Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Konzulta Pozri príspevok
Môžem poprosiť značku toho obojka?
Scalibor
, alebo Scalibor
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tento obojok doporučujem aj ja. Môj psík ho mal vlani 5 mesiacov a mali sme pokoj. Aj tento rok hneď ako sme chytili prvého kliešťa, som ho kúpila a už druhý mesiac máme pokoj. Má príjemnú vôňu a psík si hneď na jeho nosenie zvykne.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Danuška, tá láska, ktorou ti psík tvoju opateru dáva sa nedá vypovedať, to treba zažiť.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Kvaka Pozri príspevok
Odkedy používam čajovníkový olej na ušká, (začala som pred viac ako mesiacom), kliešte nás obchádzajú. Ak sa predtým nejaký kliešť prisal, na radu veterinárky ho veľmi ľahúčko vyberiem po napenení mydlovou vodou, niekdy sa pustí aj sám. Vlani sme mali naraz aj 6 kliešťov, bolo to na nervy, frontline medzi lopatky bol účinný iba chvíľu.
Ako to aplikuješ?
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

koľko kvapiek, zriediš to alebo nie?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Lubaba Pozri príspevok
koľko kvapiek, zriediš to alebo nie?
Neriedim, dám si na prst jednu kvapku, vmasírujem vnútri ušného boltca tak 5 sekúnd, to isté na druhom uchu, a je to. Prvý raz sa trochu otieral hlavou o koberec, ale už to nerobí, zvykol si. On má veľké uši, spustené pozdĺž hlavy, ako každý španiel.
0 0
patalia patalia

patalia je offline (nepripojený) patalia

Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac
Ahojte, mame malu 2mesacnu yorkshirku uz tyzden. len mame s nou maly problem.
aj by nam chodila cikat a kakat na plienku, len niekedy to pusti niekde uplne inde.. a ist von ju vencit je hadam heroicky vykon, aka je vyklepana z toho vsetkeho, len si lahne na zem a nechce sa pohnut.
byvame v meste na sidlisku, je mozne, ze sa boji hluku aut, ale na druhej strane na balkone jej ten hluk nevadi.
poradte, prosim, ako ju priviknut aj na von aby sme ju mohli vencit?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jedine na dobrotky a hracky... nosit so sebou a ona si tak spoji "von" s niecim prijemnym...

a aby tych dobrotiek nepojedla vela, tak len uvarte kuracie prsia a tie nakrajajte na male kocky a to jej davajte za odmenu...

inak vseobecne drobni psikovia sa boja... vsak su malicky a vsetko okolo je strasne velke... a asi by som aj obmedzila pristup cudzim ludom, kym sa neprestane vonku bat...
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Držím Ti palce "patalia", ja mám už 2,5 ročného zorkshira a pýta sa vonku aj ráno aj keď prídem z práce, ale poobede hneď po 2 hodinách sa mi vyčurá v kúpeľni. Ale nemyslí si, že na plienku (aj drievko som mu doniesla akože strom) ale dvihne labku a očurá mi skrinku. U nás neplatia ani kvapky priťahovacie ani odpudzovacie. A ráno aj keby som si natiahla budík na piatu, takpamätaj že 5 minút predo mnou vstane a sa vykaká na zelenučký koberček. Ale fenky sú vraj v tomto smere lepšie.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

patalia Pozri príspevok
Ahojte, mame malu 2mesacnu yorkshirku uz tyzden. len mame s nou maly problem.
aj by nam chodila cikat a kakat na plienku, len niekedy to pusti niekde uplne inde.. a ist von ju vencit je hadam heroicky vykon, aka je vyklepana z toho vsetkeho, len si lahne na zem a nechce sa pohnut.
byvame v meste na sidlisku, je mozne, ze sa boji hluku aut, ale na druhej strane na balkone jej ten hluk nevadi.
poradte, prosim, ako ju priviknut aj na von aby sme ju mohli vencit?
To prejde, neboj... ved je este malicka... aj to ze cikat na plienku ze vobec uz ide je super... ved ma 2 mesiace, to sa len brava od mamicky... to potrva chvilku. Zoberte ju von niekam na rukach a polozte iba tak do makkej travicky, a budte s nou, nic nasilu... Uvidite ze bude tak chodit za chvilku von, ze nebudete jej stihat...
1 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

na vyberanie kliestov sa odporuca pouzit staru kreditnu kartu: vystrihnut na nej otvor tvaru "V" a kliesta vypácit.
1 0
patalia patalia

patalia je offline (nepripojený) patalia

Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac
dakujem za rady
no my jej za odmenu davame kkusok z piskoty to su potom lupoty a asi som prisla na to ako ju dostat von
na balkon som ju tiez nalakala na granule a nebala sa... tak to skusim potom vonku
inak ze vraj psi vidia iba ciernobielo.. je to pravda??
a este jedna vec nasa mala nam pol dna prespi a v noci sa chce blaznit co s tym?
0 0
patalia patalia

patalia je offline (nepripojený) patalia

Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac
zk24 Pozri príspevok
To prejde, neboj... ved je este malicka... aj to ze cikat na plienku ze vobec uz ide je super... ved ma 2 mesiace, to sa len brava od mamicky... to potrva chvilku. Zoberte ju von niekam na rukach a polozte iba tak do makkej travicky, a budte s nou, nic nasilu... Uvidite ze bude tak chodit za chvilku von, ze nebudete jej stihat...
haha ja by som jej dala cas, len bohuzial tie ocikane koberce a mlacky na plavajucej podlahe sa nepacia ani mne a toboz uz nie mamine takze ju treba ucit
ale inak ona je potvora, lebo u babky po dvore lieta jak drak
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

patalia Pozri príspevok
haha ja by som jej dala cas, len bohuzial tie ocikane koberce a mlacky na plavajucej podlahe sa nepacia ani mne a toboz uz nie mamine takze ju treba ucit
ale inak ona je potvora, lebo u babky po dvore lieta jak drak

Tak no neviem, ked si beriem psika do bytu, pocitam s tym ze nejaky cas potrva kym sa nauci cikat spravne, kam treba... Kolko trva dietatku kym sa nauci pytat na šerblík? .... I ked nasa uz v prvom mesiaci cikala ciste na plienku. Lenze my sme ju mali od narodenia, takze vedela uz dlhsie co sa smie a co nie... Treba jej v tom zlom cikani vymacat nufak, dat novinami po zadku a posadit na plienku... ked spi a vidis ze sa budi, okamzite ju chytit a polozit na plienku, ona sa hned vycika... tomu sa staci intenzivne venovat par dni a psik to vie... len sa treba vzdy hnevat ked sa vycika zle, ziadne vynimky... Ked sa vycika spravne, dat pochvalu
0 0
patalia patalia

patalia je offline (nepripojený) patalia

Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac
zk24 Pozri príspevok
Tak no neviem, ked si beriem psika do bytu, pocitam s tym ze nejaky cas potrva kym sa nauci cikat spravne, kam treba... Kolko trva dietatku kym sa nauci pytat na šerblík? .... I ked nasa uz v prvom mesiaci cikala ciste na plienku. Lenze my sme ju mali od narodenia, takze vedela uz dlhsie co sa smie a co nie... Treba jej v tom zlom cikani vymacat nufak, dat novinami po zadku a posadit na plienku... ked spi a vidis ze sa budi, okamzite ju chytit a polozit na plienku, ona sa hned vycika... tomu sa staci intenzivne venovat par dni a psik to vie... len sa treba vzdy hnevat ked sa vycika zle, ziadne vynimky... Ked sa vycika spravne, dat pochvalu
ved to aj robime k novinam ma uz respekt a rovnako uz aj k nam, ked jej povieme fuj... akurat, ze ona ked sa zobudi tak nechce cikat
ale uz si uvedomuje, ze spravila zle, ked sa nevycikala na plienku, lebo je kludna, ma sklopene usi a chvost a pozera sa smutne do zeme a k mame radsej ani nejde vtedy
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

patalia Pozri príspevok
ved to aj robime k novinam ma uz respekt a rovnako uz aj k nam, ked jej povieme fuj... akurat, ze ona ked sa zobudi tak nechce cikat
ale uz si uvedomuje, ze spravila zle, ked sa nevycikala na plienku, lebo je kludna, ma sklopene usi a chvost a pozera sa smutne do zeme a k mame radsej ani nejde vtedy
To je zaklad. Ze si uvedomuje ze spravila nieco zle. Len bohuzial zatial v zlom poradi

Tak vytrvalo pokracujte a ona si to prehodi, najprv vyhodnoti co je zle, a potom to spravi... Teraz sa jej lahko usudzuje ze spravila zle uz ked ma ocikany chvostik
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zk24 Pozri príspevok
Tak no neviem, ked si beriem psika do bytu, pocitam s tym ze nejaky cas potrva kym sa nauci cikat spravne, kam treba... Kolko trva dietatku kym sa nauci pytat na šerblík? .... I ked nasa uz v prvom mesiaci cikala ciste na plienku. Lenze my sme ju mali od narodenia, takze vedela uz dlhsie co sa smie a co nie... Treba jej v tom zlom cikani vymacat nufak, dat novinami po zadku a posadit na plienku... ked spi a vidis ze sa budi, okamzite ju chytit a polozit na plienku, ona sa hned vycika... tomu sa staci intenzivne venovat par dni a psik to vie... len sa treba vzdy hnevat ked sa vycika zle, ziadne vynimky... Ked sa vycika spravne, dat pochvalu
Suhlasim, okrem toho macania nosa v moci. ved to by sme urcite nerobili ani dietatu. Podla mna je to nehumanne. treba na to proste cas a pevne nervy, byt v klude, lebo pes rychle vyciti nasu naladu.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nase stena sa dlho ucilo pytat von... ked mu trebalo tak sa z nicoho nic pricupil a bolo... nevysielal ziadne signaly, ze hlada miestecko pre potrebu, proste bum a bolo...

von sa naucil chodit az na odmenu... nosila som so sebou dobrotky a ked urobil potrebu, tak dostal odmenu... pochvaly nebral do uvahy... potom ked pochopil zaco to je, tak sa tvaril ze kadi aj ked nekadil... trdielko moje...

ale teraz sa nam dako pokazil a to ma uz 9 mesiacov... rozmyslame, ci to nebude tym, ze sme mu uz chvilu davali granulky len vecer a teraz sme zase zacali delit rano/vecer... asi sme mu to pokazili samy...
0 0
patalia patalia

patalia je offline (nepripojený) patalia

Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac
andreaS Pozri príspevok
nase stena sa dlho ucilo pytat von... ked mu trebalo tak sa z nicoho nic pricupil a bolo... nevysielal ziadne signaly, ze hlada miestecko pre potrebu, proste bum a bolo...

von sa naucil chodit az na odmenu... nosila som so sebou dobrotky a ked urobil potrebu, tak dostal odmenu... pochvaly nebral do uvahy... potom ked pochopil zaco to je, tak sa tvaril ze kadi aj ked nekadil... trdielko moje...

ale teraz sa nam dako pokazil a to ma uz 9 mesiacov... rozmyslame, ci to nebude tym, ze sme mu uz chvilu davali granulky len vecer a teraz sme zase zacali delit rano/vecer... asi sme mu to pokazili samy...
ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

patalia Pozri príspevok
ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku
Psíkom v puberte určite švitorí rovnako ako "ľuďom" v puberte. Ja to vidím na našej havke, má rok a pol, a má obdobia, keď nás totálne ignoruje, je neposlušná, a pritom na jej pohľade vidno, že vie, že robí zlotu. A na druhej strane sa správa ako dieťatko, ktoré potrebuje postískať, pri búrke sa strašne bojí a lezie nám pod perinu. A od kedy je vlastne pes dospelý?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať