Zavrieť

Porady

neskorá registrácia dph

ahojte, čo robiť, keď zistíte, že klient mal byť registrovaný pre dph od 8. mesiaca a dopodnes deň to nespravil. argument - on nevedel. doklady som videla 1x pred pár dňami. ako postupovať voči du? aké z toho vyplynú sankcie a pokuty. budem rada, ak niekto poradí, kto sa s niečim takým stretol, aj keď popravde - pre mňa šokujúce...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    jabko Pozri príspevok
    ahojte, čo robiť, keď zistíte, že klient mal byť registrovaný pre dph od 8. mesiaca a dopodnes deň to nespravil. argument - on nevedel. doklady som videla 1x pred pár dňami. ako postupovať voči du? aké z toho vyplynú sankcie a pokuty. budem rada, ak niekto poradí, kto sa s niečim takým stretol, aj keď popravde - pre mňa šokujúce...
    Keby som to zistila ja, tak by som najskôr použila vyhľadávanie. Keďže mám dnes dobrú náladu, urobila som to za Teba. A ešte môžeš pokračovať, ak by to nebolo to pravé orechové.

    http://www.porada.sk/t46107-registra...h-neskoro.html

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    Ďakujem Danila, ja som ten vyhľadávač použila - ale asi zlú formuláciu, takže som sa k tomu nedostala - naučím sa to. príjemný deň

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    (7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote
    a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona,11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
    b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona,11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.

    neskorá registrácia dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.