Zavrieť

Porady

Pôrod a všetko s nim spojene

Ahojte poradacky,chcem sa Vas opytat na vase pocity a zazitky z nemocnice,pred porodom a po nom.Som prvorodicka a strasne sa bojim porodu.Dennodenne myslim na to.Neviem co ma caka,ci mam mat manzela pri porode alebo nie atd.Ake su vase skusenosti,ci je to take strasne atd...
Najde sa tu tiez taka ista poplasená ako som ja?
Dakujem
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... ja som presne taká ako osky, vždy chcem byť krok vopred , preto som vždy za pravdu a nie fabulovanie. a vopred chcem vedieť pozitíva a negatíva .... po spomenutom zážitku ( a berte to ako chcete, vo mne sa najprv vôbec žiadna materinská láska neozvala pri pohľade na bábätko- ja som bola viac zúfalá zo seba ako šťastná- ale išli sme domov a všetko bolo tak ako má byť! Dnes som pyšná mama krásnej a inteligentnej 18r dcéry a mrzí ma že chybou iných nám náš prvý kontakt pokazili! ).....ale prešiel čas a snaha nestačí!.. ale po 14r. som rodila cisárkym- no ja musím povedať pre mňa životný zážitok v epidurálke - ticho a zrazu len tichý plač bábätka. ( dnes 4r. nezbednice, s ktorou sa voláme maminka a Aless Pusinkové).. aj keď som ju ešte nevidela - len počula... plakala som od šťastia ... takže vrele doporučujem ak nemusíte nechoďte do celkovej anestézy ( a to som sestra z ARO )
Čo sa týka po cisárskom- je to tak ako sa snažíte, čím viac sa snažíte hýbať- tým je to rýchlejšie lepšie... z môjho pohľadu skúúseností je cisárky lepší ...

Držím palce a prajem veľa šťastia! CMUK
Naposledy upravil Bionda : 09.07.10 at 08:04 Dôvod: oprava zo a nie so seba :D - pardon
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

danushka Pozri príspevok
...krásne si to Slávka napísala ...veru veru, materinská láska je nekonečná, od prvej chvíle, ako dieťatko zaplače...
Musím trošku doplniť : .... a ideálne pre dieťatko je, ... keď je aj tá otcovská ...
- netreba zaúdať na ocinkov, bez nich by to tiež nešlo
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jaros5 Pozri príspevok
Musím trošku doplniť : .... a ideálne pre dieťatko je, ... keď je aj tá otcovská ...
- netreba zaúdať na ocinkov, bez nich by to tiež nešlo
To máš pravdu, ale našťastie pôrod ide aj bez nich. Takže ocinkovia sú potrební pred , alebo po...ale medzitým si to vieme zariadiť aj bez nich
Naposledy upravil Halli : 13.07.10 at 14:54 Dôvod: oprava tvrďaka :)
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Ahojte!
Včera sme absolvovali prehliadku pôrodnice ( "hodina otvorených dverí" ) spoločne s budúcim oteckom. Nakoniec sa vyjadril, že počas prvej doby by bol so mnou, ale záver vidieť nechce. Našťastie "záver" netrvá tak dlho, tak to snáď zvládnem- treba robiť kompromisy...
Z pôrodnice ako takej nemám veľmi dobrý pocit, už nech je to za nami!
0 0
Eva333 Eva333

Eva333 je offline (nepripojený) Eva333

avonka1 Pozri príspevok
Ahojte!
Včera sme absolvovali prehliadku pôrodnice ( "hodina otvorených dverí" ) spoločne s budúcim oteckom. Nakoniec sa vyjadril, že počas prvej doby by bol so mnou, ale záver vidieť nechce. Našťastie "záver" netrvá tak dlho, tak to snáď zvládnem- treba robiť kompromisy...
Z pôrodnice ako takej nemám veľmi dobrý pocit, už nech je to za nami!
Budeme drzat palce!
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Vďaka!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Chcela by som sa dopátrať , kto a na základe čoho rozhoduje o pripravovanom cisárskom reze .

Zaujíma ma hlavne to , ak rodička má určité zdravotné problémy a gynekológia žiada od ošetrujúceho lekára vyjadrenie, že akým pôrodom má rodiť .

Ošetrujúci lekár napíše do správy, že zvážiť pôrod sekciou, avšak gynekológii to nepostačuje. pritom je tam jasná diagnóza .

Kde sa dopátram, kto má kompetenciu v tomto rozhodnúť .

Ďakujem.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Zita5 Pozri príspevok
Chcela by som sa dopátrať , kto a na základe čoho rozhoduje o pripravovanom cisárskom reze .

Zaujíma ma hlavne to , ak rodička má určité zdravotné problémy a gynekológia žiada od ošetrujúceho lekára vyjadrenie, že akým pôrodom má rodiť .

Ošetrujúci lekár napíše do správy, že zvážiť pôrod sekciou, avšak gynekológii to nepostačuje. pritom je tam jasná diagnóza .

Kde sa dopátram, kto má kompetenciu v tomto rozhodnúť .

Ďakujem.
Odpoveď možno nájdeš tu v už položenej otázke, alebo sa konkrétne opýtaj:
http://www.porodnice.cz/poradna-MUDr.-Michal-Koucky
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zita5 Pozri príspevok
Chcela by som sa dopátrať , kto a na základe čoho rozhoduje o pripravovanom cisárskom reze .

Zaujíma ma hlavne to , ak rodička má určité zdravotné problémy a gynekológia žiada od ošetrujúceho lekára vyjadrenie, že akým pôrodom má rodiť .

Ošetrujúci lekár napíše do správy, že zvážiť pôrod sekciou, avšak gynekológii to nepostačuje. pritom je tam jasná diagnóza .

Kde sa dopátram, kto má kompetenciu v tomto rozhodnúť .

Ďakujem.
Ja ked som mala pred prvým pôrodom, tak o tom rozhodol gynekolog-nakoľko malý nebol otočený hlavičkou dole. Po prvej sekcii som chcela zažiť klasický pôrod, ale nemohla som...malý bol otočený správne, ale mala som hrubé zrasty na maternici(takže aj keby som tlačila neviem ako, nevytlačila by som nič, len by som sa vyčerpala-to mi povedal gynekolog), ale čakali sme do termínu či náhodou sa nestane zázrak a pôjde to aj spontánne. Ale nešlo, k tomu sa pridal vysoký tlak, gestóza-opuchy,nalievanie vodou a už som si pálila pre druhého syna na sálu-pôrod sekciou. Podla mna ak má žena nejaké zdravotné problémy, tak všeob.lekár má uviesť zdrav.problémy pre gynekologa a ten musí zvážiť o buducej mamine čo a ako, ked sa mu niečo nepáči na výsledkoch, tak ju častejšie kontroluje a sám musí dať podnet maminke čo je lepšie pre nu a babätko...samozrejme treba mať normalneho gyndoša, ktorý sa vie aj rozprávať s mamičkami, ženami, nielen čumieť do....... a potom naklepať nejakú tú správičku bez vysvetlenia....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dcéra má termín pôrodu 4.11.2010. Má zdravotné problémy, kvôli ktorým sa lieči na kožnom oddelení(herpes) od r.2008.
Minulý týždeň bola na rizikovom na kontrolu a kvôli diagnóze mala priniesť vyjadrenie kožnej , aký pôrod doporučuje. Aj tak spravila, išla ku kožnej , posedela si tam 4 hodiny pred ambulanciou a po dlhej diskusii s lekárkou , sa kožná lekárka i napriek svojej nevôle odhodlala napísať ...
vzhľadom na časté recidívy ochorenia zvážiť pôrod cisárskym rezom, či sa v čase pôrodu recidíva zopakuje zaručiť neviem.
Určite poznáte tú traumu, sedieť v čakárni 4 hodiny a ešte k tomu tehotnej žene. Tie zmiešané pocity nemusím opisovať , keď najmä tehuľky sú trošku aj precitlivelé.
Nemusím opisovať dôsledky , ak by sa pri recidíve ochorenia vykonal normálny pôrod .Dopad by mohol byť rôzny pre dieťatko.
S týmto vyjadrením sa dnes vybrala znovu na rizikové do nemocnice . Verdikt službu konajúceho lekára – nepostačujúce vyjadrenie, pôjdete tam ešte raz a kožná doktorka to tam musí napísať od slova do slova , či doporučuje pôrod cisárskym rezom, alebo normálny pôrod .Škoda, že to už nemáte , lebo už sme Vás mohli objednať na cisársky rez , ale na základe tohto vyjadrenia to nemôžeme spraviť .
Poviem pravdu , dcéra mi telefonovala s plačom, že čo zasa má absolvovať atď atď ....a že ona už psychicky nevládze s doktormi bojovať , že si ju hádžu od lekára k lekárovi .Nečakala som, išla som do nemocnice a tak som bola napálená , že som nešla ani kožné za dcérou ,ale priamo za primárom gynekológie , s veľkým krikom , lebo už aj ja skutočne mám toho dosť čo sa týka zbavovania sa zodpovednosti a jednania s pacientmi.
Je to boj s veternými mlynmi na môj veru – všetko som tam pánovi primárovi povedala, čo si myslím , že si ju hádžu ako horúci zemiak, že neexistuje nikto, kto by si zobral rozhodnutie na zodpovednosť .A že ak to takto pôjde , tak prefotím všetky papiere, vyjadrenia a idem sa sťažovať na nich .Diagnóza je jasne stanovená , dieťatko môže byť ohrozené a rozhodnutie musí z niektorej strany padnúť. Podotkla som okrem iného (a to mi bolo povedané jedným gynekológom), že ak majú napísanú diagnózu, tak pôrodnica musí rozhodnúť o spôsobe pôrodu . K tomu mi ani nedal odpoveď .
Pýtala som sa ho, že či si myslí, že kožná lekárka zmení svoje rozhodnutie , či očakáva, že napíše niečo iné .On mi odpovedal, že nenapíše iné .....ja mu na to , tak prečo ju tam posielate ? Preto aby tam zasa sedela s tým veľkým bruchom 4 hodiny v čakárni ?Potom mi vraví , že ak to si to má vziať na zodpovednosť ? Čo ak Vaša dcéra pri pôrode zomrie ?Čo ak sa jej niečo stane, zodpovednosť máme niesť my ? Na to som mu vravela, že riziko pri pôrode je vždy, ale nech pôrod odvedú tak , aby sa nič nestalo ........nech sa rozhodne ako mu vraví lekárska etika a dcéra ako pacient sa tomu prispôsobí.
Nakoniec v ambulancii zostalo ticho a primár 5 minút rozmýšľal, čo spraviť ako sa rozhodnúť .........nakoniec napísal dátum , kedy má prísť do nemocnice na plánovaný cisársky rez a už nemusela ísť ani ku kožnej lekárke pre opakované vyjadrenie a odporučenie .Čiže primár teraz vzal zodpovednosť na seba, len škoda, že sa nedalo rozhodnúť ako a čo riadnou cestou.
Tak toto ma dnes skutočne rozpálilo, čo som ani nepredpokladala nikdy, že by aj takéto problémy mohli nastať pri rozhodovaní v niečom takom .
Toto je dôvod, pre ktorý som položila vyššie otázku, lebo už som skutočne aj ja znepokojená a chcela by som zistiť , ako to je pri tomto rozhodovaní .
Naposledy upravil Zita5 : 14.10.10 at 12:21
2 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Vieš, dnes je to tak, kto nemaže, ten nejede. Ked si nevybavíš a nezaplatíš pôrodníka, tak si ta budu prehadzovať a posielať kade-tade. Ja som pri prvom mala problémy s gestozou-od 5.mesiaca som bojovala do konca tehotenstva. V 5.m. ma lekárka poslala do nemocnice lebo som mala bolesti-krče-vraj, môže to byť neskorý potrat...no to bolo potešujúce...to, že sa tešíte na prvé dieťatko a neviete ani,čo máte robiť-ísť, neísť??prebehne vám mysľou tolko vecí naraz....tak som šla na príjem, týžden o mna nik nezakopol....počas tohto týždna som bola 2x na ultrazvuk a žiadne iné vyšetrenia-prečo krče a pod...tak som sa nasr.... a zmenila lekára-gynek. a toho som vyslovene poprosila, či ma aj odrodí...až on mi otvoril oči, že to bude sekcia, vysvetlil mi podrobnosti, že gestoza v tehotenstve je nebezpečná pre mamu i dieťa....tak som si ho "vybavila" k sekcii. a v druhom tehotenstve som ani nerozmýšľala a tiež to riešila cez neho. vedel moje problemy v prvom tehotenstve, tak si dával pozor na moje výsledky-čo sa vyskytne či nevyskytne. A v tvojom prípade podla mna zlyhala pôrodnica, ak ma problémy zdravotne tak ju mali prijat do nemocnice,urobiť požadované výsledky a ak by bolo treba, tak aj hned konať sekciu....človek ak nenarobí hluk, tak o neho ani nezakopnú....je to bieda tu na Slovensku....každý myslí len na plné vrecká....
Zita5 Pozri príspevok
Dcéra má termín pôrodu 4.11.2010. Má zdravotné problémy, kvôli ktorým sa lieči na kožnom oddelení(herpes) od r.2008.
Minulý týždeň bola na rizikovom na kontrolu a kvôli diagnóze mala priniesť vyjadrenie kožnej , aký pôrod doporučuje. Aj tak spravila, išla ku kožnej , posedela si tam 4 hodiny pred ambulanciou a po dlhej diskusii s lekárkou , sa kožná lekárka i napriek svojej nevôle odhodlala napísať ...
vzhľadom na časté recidívy ochorenia zvážiť pôrod cisárskym rezom, či sa v čase pôrodu recidíva zopakuje zaručiť neviem.
Určite poznáte tú traumu, sedieť v čakárni 4 hodiny a ešte k tomu tehotnej žene. Tie zmiešané pocity nemusím opisovať , keď najmä tehuľky sú trošku aj precitlivelé.
Nemusím opisovať dôsledky , ak by sa pri recidíve ochorenia vykonal normálny pôrod .Dopad by mohol byť rôzny pre dieťatko.
S týmto vyjadrením sa dnes vybrala znovu na rizikové do nemocnice . Verdikt službu konajúceho lekára – nepostačujúce vyjadrenie, pôjdete tam ešte raz a kožná doktorka to tam musí napísať od slova do slova , či doporučuje pôrod cisárskym rezom, alebo normálny pôrod .Škoda, že to už nemáte , lebo už sme Vás mohli objednať na cisársky rez , ale na základe tohto vyjadrenia to nemôžeme spraviť .
Poviem pravdu , dcéra mi telefonovala s plačom, že čo zasa má absolvovať atď atď ....a že ona už psychicky nevládze s doktormi bojovať , že si ju hádžu od lekára k lekárovi .Nečakala som, išla som do nemocnice a tak som bola napálená , že som nešla ani kožné za dcérou ,ale priamo za primárom gynekológie , s veľkým krikom , lebo už aj ja skutočne mám toho dosť čo sa týka zbavovania sa zodpovednosti a jednania s pacientmi.
Je to boj s veternými mlynmi na môj veru – všetko som tam pánovi primárovi povedala, čo si myslím , že si ju hádžu ako horúci zemiak, že neexistuje nikto, kto by si zobral rozhodnutie na zodpovednosť .A že ak to takto pôjde , tak prefotím všetky papiere, vyjadrenia a idem sa sťažovať na nich .Diagnóza je jasne stanovená , dieťatko môže byť ohrozené a rozhodnutie musí z niektorej strany padnúť. Podotkla som okrem iného (a to mi bolo povedané jedným gynekológom), že ak majú napísanú diagnózu, tak pôrodnica musí rozhodnúť o spôsobe pôrodu . K tomu mi ani nedal odpoveď .
Pýtala som sa ho, že či si myslí, že kožná lekárka zmení svoje rozhodnutie , či očakáva, že napíše niečo iné .On mi odpovedal, že nenapíše iné .....ja mu na to , tak prečo ju tam posielate ? Preto aby tam zasa sedela s tým veľkým bruchom 4 hodiny v čakárni ?Potom mi vraví , že ak to si to má vziať na zodpovednosť ? Čo ak Vaša dcéra pri pôrode zomrie ?Čo ak sa jej niečo stane, zodpovednosť máme niesť my ? Na to som mu vravela, že riziko pri pôrode je vždy, ale nech pôrod odvedú tak , aby sa nič nestalo ........nech sa rozhodne ako mu vraví lekárska etika a dcéra ako pacient sa tomu prispôsobí.
Nakoniec v ambulancii zostalo ticho a primár 5 minút rozmýšľal, čo spraviť ako sa rozhodnúť .........nakoniec napísal dátum , kedy má prísť do nemocnice na plánovaný cisársky rez a už nemusela ísť ani ku kožnej lekárke pre opakované vyjadrenie a odporučenie .
Tak toto ma dnes skutočne rozpálilo, čo som ani nepredpokladala nikdy, že by aj takéto problémy mohli nastať pri rozhodovaní v niečom takom .
Toto je dôvod, pre ktorý som položila vyššie otázku, lebo už som skutočne aj ja znepokojená a chcela by som zistiť , ako to je pri tomto rozhodovaní .
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Zita5 Pozri príspevok
Dcéra má termín pôrodu 4.11.2010. Má zdravotné problémy, kvôli ktorým sa lieči na kožnom oddelení(herpes) od r.2008.
Minulý týždeň bola na rizikovom na kontrolu a kvôli diagnóze mala priniesť vyjadrenie kožnej , aký pôrod doporučuje. Aj tak spravila, išla ku kožnej , posedela si tam 4 hodiny pred ambulanciou a po dlhej diskusii s lekárkou , sa kožná lekárka i napriek svojej nevôle odhodlala napísať ...
vzhľadom na časté recidívy ochorenia zvážiť pôrod cisárskym rezom, či sa v čase pôrodu recidíva zopakuje zaručiť neviem.
Určite poznáte tú traumu, sedieť v čakárni 4 hodiny a ešte k tomu tehotnej žene. Tie zmiešané pocity nemusím opisovať , keď najmä tehuľky sú trošku aj precitlivelé.
Nemusím opisovať dôsledky , ak by sa pri recidíve ochorenia vykonal normálny pôrod .Dopad by mohol byť rôzny pre dieťatko.
S týmto vyjadrením sa dnes vybrala znovu na rizikové do nemocnice . Verdikt službu konajúceho lekára – nepostačujúce vyjadrenie, pôjdete tam ešte raz a kožná doktorka to tam musí napísať od slova do slova , či doporučuje pôrod cisárskym rezom, alebo normálny pôrod .Škoda, že to už nemáte , lebo už sme Vás mohli objednať na cisársky rez , ale na základe tohto vyjadrenia to nemôžeme spraviť .
Poviem pravdu , dcéra mi telefonovala s plačom, že čo zasa má absolvovať atď atď ....a že ona už psychicky nevládze s doktormi bojovať , že si ju hádžu od lekára k lekárovi .Nečakala som, išla som do nemocnice a tak som bola napálená , že som nešla ani kožné za dcérou ,ale priamo za primárom gynekológie , s veľkým krikom , lebo už aj ja skutočne mám toho dosť čo sa týka zbavovania sa zodpovednosti a jednania s pacientmi.
Je to boj s veternými mlynmi na môj veru – všetko som tam pánovi primárovi povedala, čo si myslím , že si ju hádžu ako horúci zemiak, že neexistuje nikto, kto by si zobral rozhodnutie na zodpovednosť .A že ak to takto pôjde , tak prefotím všetky papiere, vyjadrenia a idem sa sťažovať na nich .Diagnóza je jasne stanovená , dieťatko môže byť ohrozené a rozhodnutie musí z niektorej strany padnúť. Podotkla som okrem iného (a to mi bolo povedané jedným gynekológom), že ak majú napísanú diagnózu, tak pôrodnica musí rozhodnúť o spôsobe pôrodu . K tomu mi ani nedal odpoveď .
Pýtala som sa ho, že či si myslí, že kožná lekárka zmení svoje rozhodnutie , či očakáva, že napíše niečo iné .On mi odpovedal, že nenapíše iné .....ja mu na to , tak prečo ju tam posielate ? Preto aby tam zasa sedela s tým veľkým bruchom 4 hodiny v čakárni ?Potom mi vraví , že ak to si to má vziať na zodpovednosť ? Čo ak Vaša dcéra pri pôrode zomrie ?Čo ak sa jej niečo stane, zodpovednosť máme niesť my ? Na to som mu vravela, že riziko pri pôrode je vždy, ale nech pôrod odvedú tak , aby sa nič nestalo ........nech sa rozhodne ako mu vraví lekárska etika a dcéra ako pacient sa tomu prispôsobí.
Nakoniec v ambulancii zostalo ticho a primár 5 minút rozmýšľal, čo spraviť ako sa rozhodnúť .........nakoniec napísal dátum , kedy má prísť do nemocnice na plánovaný cisársky rez a už nemusela ísť ani ku kožnej lekárke pre opakované vyjadrenie a odporučenie .
Tak toto ma dnes skutočne rozpálilo, čo som ani nepredpokladala nikdy, že by aj takéto problémy mohli nastať pri rozhodovaní v niečom takom .
Toto je dôvod, pre ktorý som položila vyššie otázku, lebo už som skutočne aj ja znepokojená a chcela by som zistiť , ako to je pri tomto rozhodovaní .
Čo som odkukala z linku (ktorý doporučujem), tak infekcie pôrodného kanála môžu spôsobiť ochorenia u detí - herpes sa môže preniesť na dieťa - infekcie oka, mozgových blán. Ale tieto vaginálne infekcie môže liečiť aj gynekológ a pri pôrode by mal vedieť vyšetriť, či je infekcia aktívna. Ak dcéra nemá problémy, tak by mohla rodiť aj normálnou cestou - je to šetrnejšie. Ak by sa náhodou objavila infekcia, vždy je možné prejsť na cisársky. Zvykne sa to robiť aj tak, že sa lekár poistí - urobí vyšetrenia pre cisársky (predoperačné) a na pôrod sa čaká alebo sa vyvolá.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
katarina.j Pozri príspevok
Vieš, dnes je to tak, kto nemaže, ten nejede. Ked si nevybavíš a nezaplatíš pôrodníka, tak si ta budu prehadzovať a posielať kade-tade. Ja som pri prvom mala problémy s gestozou-od 5.mesiaca som bojovala do konca tehotenstva. V 5.m. ma lekárka poslala do nemocnice lebo som mala bolesti-krče-vraj, môže to byť neskorý potrat...no to bolo potešujúce...to, že sa tešíte na prvé dieťatko a neviete ani,čo máte robiť-ísť, neísť??prebehne vám mysľou tolko vecí naraz....tak som šla na príjem, týžden o mna nik nezakopol....počas tohto týždna som bola 2x na ultrazvuk a žiadne iné vyšetrenia-prečo krče a pod...tak som sa nasr.... a zmenila lekára-gynek. a toho som vyslovene poprosila, či ma aj odrodí...až on mi otvoril oči, že to bude sekcia, vysvetlil mi podrobnosti, že gestoza v tehotenstve je nebezpečná pre mamu i dieťa....tak som si ho "vybavila" k sekcii. a v druhom tehotenstve som ani nerozmýšľala a tiež to riešila cez neho. vedel moje problemy v prvom tehotenstve, tak si dával pozor na moje výsledky-čo sa vyskytne či nevyskytne. A v tvojom prípade podla mna zlyhala pôrodnica, ak ma problémy zdravotne tak ju mali prijat do nemocnice,urobiť požadované výsledky a ak by bolo treba, tak aj hned konať sekciu....človek ak nenarobí hluk, tak o neho ani nezakopnú....je to bieda tu na Slovensku....každý myslí len na plné vrecká....
Ona má veľmi dobrého gynekológa, aj som sa s ním rozprávala.Patrím aj ja k nemu on ma aj operoval .Bol to on, ktorý mi vlastne povedal, že ak už raz je napísaná diagnóza, tak rozhodnutie musí spraviť nemocnica.Že kožná ako napísala vyjadrenie , ani nemala a nemohla iné napísať , že to čo napísala a ako napísala je správne .
Len pre nemocnicu-gynekológiu ne nepostačuje.Akoby sa nemocnica zbavovala zodpovednosti rozhodnúť.
Ale povedal mi aj to, že on ako gynekológ sa k samotnému problému vyjadrovať nemôže, nakoľko je odoslaná z gynekológie na kožné a tam je aj liečená .
No proste trma vrma v zdravotníctve.Ak si týmto prešla, tak vieš o čom píšem. Človek je v tak bezradnej situácii a toto určite ku všetkému neprospeje, práve že by si očakávala prístup, ktorý by Ťa mal potešiť a vedela by si , že sa zveruješ do rúk skutočným lekárom- odborníkom .

Aj ja pracujem na tom, že vybaviť jej pôrodnika, len som skutočne chcela vedieť ako to je v tom rozhodovaní, že kto je kompetentný určiť druh a priebeh pôrodu .Nechcem nikomu ubližovať , ale chcela by som vedieť pravdu .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ErinErin Pozri príspevok
Čo som odkukala z linku (ktorý doporučujem), tak infekcie pôrodného kanála môžu spôsobiť ochorenia u detí - herpes sa môže preniesť na dieťa - infekcie oka, mozgových blán. Ale tieto vaginálne infekcie môže liečiť aj gynekológ a pri pôrode by mal vedieť vyšetriť, či je infekcia aktívna. Ak dcéra nemá problémy, tak by mohla rodiť aj normálnou cestou - je to šetrnejšie. Ak by sa náhodou objavila infekcia, vždy je možné prejsť na cisársky. Zvykne sa to robiť aj tak, že sa lekár poistí - urobí vyšetrenia pre cisársky (predoperačné) a na pôrod sa čaká alebo sa vyvolá.
Presne toto je ten problém ......ja som o týchto veciach hovorila dnes....lenže to musí byť ochota a neprehliadnúť niečo....... už keď sa blíži pôrod .A to by malo byť v kompetencii už pôrodnice resp. gynekológie. Však preto sú tam , aby robili rozhodnutia.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Zita5 Pozri príspevok
Presne toto je ten problém ......ja som o týchto veciach hovorila dnes....lenže to musí byť ochota a neprehliadnúť niečo....... už keď sa blíži pôrod .A to by malo byť v kompetencii už pôrodnice resp. gynekológie. Však preto sú tam , aby robili rozhodnutia.
Keď nad tým tak uvažujem, dcéra sama mohla povedať gynekológovi, že máva herpes - myslím (možno ma niekto opraví), že na to nepotrebuje papier od kožnej. Na pôrodníkovi by malo byť v čase pôrodu overiť, či náhodou infekcia znovu nevzplanula. Veď hypoteticky môže prísť rodiaca mamička do pôrodnice a herpes sa u nej náhodou objaví prvý krát. V začiatku pôrodu možno uvažovať o sekcii, u rozbehnutého pôrodu sa podávajú antivirotiká matke i dieťaťu.

Teória je jasná, ale čo v praxi? Dcéra urobila dobre, že má svojho pôrodníka zazmluvneného. V čase pôrodu môže pomôcť, ak bude mať pri sebe sprevádzajúcu osobu - manžela alebo aj mamičku: Nielen kvôli spoločnému dojatiu, ale tá osoba lepšie dokáže zdôrazniť požiadavky rodičky a dohliadne na personál. Sama nemusí mať dosť síl v strese, fyzickom vypätí, bolesti a môže byť chápaná ako "hysterka". Držím palce a verím, že to dopadne dobre! Ináč aj kolegyňa mávala tento herpes a svoje dve deti rodila prirodzene a sú v poriadku!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ErinErin Pozri príspevok
Keď nad tým tak uvažujem, dcéra sama mohla povedať gynekológovi, že máva herpes - myslím (možno ma niekto opraví), že na to nepotrebuje papier od kožnej.
ErinErin Pozri príspevok
Na pôrodníkovi by malo byť v čase pôrodu overiť, či náhodou infekcia znovu nevzplanula. Veď hypoteticky môže prísť rodiaca mamička do pôrodnice a herpes sa u nej náhodou objaví prvý krát. V začiatku pôrodu možno uvažovať o sekcii, u rozbehnutého pôrodu sa podávajú antivirotiká matke i dieťaťu.

Teória je jasná, ale čo v praxi? Dcéra urobila dobre, že má svojho pôrodníka zazmluvneného. V čase pôrodu môže pomôcť, ak bude mať pri sebe sprevádzajúcu osobu - manžela alebo aj mamičku: Nielen kvôli spoločnému dojatiu, ale tá osoba lepšie dokáže zdôrazniť požiadavky rodičky a dohliadne na personál. Sama nemusí mať dosť síl v strese, fyzickom vypätí, bolesti a môže byť chápaná ako "hysterka". Držím palce a verím, že to dopadne dobre! Ináč aj kolegyňa mávala tento herpes a svoje dve deti rodila prirodzene a sú v poriadku!
K zvýraznenému len toľko , že on je informovaný , on ju vlastne odoslal ku kožnej, nakoľko ako vieme dobre všetci , teraz doktorom pobrali práva predpisovať určité lieky, ktoré ako gynekológ bežne pred tým ženám, mamičkám a budúcim rodičkám predpisoval .Aj napr. imunológ nemôže predpísať Herpesin , tak ako gynekológ .....tak preto musela začať chodiť kožnej .
Jedným slovom, je to v našom zdravotníctve všetko na hlavu postavené.
Dcéra je statočná, teší sa na bábätko a už nech akokoľvek bude rodiť , na všetko je pripravená .......ozaj nemôže povedať nikto , že je hysterka , ale za tie peniaze čo si platíme všetci očakávame aj patričný prístup a záujem lekárov .A celý prípad je o tom .Raz je tam diagnóza a dohľad nad rizikovým tehotenstvom , tak sa patrične podľa toho majú chovať a rozhodovať.

Ale dôvod, že som písala do tejto témy je stále ten, že kde by som sa prepracovala k niečomu , kto z doktorov má kompetenciu , alebo povinnosť rozhodnúť , akým spôsobom sa má pôrod uskutočniť .Koho to je povinnosť nariadiť, zvoliť alebo doporučiť ...či je to povinnosť ošetrujúceho lekára, alebo priamo lekára pôrodníckeho oddelenia.
Naposledy upravil Zita5 : 14.10.10 at 19:52
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Zita5 Pozri príspevok
[U][B]

K zvýraznenému len toľko , že on je informovaný , on ju vlastne odoslal ku kožnej, nakoľko ako vieme dobre všetci , teraz doktorom pobrali práva predpisovať určité lieky, ktoré ako gynekológ bežne pred tým ženám, mamičkám a budúcim rodičkám predpisoval .Aj napr. imunológ nemôže predpísať Herpesin , tak ako gynekológ .....tak preto musela začať chodiť kožnej .
Jedným slovom, je to v našom zdravotníctve všetko na hlavu postavené.
Dcéra je statočná .......ozaj nemôže povedať nikto , že je hysterka , ale za tie peniaze čo si platíme všetci očakávame aj patričný prístup a záujem lekárov .A celý prípad je o tom .Raz je tam diagnóza a dohľad nad rizikovým tehotenstvom , tak sa patrične podľa toho majú chovať a rozhodovať.

Ale dôvod, že som písala do tejto témy je stále ten, že kde by som sa prepracovala k niečomu , kto z doktorov má kompetenciu , alebo povinnosť rozhodnúť , akým spôsobom sa má pôrod uskutočniť .Koho to je povinnosť nariadiť, zvoliť alebo doporučiť ...či je to povinnosť ošetrujúceho lekára, alebo priamo lekára pôrodníckeho oddelenia.
Posledné týždne pred pôrodom je žena v starostlivosti pôrodníka práve preto, aby bol čo najlepšie oboznámený so stavom a mohol sa rozhodnúť na základe informácií z "prvej ruky".
Indikácie pre sekciu sú
-gynekologické (napr. poloha plodu ale aj infekcia pôrodných ciest)
-negynekologické (napr. ochorenia očí, chrbtice, astma, epilepsia - je potrebné vyjadrenie špecialistu: gynekológ nevie posúdiť spomínané ochorenia).
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ten kto napíše,že musí byť sekcia je potom bratý na zodpovednosť v prípade komplikácií.Takže nemocnica sa v tomto prípade pokúsila-neuspešne-presunuť zodpovednosť na kožnú lekárku.Pretože je fakt,že celková anesteza nie je hračka.Môže sa všeličo zmrviť,často nie zásluhou lekárov.Lenže to následné hlavné správy na Markíze neriešia.Tiež je otázka čo od nich vyžaduju prípadné kontroly ,pretože pôrod sekciou je drahší ako pôrod spontánny,tak si viem predstaviť,ako nad papiermi medituje revízny lekár a snaží sa im dokázať,že pôrod sa dal spraviť spontánny a preto poistovna nesúhlasí s preplatením sekcie a oni odôvodnuju z druhej strany stola,že sekcia bola indikovaná a teda ju chcú preplatiť.
Chybička se vloudila-pôrod sekciou nie je hračka..
Naposledy upravil BXLmiami : 15.10.10 at 14:01
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Ten kto napíše,že musí byť sekcia je potom bratý na zodpovednosť v prípade komplikácií.Takže nemocnica sa v tomto prípade pokúsila-neuspešne-presunuť zodpovednosť na kožnú lekárku.Pretože je fakt,že celková anesteza nie je hračka.Môže sa všeličo zmrviť,často nie zásluhou lekárov.Lenže to následné hlavné správy na Markíze neriešia.Tiež je otázka čo od nich vyžaduju prípadné kontroly ,pretože pôrod sekciou je drahší ako pôrod spontánny,tak si viem predstaviť,ako nad papiermi medituje revízny lekár a snaží sa im dokázať,že pôrod sa dal spraviť spontánny a preto poistovna nesúhlasí s preplatením sekcie a oni odôvodnuju z druhej strany stola,že sekcia bola indikovaná a teda ju chcú preplatiť.
Veľmi pekne ešte raz ďakujem za reakciu .
My si to uvedomujeme ako fakt,že vlastne riziko je každý zásah a taktiež úspešne bez komplikácii nemusí dopadnúť aj spontánny pôrod.
Mne tu išlo vlastne o to , že kožná napísala "zvážiť pôrod cisárskym rezom" a napriek tomu dcéru posielali späť si odstáť radu za niečo, čo by kožná nenapísala aj tak inak ako napísala , a nie tak ako si to na gynekológii predstavovali.Toho si bol pán primár aj vedomý, takže neviem, k čomu to bolo dobré .Nakoniec aj tak sa späť ku kožnej nešlo, po dôkladnom preštudovaní správ určil predsa len sekciu .
Možno bolo len ozaj potrebné si sadnúť,sústrediť sa a prečítať si to celé , že čo sa vlastne v papieroch píše.Potom ďalšou vecou je, majú telefón, prečo nebol záujem si veci overiť a skonzultovať telefonicky, aby sa spojilo jedno oddelenie s druhým oddelením .
Dodám,že celková anestéza nebude.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Zita5
RE : Dodám,že celková anestéza nebude.


... práve som sa chcela spýtať, že prečo celková anestéza, ale už si to Zitka napísala, že celková nebude. Tiež som rodila pri spinálnej anestéze, a určite sa nedá porovnať s celkovou. Pozdravujem Katku a držím prsty, všetkých dvadsať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať