Zavrieť

Porady

Odvodový bonus

sprievodca CR Rakúsko,
Aký máte názor na zavedenie odvodového bonusu ?
Najmä z hľadiska zvyšovania štátneho rozpočtu a znižovania odvodovej zaťaženosti zamestnávateľa,
Naposledy upravil hanelie : 14.06.10 at 10:48
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Bon, bon? Hm! Bon, bon. Ahááá, bony! Zasa budeme mat tuzexy???
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Otázočka??? Ruku na srdce!!

Ako ublíži Vám ľavičiarom pravica, v čom konkrétnom, o čo človek príde poučte ma, prosím, dajte mi pár dôvodov, aby som pochopila ľavicu.
Nekydajme, hovorme konkrétne.............
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ja mám z OB veeeľmi zmiešané pocity, veď tak paušálne to nemôže predsa fungovať na všetky vrstvy obyvateľstva...
Ak áno, budem veľmi milo prekvapená
P.S.: začala som čítať knihu od p.Sulíka /vydaná ešte v r.2006/
a skončila som na 20-tej strane /kniha má 240 strán/...ďalej nemám odvahu čítať...štatisticky tam rozoberá absolútne všetko až mám z toho strach...napr. že Slovensko je hneď na druhom mieste /hneď za Lichtejnš /, že máme najviac voľných dní v roku /
sviatky, apod. a že by bolo fajn zoškrtať cca 5 dní , aby to bolo
optimálne...jasné, zamestnávateľ to len uvíta...ale my smrteľníci budeme určite nadávať...ďalej p.Sulíka hnevá, že sociálka vypláca 70 druhov rôznych dávok, a SaS to chce zjednodušiť, ale nebude zjednodušenie na úkor 50% frflajúcich bežných ľudí, ktorým sa "de facto" zníži príjem???
Na každý pád, držím im palce a sama som zvedavá ako to dopadne, len by som bola veľmi nerada, keby sme istý čas boli "len testovacou vzorkou a fázou" novej vlády a ekon.dôsledky budú so škaredým koncom...
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 19.06.10 at 15:57
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

betka Pozri príspevok
Otázočka??? Ruku na srdce!!

Ako ublíži Vám ľavičiarom pravica, v čom konkrétnom, o čo človek príde poučte ma, prosím, dajte mi pár dôvodov, aby som pochopila ľavicu.
Nekydajme, hovorme konkrétne.............
Betka, čítala si všetky príspevky v tejto téme ?

Vieš čo mi na tom boji ľavice s pravicou vadí ? Že na predvolebných mítingoch strany SaS sa prezentovali len výhody odvodového bonusu = zvýšenie čistej mzdy zamestnanca.

"Nekydám" - verejne priznávam - volila som SaS.
Naposledy upravil veronikasad : 19.06.10 at 15:52
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Danila Pozri príspevok
Obávam sa betka, že Ti začínam po rokoch nerozumieť. Asi to bude tým, že je krátko po voľbách a naša orientácia významovo a obsahovo ovplyvňuje naše názory. Takže
Pravica - zodpovedaj človeče sám za Seba
Ľavica
- ak budeš zle za seba zodpovedať, vytiahneme Ťa z brindy.
Dva extrémy rovnako k ničomu. K ničomu preto, že nevieme spoločne nájsť prienik.


Ak VY chcete, lebo už sme mali možnosť navzájom poznať, kto je kto, aby sme zodpovedali za seba, nepriškrcujte možnosť našej voľby axiómami vymedzenými štátom.
Ak MY chceme vytiahnuť občana z brindy, tak len takého, ktorý si ju nenavarili absolútne vlastnoručne.
Viac spolupráce a menej hulvátsva a opľúvania by boli možno východiskom pre nájdenie prieniku.

P.S. Aj Tvoje postoje v diskusii sú viac orientované na represiu ako prevenciu a to nemdobré.......
Vyznačila som červeno na čo chcem reagovať.
Áno v globále je to tak.
Pravica ovšem má vo svojich predstavách i pomoc tým, ktorí si nevedia pomôcť sami. Nikto z nás nemôže povedať, že nie...majú svoj sociálny program a samozrejme môže im pomôcť tým viac, čím lepšie bude na tom ekonomika štátu /to samozrejme aj ľavica/.

Ľavica samozrejme nepomôže všetkým, ktorí za seba zle zodpovedajú. Otázkou je, čo znamená zle zodpovedať - veľa ľudí sa v sociálnom systéme ocitne len preto, že chce a mu to vyhovuje. Nevidela som veľa pomoci počas týchto štyroch rokov smerom k hladovým dolinám... jednoducho nevidela...

Jedni aj druhí pri napĺňaní svojich cieľov poškodia niektorých, lebo presne ako si napísala niekde všeobecný princíp nemôže fungovať na 100%, vždy je niekto ukrátený, i ten nevinný - bohužiaľ ale liek na to nemá ani pravica ani ľavica.

Pravica už raz ekonomiku naštartovala /že nie pre všetkých samozrejme to sa nedá/ a ja dúfam, že sa teraz budú venovať hlavne tej ekonomike a urobia to znova /ináč končím definitívne i ja ako volič/. Nebude to ľahké, lebo ešte ani na nič nemajú mandát a najviac sa hovorí o tom ako bude zle.... Áno bude zle v niektorých oblastiach aj pre veľa ľudí, ale....
Jednoduchý prípad - moja dcéra dostane v stredu výplatu a v pondelok už z nej nemá ani halier - pokúpila, prepapkala atť. atď. a spolieha sa na mama hotel, že do budúcej výplaty prežije a na zábavu a iné radosti si odo mňa požičiava, požičiava, až sa dostala - ja tomu hovorím do veveričkyného kruhu a z dlhov ju začala bolieť hlava.
Už naši predkovia hovorili - prikrývaj sa perinou na akú máš /v takomto nejakom duchu/...No a veru ťažko uveriť ľavicovému zmýšľaniu milionárom....
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mzdarka renca Pozri príspevok
Veď jasne, kľudne sa môžeme baviť o politike, napr. tu príde nešťastník po radu, a bez problémov mu na to odpovieme, a môžeme začať nadávať na zákon, na ktorý sa odvolame a opľuť vládu, ktorá ho schválila. Nie je problém, ak máš takúto predstavu o radení v odborných témach.
V tejto téme súhlasím s Danilou, čo hovorí o súvise ekonomiky a politiky. Bavíme sa o téme a problematike, ktorá je rozpísaná, ale v praxi nezavedená /t.j. ako odborne poradiť?/ a nikto na 100% nevie ani ako sa presne do praxe zavedie - SaS má predstavu, ale nebude ho do praxe zavádzať sama, t.j. musí samozrejme dojsť k dohode a tá môže v praxi mnohé veci z DB zaviesť ináč - tým samozrejme nechcem povedať, že je lepšie ak niekto rozhoduje sám - viac hláv viac rozumu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mzdarka renca Pozri príspevok
Veď jasne, kľudne sa môžeme baviť o politike, napr. tu príde nešťastník po radu, a bez problémov mu na to odpovieme, a môžeme začať nadávať na zákon, na ktorý sa odvolame a opľuť vládu, ktorá ho schválila. Nie je problém, ak máš takúto predstavu o radení v odborných témach.
Ospravedlňujem sa za kliknutie. Do tejto témy neprispievam a to kliknutie bolo omylom na tom mieste. Chcel som posunúť a namiesto toho som klikol. Nechcel som ani nijako hodnotiť.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok
Ja som jasnejšia a kľudnejšia, ako by si si Ty a Tebe naklonení priatelia želali.Do tejto témy neprišiel nešťastník po radu. Téma je o názore na odvodový bonus. A to je nová ekonomická kategória, ktorá je výsledkom volieb!!!!!
Ak dovolíš, rešpektuj prosím môj názor, že argumentovať môžem len z pohľadu mojich kolegov vľavo. A ten je odlišný, ako Váš vpravo. Prečo sa bránite prirodzenosti? Je prirodzené, že pán Sulík odvodový bonus povýšil na spoločenský takmer všeliek.Je prirodzené, že jeho voliči tomu možno "uveria".
Je to rovnako prirodzené, ako že ja tomu nikdy neuverím. Postrádam v téme jasné argumenty, nachádzam v téme, ešte nemáme v tom jasno.
A aby som nebolaniečo k odvodovému bonusu. Sociálnosť, spravodlivosť, etc sú tiež pojmy....skôr celospoločenské. Zisk je tiež pojem, viacmenej kategórie trhu..a nebudem pokračovať.
Odvodový bonus nie je spravodlivý, už vôbec nie sociálny a ani motivačný, lebo som len malý element spoločenského priestoru za pôsobenia trhu práce a zamestnávateľa, ktorého / možná budúca vláda / bude preferovať pred zamestnancom. O nevyriešených a nejasných ostatných parametroch nastoleného pavúka nehovoriac. Netuším, prečo ste vydesení z pojmu politikum najmä tam, kde patrí, a kde bez neho nemôžem poskytnúť názor. A neukrižuj ma prosím, nemám dovarený obed.
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ja mám z OB veeeľmi zmiešané pocity, veď tak paušálne to nemôže predsa fungovať na všetky vrstvy obyvateľstva...
Ak áno, budem veľmi milo prekvapená
P.S.: začala som čítať knihu od p.Sulíka /vydaná ešte v r.2006/
a skončila som na 20-tej strane /kniha má 240 strán/...ďalej nemám odvahu čítať...štatisticky tam rozoberá absolútne všetko až mám z toho strach...napr. že Slovensko je hneď na druhom mieste /hneď za Lichtejnš /, že máme najviac voľných dní v roku /
sviatky, apod. a že by bolo fajn zoškrtať cca 5 dní , aby to bolo
optimálne...jasné, zamestnávateľ to len uvíta...ale my smrteľníci budeme určite nadávať...ďalej p.Sulíka hnevá, že sociálka vypláca 70 druhov rôznych dávok, a SaS to chce zjednodušiť, ale nebude zjednodušenie na úkor 50% frflajúcich bežných ľudí, ktorým sa "de facto" zníži príjem???
Na každý pád, držím im palce a sama som zvedavá ako to dopadne, len by som bola veľmi nerada, keby sme istý čas boli "len testovacou vzorkou a fázou" novej vlády a ekon.dôsledky budú so škaredým koncom...
Že vás to tak baví - hádať sa o NIČOM = lebo zatiaľ odvodový bonus NIE JE a NIKTO nevie či a aký bude

evina Pozri príspevok
V tejto téme súhlasím s Danilou, čo hovorí o súvise ekonomiky a politiky. Bavíme sa o téme a problematike, ktorá je rozpísaná, ale v praxi nezavedená /t.j. ako odborne poradiť?/ a nikto na 100% nevie ani ako sa presne do praxe zavedie - SaS má predstavu, ale nebude ho do praxe zavádzať sama, t.j. musí samozrejme dojsť k dohode a tá môže v praxi mnohé veci z DB zaviesť ináč - tým samozrejme nechcem povedať, že je lepšie ak niekto rozhoduje sám - viac hláv viac rozumu...

Súhlas
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
milláčikk Pozri príspevok
Že vás to tak baví - hádať sa o NIČOM = lebo zatiaľ odvodový bonus NIE JE a NIKTO nevie či a aký bude



Súhlas
Pekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla....Vznikla preto, lebo...
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
To evina,

ja som síce povedala v téme názor podľa dostupných informácií o odvodovom bonuse, a už len dovetok.
Určite sa nebudeš so mnou prieť, že sa jedná o makroekonomickú veličinu. Ja poznám len ospievané aktíva v predvolebnej kampani, ale nikde za živý svet nenájdem zdroje krytia, ani výsledný ekonomický a mimoekonomický efekt.
A ak ešte niekto rýpne do môjho názoru na vplyv odvodového bonusu v tejto subkomunite/ hladovejších dolín / spoločnosti, tak prezradím aj môj ďalší názor, prípadné moju podnikateľskú možnosť.
Z toho pridaného toľko sľubovaného si pracujúci kúpi na vývar namiesto riedkej hovädzej kosti dva morčacie krky v akcii, aby si konečne vychutnal nedeľnajší obed. To namiesto šetrenia na prežitie v nezamesnanosti. Ale keďže sýty hladnému neverí, vysvetľujem len pre chápavých.
Naskytá sa mi práve možnosť otvoriť si biznis rýchlych pôžičiek, a vedľa si otvorím realitku s nehnuteľnosťami. Viem, expresis verbis. Ale veľmi pravdepodobné.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Danila Pozri príspevok
To evina,

ja som síce povedala v téme názor podľa dostupných informácií o odvodovom bonuse, a už len dovetok.
Určite sa nebudeš so mnou prieť, že sa jedná o makroekonomickú veličinu. Ja poznám len ospievané aktíva v predvolebnej kampani, ale nikde za živý svet nenájdem zdroje krytia, ani výsledný ekonomický a mimoekonomický efekt.
A ak ešte niekto rýpne do môjho názoru na vplyv odvodového bonusu v tejto subkomunite/ hladovejších dolín / spoločnosti, tak prezradím aj môj ďalší názor, prípadné moju podnikateľskú možnosť.
Z toho pridaného toľko sľubovaného si pracujúci kúpi na vývar namiesto riedkej hovädzej kosti dva morčacie krky v akcii, aby si konečne vychutnal nedeľnajší obed. To namiesto šetrenia na prežitie v nezamesnanosti. Ale keďže sýty hladnému neverí, vysvetľujem len pre chápavých.
Naskytá sa mi práve možnosť otvoriť si biznis rýchlych pôžičiek, a vedľa si otvorím realitku s nehnuteľnosťami. Viem, expresis verbis. Ale veľmi pravdepodobné.....
Osobne vyslovujem len svoje názory a ak ich vyslovujeme musíme počítať aj s rypnutím

Áno súhlasím Danila s týmto:
"a poznám len ospievané aktíva v predvolebnej kampani, ale nikde za živý svet nenájdem zdroje krytia"

no a ja osobne toto vyčítam už aj v praxi tej ľavicovej strane ....a verím, že pravica ich nájde....možno sa sklamem, uvidím....
1 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok
Pekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla....Vznikla preto, lebo...
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...
Ja hovorím pravdu vždy (s výnimkou, keď náhodou "musím" klamať - ale JA to aspoň priznám).

A je skutočnosť, že často nepoviem "celú pravdu", ale iba pravdivé čriepky mozaiky. No ale za to, že si ich NIEKTO zle poskladá - môžem vari ja ????


Volebný program NIE ISTEJ, ale každej (aj TVOJEJ) strany je aspoň dvojnásobok, toho, čo by zrealizovala, keby vládla sama.
Asi menší ako teraz ten KLAMÁR skúša na KDH - vatikánska zmluva/ antipotratový zákon - lebo však, čo by nesľúbil pre MOC - diaľnica do Košíc do roku 2010/odškodnenie po nebankovkách - to má termín IBA do t.r. Silvestra - tuším
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Danila, to ako chceš podnikať, keď ľavičiar nemôže byť milionár, nehovoriac o tom, že nemáš na takéto podnikanie žalúdok?
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok
Pekne si to napísal. Tebe sa pravdovravnosť uprieť nedá...Ale potom nechápem, prečo táto téma vznikla....Vznikla preto, lebo...
Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku, aký bol volebný program istej strany? he, he, odvodový bonus je podľa Teba len udička? Lebo ak áno, ja som bola z úcty k voličom, ktorí SaS volili minimálne zdvorilejšia...
A čo má moja pravdovravnosť so vznikom tejto témy ????

.. niekto rád teoretizuje
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kukučka Pozri príspevok
Danila, to ako chceš podnikať, keď ľavičiar nemôže byť milionár, nehovoriac o tom, že nemáš na takéto podnikanie žalúdok?
Aj ja si myslím, že súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov akosi nejde dokopy s marxizmom-leninizmom ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

podnikanie o ktorom hovorila Danila, nevyžaduje výrobné prostriedky, ale rozum
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aha, takže len tak stojí a rozdáva (za odmenu, samozrejme) rozumy ....
Či ani PC nepovažuješ za výrobný prostriedok, lebo "nevyrába"?
3 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Rozalka Pozri príspevok
Aha, takže len tak stojí a rozdáva (za odmenu, samozrejme) rozumy ....
Či ani PC nepovažuješ za výrobný prostriedok, lebo "nevyrába"?
Za pôsobenia marxistov, na ktorých učenie sa odvolávaš neboli PC....a rozum používať vedeli a keď ním ešte aj pohli, zarobili. Niečo k odvodovému bonusu ako oponentúru k môjmu ponímaniu nenájdeš? Rada prijmem Tvoj protiargument k mojim názorovým ľavicovým predvídaniam....aby si nebola v kontexte s mojou maličkosťou neustále . Ďakujem za Tvoj drahocenný čas, počas ktorého ma upokojíš a naleješ do mňa optimizmus.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Rozalka Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov akosi nejde dokopy s marxizmom-leninizmom ...
Marxizmus - leninizmus = ľavica ? Hmmm... To mi pripomína názory z doby temna.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

betka Pozri príspevok
Otázočka??? Ruku na srdce!!

Ako ublíži Vám ľavičiarom pravica, v čom konkrétnom, o čo človek príde poučte ma, prosím, dajte mi pár dôvodov, aby som pochopila ľavicu.
Nekydajme, hovorme konkrétne.............
FAkt, nikto nič????

DAnila, Evina. Aké zdroje krytia. Veď ľud nevie čo to je, a netárajme o makro ukazovateľoch
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať