Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme za rok 2010

Dobry deň,
mala by som prosbu o radu pre tych ktori sa zaoberaju mzdami, na konci roka by mala mzdarka vystavit pre zam-cov PoP za dany rok aby si mohli podať Daňové priznanie, ak je všetko v poriadku a zam-tel vyplacal mzdy ako mal je to OK vytlačim si to z PC opeč.podpišem poslem, ale ako postupovať v pripade že zam-tel nevyplacel mzdy podla vyrataných miezd a predloženého hromadného prikazu podla vypočtou mzdarky, ako mam vystaciť PoP ked nviem či a kolko zam-covi bolo vyplatené , a aj ked si to zistim tak mu vyplatil čistu mzdu, ja musim uviesť hrubu a odvody,

poradite mi?
vopred velmi pekne dakujem
Usporiadat
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
elena var Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem si overiť len či môžem fyzic. osobe - nepodnikateľovi, ktorý mal príjem len zo závislej činnosti za 01-10/2010, odvtedy nezamestnaný, urobiť DP, ak mu bývalý zamestnáteľ nedá potvrdenie o príjme za r.2010, nakoľko výplatné pásky má za všetky mesiace, ale mzda v skutočnosti bola vyplatená len za 8 mesiacov. Môžem DP vyrátať z výplatných pások za mesiace, ktoré boli v skutočnosti vyplatené? ďakujem
Ak si dobre pamätám zo školenia od lektorky Mgr. Zuzany Mistríkovej tak v takomto prípade, že sa nemôže dostať k potvrdeniu o zdan. mzde si zamestnanec robí daňové priznanie sám, priloží fotokópiu výplatných pások a výpis z účtu aby bolo jasné aké peniaze mu boli v skutočnosti vyplatené. Povinnosť si splní a vyjadriť sa k tomu musí Daňový úrad.
Pekný deň
1 0
elena var elena var

elena var je offline (nepripojený) elena var

Skúsim sa ešte popýtať na DÚ a uvidím ako sa vyjadria.Budem síce trvať na tom, aby doniesol potvrdenie od zamestnavateľa, ale asi mi to moc nepomôže, lebo podnik ide do konkurzu alebo už je, je to skrátka dosť komplikované. Veľmi pekne ďakujem za vaše príspevky.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Potrebovala by som poradiť:
zamestnancovi spätne priznali starobný dôchodok. Sociálna poisťovňa mu za cca 2 mesiace vrátila preplatok z odvodov. Tento je povinný zdaniť a zaplatiť z neho zdravotné poistenie. Neviete náhodou, do potvrdenia o príjme sa berie tento vrátený preplatok na dani ako príjem na účely zamestnaneckej prémie?
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Ešte mám otázočku:

príjem zo zahraničia nie je príjmom na účely zamestnaneckej prémie, však?
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Tony1 Pozri príspevok
Ešte mám otázočku:

príjem zo zahraničia nie je príjmom na účely zamestnaneckej prémie, však?

Je to tak, nevie niekto poradiť?
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň,
ako je to v prípade, keď zamestnanec dostal výpoveď z TPP, bolo mu vyplatené odstupné a zostatok dovolenky v decembri 2010. V už bývalom zamestnaní podpísal vyhlásenie ... , mzdárka mu poslala Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti - uviedla tam zdaniteľný príjem, poistné, ČZD, úhrn preddavkov a nezdaniteľnú časť na daňovníka.
On si chce sám však urobiť DP, keďže si chce uplatniť aj vrátenie dane zo stavebného sporenia. Má to účtovníčke oznámiť, Keďže "asi" podpísal "nejaké vyhlásenie", alebo jednoducho urobiť sám DP?
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ak nepožiada učtovníčku na tlačive " Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO zo závislej činnosti a o vykonanie RZ preddavkov na daň " do 15.2. tak mu určite nevykoná ročné zúčtovanie. Môže si sám podať daňové priznanie. Ak podpísal nejaké vyhlásenie je to niečo iné ako žiadosť. Prečo podpisuje niečo čomu nerozumie? Treba sa spýtať pred podpisom čo to vlastne je a načo to slúži.
0 0
elena var elena var

elena var je offline (nepripojený) elena var

Nárok na zam. prémiu nemáte. Musí ísť len o príjmy zo Slovenska.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ak mal zamestnanec pracovný pomer 1-7/10, ale za 5-7/10 mu nebola vyplatená mzda ani do 31.1.11, do potvrdenia o príjme v časti zamestnanecká prémia zaškrtnúť iba 1-5/10?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do Potvrdenia dáš len hrubé mzdy od 1-4/2010, tým pádom aj
zam.prémiu môžeš zaškrtnúť 1-4/2010.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Andyke Pozri príspevok
Do Potvrdenia dáš len hrubé mzdy od 1-4/2010, tým pádom aj
zam.prémiu môžeš zaškrtnúť 1-4/2010.
tak toto sa mi zdá dosť divné.. dosť, že nemá mzdu vyplatenú, ešte aj príde o časť ZP?
0 0
miska sam miska sam

miska sam je offline (nepripojený) miska sam

chcem sa opýtať, že či ma môže manžel odpísať z danového za minulý rok, do apríla som pracovala a od mája som na PN v ochrannej lehote a predĺženej platenej materskej ,ráta sa PN ako príjem? môj zárobok bol 1500eur za tie 4 mesiace Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

miska sam Pozri príspevok
chcem sa opýtať, že či ma môže manžel odpísať z danového za minulý rok, do apríla som pracovala a od mája som na PN v ochrannej lehote a predĺženej platenej materskej ,ráta sa PN ako príjem? môj zárobok bol 1500eur za tie 4 mesiace Ďakujem
manžel si môže uplatniť - 4025.70 - /príjem od 1.-4., PN, MD/
0 0
miska sam miska sam

miska sam je offline (nepripojený) miska sam

a to mu mám dat potvrdenie aj o pn
0 0
miska sam miska sam

miska sam je offline (nepripojený) miska sam

a to mám dať manželovy potvrdenie pre účtovníčku aj z PN, lebo ak sa to ráta ako príjem tak potom moj prijem dokopy za minulý rok je 1500 EUR zamestnanie+ 3150 EUR PN +1980 EUR rodičák to je spolu 6630 eur
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miska sam Pozri príspevok
a to mu mám dat potvrdenie aj o pn
Náhradu príjmu počas DPN uvedie na potvrdení zamestnávatel. Zo SP si vypýtaj potvrdenie o výške vyplateného nemocenského a materského.

Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, materské sa zahrňa do vlastného príjmu manželky.
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

miska sam Pozri príspevok
a to mu mám dat potvrdenie aj o pn
SP vystaví potvrdenie o výške vyplatenej PN-ky a MD
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

miska sam Pozri príspevok
a to mám dať manželovy potvrdenie pre účtovníčku aj z PN, lebo ak sa to ráta ako príjem tak potom moj prijem dokopy za minulý rok je 1500 EUR zamestnanie+ 3150 EUR PN +1980 EUR rodičák to je spolu 6630 eur
. nič nemusíš dávať .... lebo z PP a PNky prekročíš NZDČ .. nemôže si znížiť "na teba" ZD. .. iba ak by po odpočítaní odvodov tam nejaká minimálana suma vyšla
1 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
ewita888 Pozri príspevok
tak toto sa mi zdá dosť divné.. dosť, že nemá mzdu vyplatenú, ešte aj príde o časť ZP?
Divné to nie je, lebo do potvrdenia sa dávajú nie zúčtované, ale vyplatené príjmy zo závislej činnosti, pričom príjmy za rok 2010 musia byť vyplatené najneskôr do 31.1.2011. Príjmy vyplatené po 31.1.2011 budú figurovať až v potvrdení za rok 2011.
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Po zániku zamestnávateľa bol zamestnankyni vyplatený príjem za 2 mesiace roku 2009 až v marci 2010. Príjem vyplácala Soc. poisťovňa z garančného fondu. Na rozhodnutí zo soc.poistovne je uvedený už čistý príjem, ktorý jej bol vyplatený. Kto jej vydá potvrdenie o zdaniteľnej mzde za toto obdobie roku 2009? Môže jej byť urobené RZD alebo si má podať DP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať