a vysypte do vody
rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým odvar
nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu.
Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, najmä nohy
od kolien dole a aj obuv.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

danushka Pozri príspevok
No a mne sa podarilo kliešťa vybrať tak, že hlava ostala v tele nášho hafanka.
Kliešť nebol ešte dobre nacucaný a nešlo ho vybrať.
Teraz tŕpnem, či nám havko neochorie. Miesto som len vyčistila čajovníkovým olejčekom. Psíkovi sa na druhý deň urobila malá chrastička na hlavičke, ale okolie nebolo začervenané.
Stalo sa Vám už niečo podobné? Pokiaľ kliešť nebol infikovaný, môžem sa spoliehať na to, že jeho hlavu telo psíka zlikviduje, alebo ?
Toto sa aj mne stalo, a nie raz. Pýtala som sa veterinára, čo s tým, ubezpečil ma, že ak kliešť nebol infikovaný, chrastička odpadne sama, netreba sa obávať. Len to treba priebežne posledovať, či sa to nezapáli. Ale červík pochybností aj tak ostáva, čo ak.. Deťom sa mi podarilo kliešťa vždy vybrať celého, ale u psíka s tým mám obyčajne problém. Na prekvapenie si ho nechá vyberať, ani sa nemyká, no obyčajne z neho časť ostane v koži.
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Konzulta Pozri príspevok
Môžem poprosiť značku toho obojka?
Scalibor
, alebo Scalibor
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Žabinka Pozri príspevok
Psíkom v puberte určite švitorí rovnako ako "ľuďom" v puberte. Ja to vidím na našej havke, má rok a pol, a má obdobia, keď nás totálne ignoruje, je neposlušná, a pritom na jej pohľade vidno, že vie, že robí zlotu. A na druhej strane sa správa ako dieťatko, ktoré potrebuje postískať, pri búrke sa strašne bojí a lezie nám pod perinu. A od kedy je vlastne pes dospelý?
Toto isté robí aj náš dvojročný havino. Vie byť milý, prítulný, dokonca si vyžaduje pestovanie na rukách, ale niekedy vie byť aj nahnevaný. A to vtedy, keď si ho nikto nevšíma, proste vycíti, že ho ignorujeme. Vtedy šteká a vadí sa s nami. A vie byť aj smutný, hlavne, keď je doma dusná nálada a keď počuje ako vnuk trieska s knihami a nechce sa učiť, vtedy zalezie a čučí ako voš pod chrastou . Neviem či je to pravda, ale ja to tak vidím, že aký je majitel, taký je aj jeho psík alebo hava.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

kto mi poradí, moja yorkshirka začala dnes sa intenzívne "motať" sa mi pri nohách a chce aby som sa s ňou maznala, neviem čo to znamená, robila to aj predtým, myslela som že keď sedíme pri stole a jeme že chce aby sme jej niečo dali, alebo sa bojí, alebo by chcela ísť von, ja fakt neviem, aká to je reč psa?
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
adi11 Pozri príspevok
Takto ucim aj ja nasho. Lenze s tym stekanim sa mi to nedari. Akonahle zbada toho jemu nesympatickeho, tak zacne brechat ako divy a ide mi voditko odtrhnut. Proste my vieme, ktorych psov nema rad a preto ich radsej obchadzame.
..


..mojuš, my obchádzame celú lúku, lebo keby náhodou aj na diaľku zbadá nejakého psa, tak pepsikoláč je schopný revať a nadávať na neho tak hlasno, že ľudia vybiehajú do okien, či náhodou niekoho nevraždia!!!...on nemá rád nikoho, Kikinu môže, ale tiež si len vymenia esemesku a idú po svojom..no a keďže sa nám na sídlisku premnožili malé psíky a šteniatka, čo teda absolútne nie je partia pre môjho psa, musela som ho naučiť,že šteniatko od susedov je ""bábetko""...a pri povele ""to je bábetko..dávaj pozor""", to by ste videli, ako chudák pepsikoláč trpí-ale vydrží, ani sa nehne, pokiaľ sa malé poobšmieta..vyslovene trpí...a tvári sa náramne pyšno, keď ho pániček od toho bábetka pochváli, aký je on vychovaný ...ale inak môžeme prejsť aj celú dedinu a remienok a vodítko nepotrebujeme..
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať