Zavrieť

Porady

Novela Zákonníka práce od 1.9.2007

Dobry den,
potreboval by som poradit ohladom stravovania zamestnancov v suvislosti s novelou Zakonnika prace.
Novela ZP stanovuje minimalnu hodnotu poukazky na 67 Sk. Z novely vyplyva, ze tato hodnota musi byt z jednej stravovacej poukazky. Nasa firma poskytuje zamestnancom poukazky v hodnote 95 Sk. Je tiez potrebne, aby to bolo tvorene jednou poukazkou, alebo moze byt dvomi, pricom jedna je v nominalnej hodnote 67 Sk (tym padom je dodrzana zakonnost) ?
Dakujem za odpoved
Usporiadat
bimbak bimbak

bimbak je offline (nepripojený) bimbak

Dobry den, potreboval by som poradit ohladne jednej specifickej veci pri stravovani. Zamestnancom poskytujeme stravne listky gastro v nominalnej hodnote 90,- korun. Lenze v nasom areali vlastnime jedalen, v ktorej sa moze ohrievat jedlo. Tuto jedalen prenajimame fyzickej osobe, ktora vlastni kuchynu, zostavuje jedalny listok s moznostou vyberu, jedla pripravi u seba, u nas ich ohrieva (tieto zariadenia mame v odpisoch) a jedla predava za 75 korun. Postupujeme spravne, ked poskytujeme zamestnancom stravne listky, alebo by nam mala poskytovat stravne listky tato fyzicka osoba?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Netka Pozri príspevok
Prosím Vás ako je to s dohodami o vykonaní práce od 1.9. viem, že počet hodín sa zvýšil na max. 350 hod/rok ale platí to aj pre dohody,ktoré boli uzavreté pred 1.9.2007 pokiaľ v nej nie je presne vyčíslený rozsah hodín?
Ďakujem.

predpokladaný rozsah práce 350 hodín platí aj pre dohody, ktoré boli uzavreté pred 1.9.2007.

Hovorí o tom § 226, ods. 1:
Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bimbak: Postupujete správne.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
bimbak Pozri príspevok
Dobry den, potreboval by som poradit ohladne jednej specifickej veci pri stravovani. Zamestnancom poskytujeme stravne listky gastro v nominalnej hodnote 90,- korun. Lenze v nasom areali vlastnime jedalen, v ktorej sa moze ohrievat jedlo. Tuto jedalen prenajimame fyzickej osobe, ktora vlastni kuchynu, zostavuje jedalny listok s moznostou vyberu, jedla pripravi u seba, u nas ich ohrieva (tieto zariadenia mame v odpisoch) a jedla predava za 75 korun. Postupujeme spravne, ked poskytujeme zamestnancom stravne listky, alebo by nam mala poskytovat stravne listky tato fyzicka osoba?
robíte dobre.
§ 152, ods. 2 hovorí:
(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
0 0
bimbak bimbak

bimbak je offline (nepripojený) bimbak

Dakujem velmi pekne za odpoved.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Kamarátka je zamestnaná vo firme, kde jej dávali pracovnú zmluvu na dobu určitú každé 3 mesiace. Teraz jej dali podpísať ďalšiu na 3 mesiace. Nie som si istá, ale zdá sa mi, že takýto postup nový Zákonník práce nepovoľuje. Zamestnávateľ jej povedal, že povoľuje vzhľadom k tomu, že nemá viac ako 20 zamestnancov. Je to pravda?
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Skus si precitat Zakonnik prace § 48 Pracovny pomer na urcitu dobu...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Kamarátka je zamestnaná vo firme, kde jej dávali pracovnú zmluvu na dobu určitú každé 3 mesiace. Teraz jej dali podpísať ďalšiu na 3 mesiace. Nie som si istá, ale zdá sa mi, že takýto postup nový Zákonník práce nepovoľuje. Zamestnávateľ jej povedal, že povoľuje vzhľadom k tomu, že nemá viac ako 20 zamestnancov. Je to pravda?
Je to pravda.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem, vlastne § 48 ods. 2 neplatí, lebo zamestnávateľom dáva možnosť využiť § 48 ods. 6 Zákonníka práce. Nezávidím jej situáciu, každé 3 mesiace môže čakať, že bude bez práce. No sranda to nie je, asi by mala hľadať výhodnejšieho zamestnávateľa.
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

ahojte, ako je to s poskytovaním stravných lístkov, resp. zabezpečením stravného pre zamestnancov, ktorí pracujú od 7.00 do 10.00 a potom majú prestávku a pokračujú od 16.00 do19,30. tento pracovná čas si tak rozvrhli sami, nie z príkazu zamestnávateľa. Majú nárok na stravné??? Je nutné dodržať neprerušenú päťhodinovú pracovnú smenu, aby bol nárok na stravné?
Naposledy upravil orazel : 25.02.08 at 12:46
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

A druhá otázka? Ked má zamestnanec pracovný úkol a je dohodnuté, že to vykoná za dva dni, ale on to robí tri dni a aj tak si eviduje pracovnú dobu, ma nárok aj na tretí deň na stravné, hoci zaplatené bude mať, len za dva dni. Ten tretí pracuje ako nadčas pre nedodržanie pracovnej úlohy
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať