Zavrieť

Porady

Odvodový bonus

sprievodca CR Rakúsko,
Aký máte názor na zavedenie odvodového bonusu ?
Najmä z hľadiska zvyšovania štátneho rozpočtu a znižovania odvodovej zaťaženosti zamestnávateľa,
Naposledy upravil hanelie : 14.06.10 at 10:48
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Všetko je to o peniazoch. Teoreticky: Keby všetky peniaze na Zemeguli razom zmizli. Skončil by život na Zemeguli, len preto, že nie sú peniaze???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mlisa Pozri príspevok
fajn, pokracujte v lamentovani, ja to tu vzdavam. Neviete co bude, kedy bude, ako bude... ale poplacte si ak to pomaha.
PS : povazovat vieru v slova p. Mihala za take zabavne obzvlast tu na porade... no comment. Jasne nie je to panboh, ale minimalne pre mna tu ma velmi slusnu reputaciu takze sorry ak verim ze netliacha do vetra
Vláda SR sa skladá z cca 16 členov.
Mihál je len jeden, neni povedané že bude vo vláde a že bude ministrom. Tak čo zmôže jeden proti mnohým. A hlavne ked je to jeho výmysel.

Zábavná je tá viera v to, že nejaký OB vyrieši všetky naše problémy. A že vysvetlenie bude stačiť, ked príklady na kt. sme prišli aj sami našimi sedliackymi hlavičkami nám hovoria čosi iné.
Zábavná je tá viera, slepá viera bez uváženia, že OB je dokonalý, že nemá chybu. Pričom ja osobne tam chyby vidím.

A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac.
2 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Xanti Pozri príspevok
Vláda SR sa skladá z cca 16 členov.
Mihál je len jeden, neni povedané že bude vo vláde a že bude ministrom. Tak čo zmôže jeden proti mnohým. A hlavne ked je to jeho výmysel.

Zábavná je tá viera v to, že nejaký OB vyrieši všetky naše problémy. A že vysvetlenie bude stačiť, ked príklady na kt. sme prišli aj sami našimi sedliackymi hlavičkami nám hovoria čosi iné.
Zábavná je tá viera, slepá viera bez uváženia, že OB je dokonalý, že nemá chybu. Pričom ja osobne tam chyby vidím.

A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac.
precitaj si este raz co som predtym napisala - ze povedal ze budu vysvetlovat a ze tomu verim. Nie ze OB je spasa, nie ze je vyhodny pre kazdeho, len ze verim ze ked ho budu zavadzat tak budu vysvetlovat. To je vsetko. Tak mi prosim nevkladaj do ust slova co som nepovedala (nenapisala). Dakujem a pekny slnecny den
A prijemne sa bav
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mlisa Pozri príspevok
aj tak si myslim ze o "faktoch" mozme hovorit az ked bude schvalene nieco konkretne, teraz su to skor navrhy, plany, myty...
ako to bude pri comkolvek budeme vediet ked sa to bude riesit, schvalovat, pripomienkovat, doladovat a zavadzat. Aj p. Mihal hovoril ze ak sa bude OB zavadzat, budu vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat, tak mu trochu verme
a začína vysvetľovanie...

http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/...t-nevidel.html
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mlisa Pozri príspevok
precitaj si este raz co som predtym napisala - ze povedal ze budu vysvetlovat a ze tomu verim. Nie ze OB je spasa, nie ze je vyhodny pre kazdeho, len ze verim ze ked ho budu zavadzat tak budu vysvetlovat. To je vsetko. Tak mi prosim nevkladaj do ust slova co som nepovedala (nenapisala). Dakujem a pekny slnecny den
A prijemne sa bav
Myslíš ked ti ho schvália a vysvetlia, tak potom budeme môcť podľa teba prejaviť svoj názor, svoje obavy, svoj strach a svoj nesúhlas?
Príjemnú zábavu aj tebe prajem.
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Xanti Pozri príspevok
Noooooo tak sa píše, podpora v nezamestnanosti by bola zrušená, každý by dostal rovným dielom odvodový bonus vo výške 185,19 eur a po zdanení a odvodoch by mu ostalo 116,67 €.

Bolo by jedno či zarábal 300 eur alebo by zarábal 2000 eur. Dostal by rovnako, ináč tá rovnosť mi pripomína dobu nie tak dávno minulú.
Komančovia sa snažili o to aby všetci mali rovnako, myslím čo sa nepodarilo komančom to sa podarí odvodovému bonusu.

Aj ja mám jednu otázku : takže ak som pochopila správne, nebudú ani nemocenské dávky,
človek ak bude mať hypo ( a nebude sa môcť pre zdravotný stav poistiť v komerčnej poisťovni, odpustite ale som nepoistiteľná tak mám strach ) tak dostane 116,67 eur dávku a z toho má vyžiť v situácii, že onemocnie. Super.


Myslím, že začínam šporovať na štranek ( pre neznalých šnúrku aby som si mohla uviazať kravatu ) .
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Xanti, najhoršie dopadnú tí, ktorí zneužívajú sociálne dávky dnes... aj rómske osady, aj kresťanské rodiny s otcom živiteľom, ktorý zarába minimálnu mzdu. Ja to schvaľujem. Roboty je na Slovensku dosť, mohli by sme si ruky po lakte zodrať. Avšak nie každému sa chce robiť.
Čo sa týka dôchodkov, nemaj strach, tie budú zrušené až o niekoľko desaťročí - to sa bude týkať skôr mňa, ako teba. Za ten čas budeme mať čas na dôchodok šetriť - - či už v komerčných poisťovniach alebo v povinnom druhom pilieri.
Odvodový bonus schvaľujem bez výhrad.
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

UBIKA25 Pozri príspevok
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Plienky a mlieko nekúpiš ani z rodičovského príspevku + rodinný prídavok. Žiaľ. Nekúpiš to ani z dávky v súčasnosti.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Xanti Pozri príspevok
A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac.
... moja prvá reakcia na to, že p. Mihál bude teraz na strane štátu je pre mňa dosť skľučujúca ( doslova som si povedala, že je to celé v r..i), pretože už nebude môcť hájiť naše potreby ... takého človeka získať a dostať na taký dôležitý post ... všetky diery v zákonoch nám zapláta ... ostáva len dúfať v jeho pevný charakter a že sa bude biť za spravodlivejšiu budúcnosť ... hoci ho čaká neľahká úloha a konieckoncov na riešenie problémov v politike musí mať takáto osoba v dnešnej dobe dosť hrubú hrošiu kožu ... . Prajem mu len, aby sa nenechal znechutiť a vydržal ... a budem mu držať prsty, aby ostal tým, čím je a bol doteraz.
Naposledy upravil promont maja : 23.06.10 at 07:30
6 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Monika Kováčová Pozri príspevok
Xanti, najhoršie dopadnú tí, ktorí zneužívajú sociálne dávky dnes... aj rómske osady, aj kresťanské rodiny s otcom živiteľom, ktorý zarába minimálnu mzdu. Ja to schvaľujem.A schvaluješ aj prípad ked matka robí a so synom vysokoškolákom dostanú o 80 eur menej. Budú školy len pre bohatých?
Roboty je na Slovensku dosť, mohli by sme si ruky po lakte zodrať. Určite áno, asi si nezažila diskrimináciu, asi si nezažila odmietnutie, asi si nežila na východe. Ale od roboty ideme pokapať toľko jej všetci máme. Avšak nie každému sa chce robiť. Súhlasím niektorí nechcú, a niektorí majú smolu, že si nevedia nájsť prácu.
Osobne som bola ochotná robiť aj prácu na kt. stačilo stredoškolské vzdelanie, vieš aké je príjemné ked ti povedia pardon ale máte privysoké vzdelanie.
Čo sa týka dôchodkov, nemaj strach, tie budú zrušené až o niekoľko desaťročí - to sa bude týkať skôr mňa, hm, ja nemám rodičov? kt. sa to môže týkať?
Prepáč nie som sebec, aby som pozerala na seba, aby som pozerala na to či dostanem o 30 eur "viac" na účet, a aby som zaplatila na drahšom pripoistení, ( lebo si za svoj zdravotný stav môžem sama, zapríčinila som si ho fajčením alkoholom zlou stravou... asi som mala len fetovať a nebolo by sa mi to stalo ) oveľa oveľa viac ako mi po tej reforme príde na účet.
ako teba. Za ten čas budeme mať čas na dôchodok šetriť - - či už v komerčných poisťovniach alebo v povinnom druhom pilieri.
Odvodový bonus schvaľujem bez výhrad.Budem bojovať proti OB, ako takému lebo ublíži tým bezbranným, ublíži nemocným ublíži deťom ublíži starým ľudom.
v texte. A prosím prečítaj si http://frantisekpavlik.blog.sme.sk/c...bonuse-OB.html je to len blog, ale blog kt. poukazuje na nedostatky. Presne ako ja vo svojich príspevkoch v tejto téme.
Ja používam svoju hlavu, a zatial mám pocit že mi to myslí a tá hlava mi hovorí OB NIE.
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Monika Kováčová Pozri príspevok
Plienky a mlieko nekúpiš ani z rodičovského príspevku + rodinný prídavok. Žiaľ. Nekúpiš to ani z dávky v súčasnosti.
Súhlasím.. nechápem, že sa tu plače nad niečim, čo ešte nie je jasné.. ale to, že aká je výška napr. materskej, pn-ky, dôchodky atď z dnešnej min. mzdy, to je ok? a to, že tú min. mzdu mnohí ľudia majú, o tom niet pochýb..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

UBIKA25 Pozri príspevok
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Materské podla stránky www.sulik.sk bude vo výške životného minima teda 185 eur brutto, netto bude menej a táto dávka sa priráta k základnému OB.
( skončili časy až 600 eurových materských, dostanete či robíte abo nerobíte toľko čo smradľavá cigánka v osade... komunizmus na spôsob SaS )
Nemocenské nebude, ale budeš sa môcť komerčne pripoistiť alebo ak si nemocná tak drahšie v štátnej poisťovni. Lebo si za svoj stav, za to že si nemocná môžeš sama.
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

UBIKA25 Pozri príspevok
kde najdem na toto odpoveď, lebo materské, nemocenské sa akosi nikde nespomína a z tej dávky 116 € ani mlieko a plienky nekúpim
Predsa na Sulíkovej stránke. Jednou zo štyroch mimoriadnych dávok má byť Materská štátna dávka vo výške 100% ŽM.
Kuk.
Odvodový bonus
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Odvodový bonus schvaľujem bez výhrad.
Monika, t.j. že mu na 100% rozumieš,
aký je teda tvoj názor na to, že práve u živnostníkov sa budú hľadať zdroje na zvyšovanie prijmov zamestnancov?
Po zavedení odvodového bonusu by mali stúpnuť čisté príjmy všetkých tých, ktorí pracujú. O desať až pätnásť percent. Tieto peniaze si štát nevytlačí, ale získa ich zúžením priestoru, v ktorom sa dnes živnostníci a malí podnikatelia snažia vyhnúť plateniu odvodov.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Xanti Pozri príspevok
1.Zábavná je tá viera v to, že nejaký OB vyrieši všetky naše problémy. A že vysvetlenie bude stačiť, ked príklady na kt. sme prišli aj sami našimi sedliackymi hlavičkami nám hovoria čosi iné.
Zábavná je tá viera, slepá viera bez uváženia, že OB je dokonalý, že nemá chybu. Pričom ja osobne tam chyby vidím.

2.A robíš z Mihála boha na porade, je odborník a pre tú jeho odbornosť som už dávno pred volbami povedala, že mám z neho strach. Z toho čo urobí obyčajným ľuďom ako som ja, obyčajným ľudom, ktorých je na porade a na slovensku mnoho omnoho viac.
Ad 1. Nevyrieši, ani tu nevidím nikoho, kto by tvrdil, že všetko vyrieši. Takisto tu nevidím nikoho, kto by či už slepo alebo neslepo veril, že OB je dokonalý. V tomto uznávam Sulíka (aj keď v niečom inom mi vadí), že do návrhu z r.2005 dokázal zapracovať množstvo pripomienok, ktoré k OB prišli. A verím tomu, že je toho schopný naďalej. Tiež poznám Mihála a keďže som s ním pracovala, viem, že je schopný počúvať.
Možno niekomu pripadá súčasný systém dávok bezchybný, ale... nech tiež skúsi vysvetľovať, možo ho pochopím.

Ad 2. Nuž ak je vadou pre vykonávanie nejakej štátnej funkcie to, že je niekto odborník, tak naozaj neviem čo na to povedať.
A kto je to obyčajný človek a kto je ten neobyčajný? Som ja obyčajný človek, či som uz neobyčajná? Si ty obyčajná alebo neobyčajná, ako to rozlišuješ?
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Xanti prečítaj si môj príspevok ešte raz: dôchodky zrušené budú pre súčasných "dvadsiatnikov a menej". Takže sa to netýka teba, ani tvojich rodičov. Pripoistenie v tvojom prípade tiež nemá zmysel. To ti nikto neprikáže. Moje deti to budú musieť urobiť, ty nie.
Prípad matky s vysokoškolákom mi ešte objasni, nepochopila som, prečo dostanú o 80 eur menej.

Myslím, že zbytočne strašíš - akokeby mali všetky dôchodky a dávky zrušiť už zajtra, resp. o rok, dva...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Xanti Pozri príspevok
Prepáč ale pobavila si ma,
vraj veriť. hahaha

Verím tomu, že doplatia na to chudobný, rodiny s deťmi kt. majú stredný príjem. A zarobia na tom tí flákači, v osadách už som to tu uvádzala a samozrejme tí čo nemajú hlboko do vrecka.

Prečo nechcete vidieť nevýhody a podľa mňa obrovské nevýhody OB.
A teraz v tomto volebnom období kto doplácal?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Monika Kováčová Pozri príspevok
Xanti prečítaj si môj príspevok ešte raz: dôchodky zrušené budú pre súčasných "dvadsiatnikov a menej". dôchodky budú zrušené hned, nebude štatút dôchodca.. tak som čítala na stránke
Takže sa to netýka teba, ani tvojich rodičov. Pripoistenie v tvojom prípade tiež nemá zmysel. prepáč a prečo? ja ked budem mať hypo tak ja budem mať vyžiť z 116 eur ked onemocniem? Lebo ID nie je na doživotie, a pre chorobu som komerčne nepripoistiteľná . Takže ja mám v prípade dlhšej PN alebo materskej to zabaliť predať nehnuteľnosť a ísť bývať pod most? Ďakujem
To ti nikto neprikáže. Moje deti to budú musieť urobiť, ty nie.
Prípad matky s vysokoškolákom mi ešte objasni, nepochopila som, prečo dostanú o 80 eur menej. To uvádzal príklad na tej stránke, len som ho použila a okopčila teraz.

Myslím, že zbytočne strašíš - akokeby mali všetky dôchodky a dávky zrušiť už zajtra, resp. o rok, dva...ja nestraším, ja len vyjadrujem svoj názor, lebo ludia nechápu o čo prídu, sú hlupáci ked tak mám nazvať ... lebo si myslia že za to že im ostane v peňaženkách viac peňazí a ostanú im tie isté "služby" ako majú doteraz.
Kým priemerná nepracujúca rómska rodina v osade (2 rodičia, 4-5 detí do 15 rokov) zavedením OB získa orientačne od 80€ do 150€ mesačne, tak osamelá matka s minimálnou mzdou, ktorá aspoň má snahu pracovať a synom vysokoškolákom poberajúcim sociálne štipendium, ktorý sa snaží mať cez vzdelanie lepšiu budúcnosť stratia 80€ mesačne. Prečo sa chcú trestať ľudia, ktorí sa snažia a majú snahu zlepšiť svoju situáciu?
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Xanti Pozri príspevok
Materské podla stránky www.sulik.sk bude vo výške životného minima teda 185 eur brutto, netto bude menej a táto dávka sa priráta k základnému OB.
( skončili časy až 600 eurových materských, dostanete či robíte abo nerobíte toľko čo smradľavá cigánka v osade... komunizmus na spôsob SaS )
Nemocenské nebude, ale budeš sa môcť komerčne pripoistiť alebo ak si nemocná tak drahšie v štátnej poisťovni. Lebo si za svoj stav, za to že si nemocná môžeš sama.
Materská a rodičovská nebudú. Pri starostlivosti o dieťa do 3 rokov - 116 zákaldná štátna dávka na poberateľa, 116 mimoriadna štátna dávka, 116 základná štátna dávka na dieťa (v čistom). Krátené o 10%príjmu. To bez ohľadu na to, či žena išla na materskú zo zamestnania, ako nezamestnaná alebo zo školy.
600 eur (necelých) má v súčasnosti len ten, kto zarábal predtým aspoň 1085 €mesačne, alebo ten kto v tom vie chodiť - to sú tí obyčajní ľudia?
Tak potom som obyčajný človek a konečne viem, kam sa zaradiť.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ad 1. Nevyrieši, ani tu nevidím nikoho, kto by tvrdil, že všetko vyrieši. Takisto tu nevidím nikoho, kto by či už slepo alebo neslepo veril, že OB je dokonalý. V tomto uznávam Sulíka (aj keď v niečom inom mi vadí), že do návrhu z r.2005 dokázal zapracovať množstvo pripomienok, ktoré k OB prišli. A verím tomu, že je toho schopný naďalej. Tiež poznám Mihála a keďže som s ním pracovala, viem, že je schopný počúvať.
Možno niekomu pripadá súčasný systém dávok bezchybný, ale... nech tiež skúsi vysvetľovať, možo ho pochopím. Nepovažujem ho za bezchybný, nehovorím o dávkach aj ked na nich rodina flákačov získa menej ako pri novonavrhovanom. Ja hovorím o systéme podpôr, ked človek onemocnie, ked ide žena na materskú. Ked príde žena o partnera, dostáva vdovský. Ten sa ale v OB vôbec nepoužíva takže sa s ním asi neráta dedukujem.


Ad 2. Nuž ak je vadou pre vykonávanie nejakej štátnej funkcie to, že je niekto odborník, tak naozaj neviem čo na to povedať.
A kto je to obyčajný človek a kto je ten neobyčajný? Som ja obyčajný človek, či som uz neobyčajná? Si ty obyčajná alebo neobyčajná, ako to rozlišuješ?Všetci sme obyčajný, len politici sú iný
Politika je panské huncútstvo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať