Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den

Bol som zamestnany 3 roky a 16 dni v jednej sukromnej firme. Teraz som sa zaregistroval na urade prace a tam mi povedali, ze budem dostavat podporu, ktora bude 50% z mojho priemerneho mesacneho zarobku tusim (takto nejako som si to zapamätoval,).
Len by som chcel vediet, ze ci sa to pocita z hrubeho platu alebo cisteho.

Dakujem za Vasu odpoved
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anbu anbu

anbu je offline (nepripojený) anbu

Ako som predpokladal firma mi dala výpoveď v skúšobnej dobe. Ako píšete nárok na podporu nebudem mať. Ak by som išiel na PN budem ju mať platenú?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

anbu Pozri príspevok
Ako som predpokladal firma mi dala výpoveď v skúšobnej dobe. Ako píšete nárok na podporu nebudem mať. Ak by som išiel na PN budem ju mať platenú?
áno, budeš ju mať platenú. ochranná lehota je 42 dní po ukončení PP
Naposledy upravil janaGT : 02.11.10 at 11:20
1 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

anbu Pozri príspevok
Ako som predpokladal firma mi dala výpoveď v skúšobnej dobe. Ako píšete nárok na podporu nebudem mať. Ak by som išiel na PN budem ju mať platenú?
Nedostal si výpoveď, len zamestnávateľ s Tebou skončil PP v skúšobnej dobe. Ak ochorieš v lehote do 42 dní od ukončenia PP - máš nárok na nemoc. dávky, ktoré Ti od 1. dňa PN vypláca Soc. poisťovňa.
1 0
Griska11 Griska11

Griska11 je offline (nepripojený) Griska11

Dobry chcela som sa informovat, 3 roky som pracovala v zahranici moj prijem bol 1800 eur po prichode na SK som sa zamestnala a dostavala som 500 eur. Po 2 mesiacoch som sa prihlasila na urad prace pricom mi uznali podporu 250 eur, kedze sa zevraj v septembri menil zakon a rata sa iba z posledneho slovenskeho prijmu. Pricom mi oznamila ze rozhodnutia neposielaju od septembra takze ani peniaze vlastne nedostanem kym to neschvalia! Neviete o tomto zakone nieco, alebo nieco blizsie... Som dost rozcarovana....
Naposledy upravil Griska11 : 03.11.10 at 09:18
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

dobrava Pozri príspevok
Prosím, vie niekto poradiť? Priateľka pracuje od r.1992 v jednej firme na dobu neurčitú. V roku 2006 "absolvovala" prvú MD, v roku 2007 druhú MD a momentálne je na rodič.dovolenke, ktorá jej končí 30.11.2010. Zamestnávateľ na jej miesto prijal novú silu a vyjadril sa, že nevie, či bude mať pre ňu miesto. Má ešte 34 dní dovolenky, ktorú si vyčerpá po skončení rodič.dovolenky, takže fyzicky do zamestnania nastúpi v januári 2011. Chce si začať platiť DpvN, aby získala maximum, ak jej dá zamestnávateľ výpoveď. Je správny nasledovný postup, aby získala maxim. DpvN?
1. Prihlási sa na SP ako platiteľ DpvN od 1.12.2010 /alebo ešte počas rodičovskej dovolenky?/
2. Chce si platiť z maxima, je toto správny výpočet?
Max.VZ 2978 Eur - 490 Eur /VZ za vyčerpanú dovolenku/ = 2488 Eur x 2 % = 49,76 EUR /toto je platba, ktorú bude odvádzať na DpvN? Ako dlho?
3. Alebo sa prihlásiť ešte počas čerpania rodič.dovolenky,napr. od 15.11.2010, bol by správny tento výpočet?
Max. VZ 2978 Eur x 2 % = 59,50 Eur /to je platba, ktorú bude odvádzať na DpvN - ako dlho?/.
Alebo ako postupovať, aby získala max. DpvN v prípade prepustenia zo zamestnania? Ďakujem.
Prosím, vie niekto poradiť?
0 0
starka55 starka55

starka55 je offline (nepripojený) starka55

s tým dotazníkom skúšajú úplne brutál odrb,, môžete robiť vonku koľko chcete aj tak vám nepriznajú dávky, mojej priateľke sa to stalo,, a dokonca aj rozhodnutie bolo napísané tak ako keby ho písal róm ktorý ma 4 ľudové z osady,, snažia sa dokázať že nemáte väzby na Slovensku ,, teda nedať nič a normálne spochybniť váš trvalý pobyt, teda že nebývate v SR......
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Prosím Vás, ak je zamestnankyňa na RD, budúci rok 04/2011 jej končí RD, pravdepodobne ju prepustia (ešte má zostatok dovolenky), koľko si musí platiť DPvN, aby jej dávky vyrátali z DPvN?
ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzka3110 Pozri príspevok
Prosím Vás, ak je zamestnankyňa na RD, budúci rok 04/2011 jej končí RD, pravdepodobne ju prepustia (ešte má zostatok dovolenky), koľko si musí platiť DPvN, aby jej dávky vyrátali z DPvN?
ďakujem
Musí si platiť 26 týždňov (najlepšie z maxima)-čiže už by mala začať platiť. To preto, lebo už bude platiť novela zákona o sociálnom poistení. Ale môže to urobiť aj tak, že ukončí RD, prepustia ju tohto roku, zaplatí pár dní z maxima, a aj sa v tomto roku prihlási na ÚP a začne poberať zaujímavú podporu....
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ajobs Pozri príspevok
Musí si platiť 26 týždňov (najlepšie z maxima)-čiže už by mala začať platiť. To preto, lebo už bude platiť novela zákona o sociálnom poistení. Ale môže to urobiť aj tak, že ukončí RD, prepustia ju tohto roku, zaplatí pár dní z maxima, a aj sa v tomto roku prihlási na ÚP a začne poberať zaujímavú podporu....
veď práve o tú zaujímavú podporu mi ide...
tento rok to už riešiť nebude, až v apríli, nastúpi späť do práce, bude si čerpať dovolenku, dajú jej výpoveď a potom požiada o dávky.. Lenže jej tam budú chýbať asi 3 týždne, mohla by byť dobrov. nezamestnaná a potom požiadať o dávky aby jej to vykrylo tých 26 týždňov??

ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzka3110 Pozri príspevok
veď práve o tú zaujímavú podporu mi ide...
tento rok to už riešiť nebude, až v apríli, nastúpi späť do práce, bude si čerpať dovolenku, dajú jej výpoveď a potom požiada o dávky.. Lenže jej tam budú chýbať asi 3 týždne, mohla by byť dobrov. nezamestnaná a potom požiadať o dávky aby jej to vykrylo tých 26 týždňov??

ďakujem
Neviem, či píšem po čínsky. Jasne som napísal, ako sa to dá urobiť tohto roku, a aj to ako na budúci rok. Na budúci rok si musí platiť minimálne 26 týždňov dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, aby sa je z tohto počítali dávky.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ajobs Pozri príspevok
Neviem, či píšem po čínsky. Jasne som napísal, ako sa to dá urobiť tohto roku, a aj to ako na budúci rok. Na budúci rok si musí platiť minimálne 26 týždňov dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, aby sa je z tohto počítali dávky.
Rozumiem, tomu čo píšete. Ja som napísala, že to tohto roku už riešiť nebude, až v budúcom...
Chcela som vedieť aj odpoveď na toto: "Lenže jej tam budú chýbať asi 3 týždne, mohla by byť dobrov. nezamestnaná a potom požiadať o dávky aby jej to vykrylo tých 26 týždňov??"
Pekný deň
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzka3110 Pozri príspevok
Rozumiem, tomu čo píšete. Ja som napísala, že to tohto roku už riešiť nebude, až v budúcom...
Chcela som vedieť aj odpoveď na toto: "Lenže jej tam budú chýbať asi 3 týždne, mohla by byť dobrov. nezamestnaná a potom požiadať o dávky aby jej to vykrylo tých 26 týždňov??"
Pekný deň

Koľko má odpracovaných, resp. odplatených rokov ? Odkedy robila u posledného zamestnávateľa ? Lebo dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti si môže už začať platiť.
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

Tonco- neviem sa dostat na skype- kazdopadne vsetko ide podla planu.. dakujem krasne:-)
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ajobs Pozri príspevok
Koľko má odpracovaných, resp. odplatených rokov ? Odkedy robila u posledného zamestnávateľa ? Lebo dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti si môže už začať platiť.
pracuje tam od 1998, od 02/2008 je na MD+RD, dieťa bude mať 3 roky 5.4.2011. Ide o to, že potom ju prepustia, lebo nemajú pre ňu miesto..
Bude si čerpať dovolenku (33 dní). Ak berieme do úvahy, že si dnes začne platiť DPvN tak do konca PP to bude mať platené 23 týždňov, preto som chcela vedieť, či bude môcť byť ešte 3 týždne dobr. nezamestnaná a až potom požiadať o dávky.
ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
danasv Pozri príspevok
Tonco- neviem sa dostat na skype- kazdopadne vsetko ide podla planu.. dakujem krasne:-)

Super, to ma teší
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzka3110 Pozri príspevok
pracuje tam od 1998, od 02/2008 je na MD+RD, dieťa bude mať 3 roky 5.4.2011. Ide o to, že potom ju prepustia, lebo nemajú pre ňu miesto..
Bude si čerpať dovolenku (33 dní). Ak berieme do úvahy, že si dnes začne platiť DPvN tak do konca PP to bude mať platené 23 týždňov, preto som chcela vedieť, či bude môcť byť ešte 3 týždne dobr. nezamestnaná a až potom požiadať o dávky.
ďakujem
Samozrejme, že si môže platiť ďalej, až kým neodosiahne potrebnú dobu poistenia 26 týždňov (treba to veľmi dobre prepočítať, aby všetko sedelo, ako má-to iba upozornenie). Ona vlastne nemá žiadnu povinnosť sa hlásiť na ÚP, ak nechce - môže byť stále dobrovoľne nezamestnaná. Samozrejme, že si musí za toto obdobie zaplatiť zdravotné poistenie minimálne z VZ 329,06 EUR. Ale myslím, že to stojí za to.....
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ajobs Pozri príspevok
Samozrejme, že si môže platiť ďalej, až kým neodosiahne potrebnú dobu poistenia 26 týždňov (treba to veľmi dobre prepočítať, aby všetko sedelo, ako má-to iba upozornenie). Ona vlastne nemá žiadnu povinnosť sa hlásiť na ÚP, ak nechce - môže byť stále dobrovoľne nezamestnaná. Samozrejme, že si musí za toto obdobie zaplatiť zdravotné poistenie minimálne z VZ 329,06 EUR. Ale myslím, že to stojí za to.....
ďakujem krásne za všetky odpovede za kamarátku ajobs. Viem, že to stojí za to z vlastnej skúsenosti...
0 0
Kat Ka Kat Ka

Kat Ka je offline (nepripojený) Kat Ka

Dobry vecer Ajobs, aj ostatni. Chcem vas poprosit o radu : Ak pracovny pomer konci 31.12.2010, 2.1.2011 sa nahlasi na UPSVaR, davka z povinneho poistenia v nezamestnanosti bude vyplacana - podmienky splnene zo zamestnania. Ale ak by napr. zajtra bolo uzatvorene na Socialnej poistovni dobrovolne p.vNezam., tak by sa davka z tohto poistenia vyratala z pravdepodobneho VZ, cize z minimalneho? Je mozne, ze by "podpora" bola z povinneho aj z dobrovolneho p.vNez.?
Vychadzam z toho, ze toto plati pri dobrovolnom nemocenskom poisteni. Alebo sa mylim?
DAKUJEM
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ sa prihlási ako uchádzač o zamestnanie od 2.1.2011, tak výpočet dávok v nezamestnanosti už bude podľa nového zákona a ten určuje, že dobrovoľné poist.v nezamestn. musí trvať aspoň 26 týždňov. Takže dávky budú počítať iba zo zamestnania a dobrovoľne sa poistiť v decembri je zbytočné.
1 0
Kat Ka Kat Ka

Kat Ka je offline (nepripojený) Kat Ka

Ahojte,
takze ked prac. pomer trva do 31.12.2010, tak 31.12.2010 sa nemoze ist prihlasit, ze? Nezamestnany bude az od 1.1.2011, je tak? Takze ani dobrovolne p.vNezam. netreba vobec zakladat. Jedine v tomto pripade : zalozit v dec.2010, platit, a od 1.1.2011 ist na PN v trvani viac ako 26 tyzdnov, a po skonceni PN sa ist prihlasit na UPSVaR. Rozmyslam spravne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať