Zavrieť

Porady

-50€ výdavok

začiatočníčka v jú
chcem sa opýtať, ak v r. 2009 mal szčo vo výkaze o príjmoch a výdavkoch rozdiel -50€ a nulové dp, dáva sa táto suma na začiatok tohto roka ako počiatočný stav pokladne? alebo sa táto suma nikde neudáva, vopred ďakujem
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
PS stav vo výkaze by sa mal zhodovať s KS predošlého roku, podľa mňa by si mala dať opravné minuloročné len výkazy, aby tam bola nula.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

slavka124 Pozri príspevok
chcem sa opýtať, ak v r. 2009 mal szčo vo výkaze o príjmoch a výdavkoch rozdiel -50€ a nulové dp, dáva sa táto suma na začiatok tohto roka ako počiatočný stav pokladne? alebo sa táto suma nikde neudáva, vopred ďakujem
výkaz o príjmoch a výdavkoch ti zobrazuje hospodárenie firmy, čiže vy ste mali stratu 50,- €.
Počiatočný stav pokladne k 1.1.2010 je vlastne konečný stav pokladne z 31.12.2009, strata sa tu nezahrňuje..
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem, dp za rok 2009 bola strata -50,24€ a vo výkaze bolo tiež rozdiel príjmov a výdavkov -50€. takže tých -50€ nikde nedávam do počiatočných hodnôt na začiatku účtovníctva 2010, správne som to pochopila?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

slavka124 Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem, dp za rok 2009 bola strata -50,24€ a vo výkaze bolo tiež rozdiel príjmov a výdavkov -50€. takže tých -50€ nikde nedávam do počiatočných hodnôt na začiatku účtovníctva 2010, správne som to pochopila?
správne..
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
si zlatá, pekný deň
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Stav pokladne máš vo výkaze majetku a záväzkov - peniaze a ceniny - len treba vedieť, či nemáš v tej sume zahrnutých viac pokladní a ceniny.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Sorry, ja som pochopila, že má v pokladni - 50, eur, musím pozornejšie čítať!!!
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ano, takže dám opravné za r2009 a tým pádom sa mi to ukáže v peniaze, ceniny a tohto roku to dám ako poč. stav poladne -50.24€. to je preberanie dp a účta po niekom
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nie, prečo chceš robiť opravné... vysvetlila som ti to v príspevku 3...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
ano, takže dám opravné za r2009 a tým pádom sa mi to ukáže v peniaze, ceniny a tohto roku to dám ako poč. stav poladne -50.24€. to je preberanie dp a účta po niekom
Vy máte rozdiel vo Výkaze o príjmoch a Výdavkoch a nie Vo výkaze o majetku a záväzkoch .

Ak ste boli v strate , tak táto skutočnosť je uvedená Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch, avšak v tomto výkaze počiatočný stav neuvádzame.


P.S. Ale to je veľmi zle , ak sa nevyznáte vo Výkazoch pre SZČO , inak by nebola možno táto otázka .

Mali ste vyšší výdaj ako príjem .Túto skutočnosť vo Výkaze o majetku a záväzkoch neuvádzate .Tam uvádzate len skutočný stav majetku a záväzkov k 31.12.xxxx
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
opravujem sa poplietla som výkazy, treba opraviť výkaz o majetku a záväzkoch v peniaze a ceniny -50€, takže poč. stav pokladne 2010 bude -50,24€. ja som len začiatočník a nie xxxročný účtovník a ani sa za účtovníčku nepovažujem, ale snažím sa a hlavne si vážim všetkých rady. aj som už výkazy upravila ako majú byť, len som zle napísala- ale super, že ste tu taký pohotový. veľmi pekne ďakujem, pekný deň
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

stav pokladne nemôže byť mínusový !!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
opravujem sa poplietla som výkazy, treba opraviť výkaz o majetku a záväzkoch v peniaze a ceniny -50€, takže poč. stav pokladne 2010 bude -50,24€. ja som len začiatočník a nie xxxročný účtovník a ani sa za účtovníčku nepovažujem, ale snažím sa a hlavne si vážim všetkých rady. aj som už výkazy upravila ako majú byť, len som zle napísala- ale super, že ste tu taký pohotový. veľmi pekne ďakujem, pekný deň

Ako sa uvádza v príspevku vyššie , stav poklade nemôže byť v mínuse . Skontrolujte si Pokladničnú knihu v roku 2009 a treba pokladňu vyrovnať napr. vkladom podnikateľa .

Potom už oprava výkazu o majetku a záväzkoch je opodstatnená - konkrétne Peniaze a ceniny opraviť a podať Výkaz na DU . v roku 2010 začínať už so správnym stavom pokladne .
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Zita5 Pozri príspevok
Ako sa uvádza v príspevku vyššie , stav poklade nemôže byť v mínuse . Skontrolujte si Pokladničnú knihu v roku 2009 a treba pokladňu vyrovnať napr. vkladom podnikateľa .

Potom už oprava výkazu o majetku a záväzkoch je opodstatnená - konkrétne Peniaze a ceniny opraviť a podať Výkaz na DU . v roku 2010 začínať už so správnym stavom pokladne .
Ona ale nemusí nič opravovať... Stratu firmy predsa nemôže zahŕňať do pokladne...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tak som to predsa dobre čítala?
Má mínus v pokaldni??? Vtedy treba opraviť výkazy, veď ak nemá v pokladni peniaze, nemôže ísť do mínusu.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
szčo mal za r. 2009 dp základ dani 0€, výkaz o p a v -50€( poistné) a výkaz o m a z 0€. takže to vyriešim tak, že mu nebudem dávať opravné 2009, ale len mu urobím peňažný denník2009, aby stav pokladne bol 0€.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ewita888 Pozri príspevok
Ona ale nemusí nič opravovať... Stratu firmy predsa nemôže zahŕňať do pokladne...
Ja už asi pochybujem o čase ....ale zadávateľka píše , že stav peniaze a ceniny má SZČO - 50,24 euro príspevok 12 http://www.porada.sk/1629795-post12.html.

http://www.porada.sk/1629795-post12.html

Tak sa už konečne dohodnime .
Naposledy upravil Zita5 : 24.01.11 at 12:15
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
nechajte to už baby tak, urobím peňažný denník2009, aby som nemusela robiť opravné a toho roku začnem s nulovými hodnotami.ďakujem za trpezlivosť
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
slavka124 Pozri príspevok
nechajte to už baby tak, urobím peňažný denník2009, aby som nemusela robiť opravné a toho roku začnem s nulovými hodnotami.ďakujem za trpezlivosť
Ty sa môžeš dohodnúť, ale DU ťa môže vyzvať na opravu, a pravdepodobne to aj urobí!
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

baby, čo tu nechápete...
zadávateľka píše: rozdiel medzi príjmami a výdavkami je -50,-€, čiže z toho vyplýva, že výdavky mala za rok vačšie ako príjmy o 50,-€ (čo potvrdzuje aj jej príspevok č.4-strata 5O,24)... ona to chce ale z nejakého dovodu vtrepať do pokladne, čo je blbosť.. nič jej podla mňa netreba prerábať.. už len to, že píše, že výkaz príjmov a výdavkov má nulový, čiže žiadny mínus v pokladni..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať