Zavrieť

Porady

Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

po tomto kroku kľudne ... ale nemyslím že sa niekedy zrušia vymeriavacie základy...

treba si uvedomiť koľko by človek mesačne zaplatil s príjmom cca 6 - 7 tis. eur mesačne bez vymeriavacieho základu so zrušenou milionárskou daňou ...
0 1
mimčo mimčo

mimčo je offline (nepripojený) mimčo

Nondrolon: No som žena a čakáme na budúci rok bábätko. Pokiaľ by som sa mala spoliehať na to čo mi kto dá, ak sa narodí, tak to by som asi nikdy neporodila. Bavíme sa o príspevku pri narodení bábätka: ten bol doteraz cca 700,- € teraz bude 150,- €.
Ten rozdiel by sa mal postupne doplácať ako + k rodičovskému príspevku.
To aká výška rodičovské príspevku bude, ešte nie je isté. Je viac ako pravdepodobné, že zníži, ale čo už. Myslím, že už dávnejšie sme zistili, že tu spravodlivosť neexistuje. Niekto sa bude mať vždy lepšie, niekto horšie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lenže ja to potom chápem ináč...
Tiež počúvam reči že to vlastne dostaneš za celé obdobie, ale mám dojem, že oni nemyslia jednotlivca, ale v globále výdavky zo štátneho rozpočtu sa budú zhruba rovnať, teda tebe zoberú a tomu čo má teraz nárok menej ako tých 270 tak tomu pridajú, teda v globále to isté, ale ten čo odvody platil sa vlastne poskladá tomu čo neplatil /nezamestnaný.../
o žiadnom + k tomu príspevku som nikde nečítal... a podľa mňa žiadne + ani nebude, je to len oblbovanie že to vlastne dostaneš za tie 3 roky, ale zober kalkulačku a spočítaj podľa doterajších informácií skutkový stav...
Som v podobnej situácii ako ty a takisto nečakám čo mi kto dá, dokonca chcem aby žena bola pri dieťati tie 2 roky doma, nakoľko ho nebude mať kto opatrovať...
Pracujeme obaja v kuse...
0 1
mimčo mimčo

mimčo je offline (nepripojený) mimčo

Beriem to tak, že zatiaľ sú to len návrhy novej vlády, články v novinách, ktoré to napíšu spôsobom, aby poplašili ľudí (hlavne nadpisy mám najradšej - zvyšok článku je potom celý o ničom). Pokiaľ sa o tom nebude viac hovoriť a uvádzať príklady v praxi, darmo sa tu o tom môžeme dohadovať, ako to bude a kto má pravdu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mimčo Pozri príspevok
Beriem to tak, že zatiaľ sú to len návrhy novej vlády, články v novinách, ktoré to napíšu spôsobom, aby poplašili ľudí (hlavne nadpisy mám najradšej - zvyšok článku je potom celý o ničom). Pokiaľ sa o tom nebude viac hovoriť a uvádzať príklady v praxi, darmo sa tu o tom môžeme dohadovať, ako to bude a kto má pravdu.
... a zmenu zákona o rodičovskom príspevku musí schváliť parlament
0 0
Majka40 Majka40

Majka40 je offline (nepripojený) Majka40

ale veď sám ľudí k tomu nabádal
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pred chvíľou som v rádiu počul záznam ako hovoril p. Miháľ že chcú zjednotiť rodičovský príspevok v sume 256 eur a príspevok v sume 164,22 eur do jedného príspevku aby to bolo niekde v polovici medzi nimi - 185 eur...........
Však má matematickú školu tak musí vedieť že polovica týchto dvoch čísel je 210 eur ale čo už, každý má svoju matematiku mám dojem... ak by som to nepočul na vlastné uši, tak ani tomu neuverím ako niekto zavádza...
0 1
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Nandrolon Pozri príspevok
ja si myslím že s DNP to dopadne rovnako, už kdesi v rádiu som začul že sa sťažoval že "veľa ľudí to využíva" - asi pred týždňom, hoci žiaden písaný článok na nete som o tom nenašiel...

- treba iba tajne dúfať, že to neprejde...
Obchádzala som túto tému, ale tvoje príspevky sú natoľko expresívne, a tak veľmi s nimi súhlasím, že ti niečo napíšem. Ja samozrejme mám za sebou obdobie, keď výchova detí nebola finančne náročná. Keď sme si nelámali hlavy nad každou prkotinou, či veľkou vecou, lebo v škole dostali všetko zadarmo. Keď išiel do školy môj vnuk, pretáčali sa mi panenky, rovnako ako vtedy, keď som jemu, a neskôr aj mojej vnučke kupovala niečo v predajni obuvi, či odevov. O cenách sunárov, pampersiek a podobných noviniek nehovoriac. Pán Mihál, sociálny pravicový minister si urobil na Porade predvolebnú kampaň. Prirodzene, že mu dali hlas vo voľbách mamičky vďačné, aj mamičky v očakávaní. Veď za dva dni často fiktívneho pracovného pomeru slušne na MD zarobili a prilepšili si. Prilepšil si na základe jeho rád často aj zdravý nemocný. Vtedy to pán Mihál vnímal tak. Dnes už vo vytúženom kresle to vníma naopak.
P.S. pred mesiacom som sa vsadila o kartón Marlboriek, vediac a uvedomujúc si, že pán Mihál protivníkovi Muňkovi a SP zasadil krutý úder. Poznal všetky finty, a dnes vie, ako priškrtí, skontroluje, obmedzí. Tušila som to pred mesiacom, ba dávno pred tým, dnes viem, že správne, ako budú nasledovať jeho opatrenia na ŽÚ, IP, etc. a môžeš hádať prečo. Bola by som radšej, ak by som ten kartón cigaretiek prehrala.....
0 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

urobil si predvolebnú kampaň, veľa ľudí ho volilo (priznám sa že aj ja s manželom)...
keď sa dostal do kresla, realita je už iná...je to smutné
3 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ja som p. Mihálovi fandila a aj fandím dalej,
je dobré, že poukazoval predtým na to kde sú medzery a určite ich našiel veľa, kde by sa dalo ušetriť - chápem, že musíme šetriť aby sme sa nedostali tam kde Grécko, ale som sklamaná z toho, že chce šetriť práve na tých najmenších...

ja som mala prvé dieťa aj bez príspevku, preto, že sme ho chceli mať....po roku som musela ísť pracovať, pretože aj hypotéku treba platiť... ale nesťažujem sa, mám prácu, ktorá ma baví a spolu s manželom si vieme zaobstarať to čo je potrebné...

ALE , sú tú aj také rodiny, kde si matka nemôže dovoliť isť do práce skôr ako o tie tri roky a z toho čo dáva matkám štát tak z toho sa naozaj nedá vyžiť a nieto ešte niečo splácať...

preto ak keď sa ma to nedotýka priamo.... tak mi je to trošku ľúto, že práve ako prvé sa ideme zaoberať tým, že siahneme práve na teno príspevok pri narodení babätka - a bábätka zámerne píšem bábätka /nie dieťa/, pretože narodenie a výchova ďalšieho človiečika by mala byť dostačujúca a je mi doplaču, keď denne vidím, že niektoré mamičky si nemôžu dovoliť pre svoje dieťa to čo by chceli ....a pre niektorých je to len štandard...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak dovolíte info z prvej ruky k zákonu o RP, ktorý pripravujeme.

Máme rozpracovaných niekoľko variánt, jedna z variant predpokladá zavedenie jednotnej výšky RP v "spriemerovanej výške", každá varianta predpokladá znovuzavedenie možnosti pracovať popri poberaní RP.

Podotýkam, že spriemerovanie neznamená (164 + 256)/2 ale vážené spriemerovanie. Totiž nižší RP dnes poberá asi 95000 rodičov, vyšší RP poberá asi 45000 rodičov a žiadny - pretože poberajú príspevok na starostlivosť - sa týka cca 4000 rodičov.

Ďalej zvažujeme zavedenie tzv. flexibilného RP, kedy by si matka sama zvolila výšku RP a dobu jeho poberania, niečo podobné je v Českej republike alebo v Rakúsku.

Pokiaľ ide o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa v dnes platnej výške 678 eur. Máme rozpracované dve alternatívy. Jednu s ponechaním súčasného stavu, teda s ponechaním príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa. Druhou alternatívou je nahradenie príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa vo forme zvýšenia RP. To by znamenalo, že by sa suma 678 eur premietla do zvýšenia RP, zjednodušene povedané, mesačný RP by sa zvýšil o 678 eur deleno 36 mesiacov, teda o 19 eur (v skutočnosti o vyššiu sumu, lebo časť žien nepoberá RP 36 mesiacov ale menej, keďže po narodení dieťaťa poberá materské). Obe alternatívy majú svoje zrejmé výhody i nevýhody, zaujímala by ma prípadne nejaká anketa tu na porada.sk, pre ktorú alternatívu by ste sa rozhodli.

Ako vidíte, možností je viac, zvažujeme ich a nechceme robiť predčasné závery, hoci v podaní médií - najmä tých bulvárnych - to tak možno vyznelo.

Verte, že som ten posledný, kto by chcel mamičky obrať o nejaké peniaze, kto ma pozná, vie, že je to tak.
7 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak dovolíte info z prvej ruky k zákonu o RP, ktorý pripravujeme.

Máme rozpracovaných niekoľko variánt, jedna z variant predpokladá zavedenie jednotnej výšky RP v "spriemerovanej výške", každá varianta predpokladá znovuzavedenie možnosti pracovať popri poberaní RP.

Podotýkam, že spriemerovanie neznamená (164 + 256)/2 ale vážené spriemerovanie. Totiž nižší RP dnes poberá asi 95000 rodičov, vyšší RP poberá asi 45000 rodičov a žiadny - pretože poberajú príspevok na starostlivosť - sa týka cca 4000 rodičov.

Ďalej zvažujeme zavedenie tzv. flexibilného RP, kedy by si matka sama zvolila výšku RP a dobu jeho poberania, niečo podobné je v Českej republike alebo v Rakúsku.

Pokiaľ ide o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa v dnes platnej výške 678 eur. Máme rozpracované dve alternatívy. Jednu s ponechaním súčasného stavu, teda s ponechaním príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa. Druhou alternatívou je nahradenie príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa vo forme zvýšenia RP. To by znamenalo, že by sa suma 678 eur premietla do zvýšenia RP, zjednodušene povedané, mesačný RP by sa zvýšil o 678 eur deleno 36 mesiacov, teda o 19 eur (v skutočnosti o vyššiu sumu, lebo časť žien nepoberá RP 36 mesiacov ale menej, keďže po narodení dieťaťa poberá materské). Obe alternatívy majú svoje zrejmé výhody i nevýhody, zaujímala by ma prípadne nejaká anketa tu na porada.sk, pre ktorú alternatívu by ste sa rozhodli.

Ako vidíte, možností je viac, zvažujeme ich a nechceme robiť predčasné závery, hoci v podaní médií - najmä tých bulvárnych - to tak možno vyznelo.

Verte, že som ten posledný, kto by chcel mamičky obrať o nejaké peniaze, kto ma pozná, vie, že je to tak.
No tak ja som skor za alternatívu ponechať zvýšený príplatok za narodenie ako zvýšenie Rp o 19 eur mesačne ,totiž, maminy si na začiatku potrebujú nakúpiť výbavičku a pod. a tých 19 eur navyše za mesiac by sa len zbytočne prejedlo- jednoznačne je efektivita vačšia v súčasnom stave...
Moj názor...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak dovolíte info z prvej ruky k zákonu o RP, ktorý pripravujeme.

Máme rozpracovaných niekoľko variánt, jedna z variant predpokladá zavedenie jednotnej výšky RP v "spriemerovanej výške", každá varianta predpokladá znovuzavedenie možnosti pracovať popri poberaní RP.

Podotýkam, že spriemerovanie neznamená (164 + 256)/2 ale vážené spriemerovanie. Totiž nižší RP dnes poberá asi 95000 rodičov, vyšší RP poberá asi 45000 rodičov a žiadny - pretože poberajú príspevok na starostlivosť - sa týka cca 4000 rodičov.

Ďalej zvažujeme zavedenie tzv. flexibilného RP, kedy by si matka sama zvolila výšku RP a dobu jeho poberania, niečo podobné je v Českej republike alebo v Rakúsku.

Pokiaľ ide o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa v dnes platnej výške 678 eur. Máme rozpracované dve alternatívy. Jednu s ponechaním súčasného stavu, teda s ponechaním príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa. Druhou alternatívou je nahradenie príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa vo forme zvýšenia RP. To by znamenalo, že by sa suma 678 eur premietla do zvýšenia RP, zjednodušene povedané, mesačný RP by sa zvýšil o 678 eur deleno 36 mesiacov, teda o 19 eur (v skutočnosti o vyššiu sumu, lebo časť žien nepoberá RP 36 mesiacov ale menej, keďže po narodení dieťaťa poberá materské). Obe alternatívy majú svoje zrejmé výhody i nevýhody, zaujímala by ma prípadne nejaká anketa tu na porada.sk, pre ktorú alternatívu by ste sa rozhodli.

Ako vidíte, možností je viac, zvažujeme ich a nechceme robiť predčasné závery, hoci v podaní médií - najmä tých bulvárnych - to tak možno vyznelo.

Verte, že som ten posledný, kto by chcel mamičky obrať o nejaké peniaze, kto ma pozná, vie, že je to tak.
A ešte ma napadlo- čo tak príspevok pri narodení 678 eur+ 36 krát RP a potom už žiadny Rp???- s tým samozrejme,že mamina by mohla ísť pracovať kedy by chcela???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No tak ja som skor za alternatívu ponechať zvýšený príplatok za narodenie ako zvýšenie Rp o 19 eur mesačne ,totiž, maminy si na začiatku potrebujú nakúpiť výbavičku a pod. a tých 19 eur navyše za mesiac by sa len zbytočne prejedlo- jednoznačne je efektivita vačšia v súčasnom stave...
Moj názor...
No, ono to býva aj naopak. Niektorí si za vyše 800 eur pri narodení dieťaťa urobia peknú oslavu a potom už nie je čo prejedať.
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Pán Mihál, nie som dobrý v sociálnych zákonoch, ale dúfam, že sme s Vami nebojovali zbytočne, a že nás nesklamete.
Rád by som sa po 4 rokoch rád pozrel do zrkadla a mal pocit, že som svojou troškou pomohol. A určite nie len ja.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Znovu zavedenie moznosti pracovat popri RD by bolo naozaj super. Ja som nastastie spadla pod tu skupinku co mala moznost a velmi nam to pomohlo. S tym zvysenym prispevkom som stastie nemala, pri prvom starsom take nic neexistovalo, pri druhom to nebolo moje prve dieta a verim tomu, ze keby sa nam postastilo tretie aj to sa zrusi. Ale urcite je lepsia moznost ked to dostanu rodicia naraz pri narodeni, lebo v tej materskej sa to strati.... Pan Mihal naozaj verim, ze sa Vam podari urobit nieco pre obycajnych ludi, lebo zial doteraz som nemala nikdy pocit, ze tam niekto robi nieco aj pre obycajnych ludi. Drzim palce
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda keby som ja ministrom, zrušila by som pracovný pomer na dohodu a všelijaké tie bočáky, ale pracovať by sa muselo len na TPP, odvody by sa platili pravidelne, kontrola by bola prísna a hneď by sa našli korunky pre matere..a nemuselo by sa hneď na začiatku brať tým, čo to ešte ani nedostali...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mgr. Shrek, mojim cieľom je urobiť poriadok a zaviesť spravodlivosť, pri zachovaní solidarity s tými, čo ju potrebujú a zaslúžia si ju. Nič menej.

A ďakujem za podporu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jozef Mihál Pozri príspevok
No, ono to býva aj naopak. Niektorí si za vyše 800 eur pri narodení dieťaťa urobia peknú oslavu a potom už nie je čo prejedať.
Aký má zmysel a význam... vziať z kopy A... a naložiť na kopu B.

Ak ... A + B ´= nejaká hodnota.
Podľa mňa žiadny, lebo tá hodnota sa nezmení.

Či vari áno? Neviem matika ani fyzika nepustia.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja by som skor sa snazila(ako zrusit dohody) zamedzit urcitej skupine nasich spoluobcanov tak dokonale vyuzivat vsetky socialne vyhody tohto statu a nic pri tom nerobit a vykrikovat ako je im ublizovane, aki su diskriminovani....tam je kopec vyhodenych peniazkov.... Ale nam sa dole lahko hovori, len ako to vsetko spravit....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať