Zavrieť

Porady

Hmotny majetok a klasifikacia produkcie

Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, ci nie je niekde info ako zatriedovat majetok HM do KP - klasifikacie produkcie. Ide o to, ze Kod klasifikacie produkcie je rozhodujuci pre zaradenie hmotneho majetku do odpisovej skupiny. Neexistuje nejaka porada ohladom zaradovania HM do KP?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    evnka Pozri príspevok
    Ahojte,
    vedel by mi niekto poradit, ci nie je niekde info ako zatriedovat majetok HM do KP - klasifikacie produkcie. Ide o to, ze Kod klasifikacie produkcie je rozhodujuci pre zaradenie hmotneho majetku do odpisovej skupiny. Neexistuje nejaka porada ohladom zaradovania HM do KP?
    dakujem
    tu nájdeš klasifikáciu aj s usmernením
    http://www.porada.sk/547973-post3.html

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    Ahojte,
    vedel by mi niekto poradit kde by som mohla zaradit
    POPISOVACI STROJ IMAJE - urceny na znacenie úpri vyrobe ziaroviek...dakujem vopred

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Stiahni si súbor z priloženého linku z prísp.2 a skús zaradiť. Ak nenájdeš, zaradíš do 2. odp. skupiny.

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    dakujem...ale praveze ja som to nejak nevedela najst v tej klasifikacii....a podla coho to mam teda zaradit do 2. odpisovej skupiny..pod akym JKP? Vlastne ako sa kontroluje - resp. spravca dane kontroluje spravnost odpisovej skupiny a tym aj celkovy odpis??

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozri http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2007-a.html#26
    § 26
    (2) Hmotný majetok, ktorý nemožno zaradiť do odpisových skupín podľa prílohy a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov, sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2; to neplatí pre hmotný majetok podľa odsekov 6 až 9. Súbor hnuteľných vecí sa zaraďuje do odpisovej skupiny podľa hlavného funkčného celku.
    To platí v prípade, ak nie je možné HM zaradiť do odpisovej skupiny.

    V prípade, ak nevieš jednoznačne zaradiť HM do odpisovej skupiny, požiadaš ŠÚ SR o zatriedenie do KP a na základe neho zaradíš v súlade s prílohou č.1 ZoDP.

    bolek je offline (nepripojený) bolek

    bolek
    Prosím hydraulické kladivo do Volva som dal do odpisovej skupiny č. 2.
    Nie som si istý či to je správne prosím o radu.
    Ďakujem

    BeaHo je offline (nepripojený) BeaHo

    BeaHo
    Prosím o radu, od 1.3.09 platí nové číslovanie KP a podľa neho traktor ktorý som mala v 2.odpisovej skupine/zaradený v r.2008/,teraz patrí do 1.odp.skupiny. Mám ho nechať odpisovať po starom alebo ho mám preradiť do jednotky? Ďakujem.

    Hmotny majetok a klasifikacia produkcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.