Zavrieť

Porady

súrne - poradte čo na večeru ukuchtiť

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím už strácam fantáziu, poradte čo narýchlo ukuchtiť dnes na večeru - hocičo čo vás napadne. nie moc náročnééééé. vďaka.
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

a my máme dnes jaterničky na kyslej kapuste, šup s nimi len do rúry.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Praktické je aj otvoriť chladničku, vybrať kombinovateľné zvyšky, nahádzať do misy, doplniť zemiakmi alebo cestovinou, poliať smotanou a dať zapiecť. Navrch nastrúhať syr a je to mňam.
0 0
Levčík Ivan Levčík Ivan

Levčík Ivan je offline (nepripojený) Levčík Ivan

Dufam,ze si nieco vyberies, DOBRU CHUT!
0 0
balci balci

balci je offline (nepripojený) balci

Máte osvedčený recept na koložvársku kapustu? ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
balci Pozri príspevok
Máte osvedčený recept na koložvársku kapustu? ďakujem
Podusím klasicky bravčové mäsko na cibuľke a paprike aby bolo mäkké. V rúre si udusím ryžu. Všetko zmiešam,pridám kyslú kapustu dochutím a dám zapiecť. Rúru mám horúcu z prípravy tej ryže. Na najvyššej teplote zapekám cca 20 minút.My nemusíme smotanu, ale kto má rád, pridá ešte pred zapečením 1 smotanu. Dobrú chuť.
0 0
lady14 lady14

lady14 je offline (nepripojený) lady14

som vydatá mám dve deti16 a14 ...viac
nastrúhať syr na vyprážanie dať podľa množstva jedno alebo dve vajíčka ,aby to netieklo a dalo sa natrieť na chlieb. Potom na olej opražiť s čistej a na koniec z natretej strany.Podávať teplé , s tatarskou omáčkou.

Bačovské hrianky: Urobiť hrianky ,teplé potrieť horčicou, dať krúžky cibule ,volské oko,alebo rozšľah,.vajíčko ako omeletu upiecť , dať teplé na cibuľu.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

balci Pozri príspevok
Máte osvedčený recept na koložvársku kapustu? ďakujem
Ja robím koložvársku kapustu takto (je to zrýchlená verzia):
Trochu obvarené zemiaky scedím a plovicu vysypem na pekáč s horúcim olejom, dám vrstvu kyslej kapusty , kolieska dobrej pikantnej údenej klobásy (nie párky), zasypem varenou ryžou*, znova kapustu, klobásu a zvyšok zemiakov (tie v hrnci trocha naolejujem). Chvíľu pečiem pod alobalom, aby prešli chute do seba, dopečiem do chrumkava odokryté.
*ak nemám varenú ryžu, dám surovú, ale pridám aj šálku vody a troch dlhšie pečiem prikryté.
dobrú chuť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Moja koložvárska kapusta:
Bravčové plece udusím ako na guľáš, perkelt a pod. Tiež udusím ryžu. Na masti a cibuľke upražím kyslú kapustu. Len ju pražím, nepodlievam. Má byť mierne do ružova, vtedy má dobrú chuť. Potrebujem aj kvalitne vyúdenú klobásku. Do pekáča dávam kapustu, klobásu na kolieska, ryžu, mäso. Rovnomerne polejem šťavou z mäsa a prikryjem kapustou. Uhladím vareškou a rovnomerne potriem kyslou smotanou, v ktorej som rozmiešala 1 žĺtok. Dám zapiecť do mierne ružova. Mňam
.
5 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Marína Pozri príspevok
Moja koložvárska kapusta:
Bravčové plece udusím ako na guľáš, perkelt a pod. Tiež udusím ryžu. Na masti a cibuľke upražím kyslú kapustu. Len ju pražím, nepodlievam. Má byť mierne do ružova, vtedy má dobrú chuť. Potrebujem aj kvalitne vyúdenú klobásku. Do pekáča dávam kapustu, klobásu na kolieska, ryžu, mäso. Rovnomerne polejem šťavou z mäsa a prikryjem kapustou. Uhladím vareškou a rovnomerne potriem kyslou smotanou, v ktorej som rozmiešala 1 žĺtok. Dám zapiecť do mierne ružova. Mňam.
Marína vďaka, takto si predstavujem KK podľa mojej starej mamy. A ty si v nedeľu ráno nepospíš? Priznaj sa, že už zavčas rána vymýšľaš, čo dobré navariť hladošššššššom.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vieš, u nás starších už je to so spánkom ťažšie.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
lady14 Pozri príspevok
Bačovské hrianky: Urobiť hrianky ,teplé potrieť horčicou, dať krúžky cibule ,volské oko,alebo rozšľah,.vajíčko ako omeletu upiecť , dať teplé na cibuľu.
ALEBO
spraviť hrianky, natrieť horčicou, na ešte horúce položiť plátok šunky, plátok syra, trošku by sa mal pustiť na tej teplej hrianke, trošku kyslej kapusty - čerstvej, nie zohriatej, preložiť tak isto obloženou hriankou ako je dole a papať. Podľa chuti sa môže aj trošku prihriať...
Veeeeeeľmi dobréééé
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

AlaNR Pozri príspevok
ALEBO
spraviť hrianky, natrieť horčicou, na ešte horúce položiť plátok šunky, plátok syra, trošku by sa mal pustiť na tej teplej hrianke, trošku kyslej kapusty - čerstvej, nie zohriatej, preložiť tak isto obloženou hriankou ako je dole a papať. Podľa chuti sa môže aj trošku prihriať...
Veeeeeeľmi dobréééé
Tie hrianky majú byť vypražené v oleji, alebo opečené na sucho?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Sendvič - čo dom dal.
Potrebujeme – plátky toustových chlebíkov, maslo, zavárané uhorky, majonézu, kečup, šunku, syr – eidam, ementál, kyslá kapusta.. Tousty natrieme tenkou vrstvou masla, uhorky nakrájame jemno, zmiešame s majonézou, kečupom. Do sendvičovača vložíme tousty maslom nadol, na každý položíme šunku, syr, lyžicu pripraveného dressingu (uhorka, majonéza, kečup), lyžicu kyslej kapusty, znovu dressing, syr, šunka a toust maslom nahor, zatvoriť a zapiecť.


Ďalší veľmi obľúbený - Hawai toust.

Plátky toustového chlebíka potrieme maslom, položíme naň šunku, koliesko ananásu a plátok syra, takto pripravené tousty v rúre zapečieme a môžeme podávať - naozaj chutné a rýchle.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Ďalšia možnosť kúpiť arabský chlebík urobiť tzatziki zohriať chlebík v mikrovlnke a podávať s tzatziki. (najradšej tento chlebík plním zvnútra s tzatziki)

Ďalšia rýchla večera - Souvlaki
zachladené kuracie prsia nakrájané na asi 2-3 cm tenké plátky vložíme do zmesi oleja zmiešaného sjemne nakrájanou cibuľkou, jemne nasekaným cesnakom, zmiešame necháme 10 min. stáť, nastokneme na špajdle - dĺžka špajdle podľa veľkosti panvice, polejeme zvyšným olejom, cibuľou a cesnakom, osolíme, prípadne okoreníme a pečieme na suchej panvici (používam s vrubkovaným dnom), moje deti jedia souvlaki rovno zo špajdle, k tomu dobrý šalát alebo chlebík, podľa chuti.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
SERVIS Pozri príspevok
Tie hrianky majú byť vypražené v oleji, alebo opečené na sucho?
Ja som ich pražila na oleji, také suché z hriankovača mi nechutia.
Je to síce nezdravé ale chutnejšie
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ja budem robiť francúzske zemiaky, máme dobrú voňavú domácu klobásu, už sa neviem dočkať. Atak na tukové bunky.
0 0
JarmilaM JarmilaM

JarmilaM je offline (nepripojený) JarmilaM

Ja dnes robím zemiakové placky s kyslým mliekom. Inak tiež mám stále problém čo variť, takže sa inšpirujem na tejto stránke.
Teraz ma napadá napr. fliačky so sladkou kapustou, pečené zemiaky s nejakým šalatom, alebo mliekom
JarmilaM
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Sendvič - čo dom dal.
Potrebujeme – plátky toustových chlebíkov, maslo, zavárané uhorky, majonézu, kečup, šunku, syr – eidam, ementál, kyslá kapusta.. Tousty natrieme tenkou vrstvou masla, uhorky nakrájame jemno, zmiešame s majonézou, kečupom. Do sendvičovača vložíme tousty maslom nadol, na každý položíme šunku, syr, lyžicu pripraveného dressingu (uhorka, majonéza, kečup), lyžicu kyslej kapusty, znovu dressing, syr, šunka a toust maslom nahor, zatvoriť a zapiecť.
...hm , ale ja z tohoto len tvrdší chlieb a uhorku doma mám ...teraz som z chalupy prišiel a doma jak v Leningrade v 40 - tych rokoch ...

A ani ten sendvičovač nemám ...
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

buchač Pozri príspevok
...hm , ale ja z tohoto len tvrdší chlieb a uhorku doma mám ...teraz som z chalupy prišiel a doma jak v Leningrade v 40 - tych rokoch ...

A ani ten sendvičovač nemám ...
Tak si urob cigánsky hemendex: Bez vajíčka, bez šunky - len tak s chlebíkom...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
buchač Pozri príspevok
...hm , ale ja z tohoto len tvrdší chlieb a uhorku doma mám ...teraz som z chalupy prišiel a doma jak v Leningrade v 40 - tych rokoch ...

A ani ten sendvičovač nemám ...
zavolaj a daj si doniesť pizzu - niekde to už funguje,
Alebo ten tvrdší chlieb nakrájaj a opeč - klasické topinky.
Nemáš ani cesnak - to bybolo výborné, alebo si daj k tomu tú uhorku.
Ale hľadaj, žeby žiadna konzerva, nič?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať