Zavrieť

Porady

Sluzobne cesty - stravne a nahrady za pouzitie sukromneho vozidla

Ahojte,
neviete mi nietko poradit ci sa zmenila sadza za pouzitie sukromeho mot. vozdila na SC? Je stale 6,2?
Nemozem to nikde najst. Stravne v SKK vraj ostalo rovnake a zahranicne som si nasla na nete... Ale toto ohladom aut nemozem nikde najst
Dakujeeeeem
Usporiadat
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahoj, prepáč, že reagujem oneskorene, ale na DÚ mu vraj povedali, že si môže uplatňovať všetko a pokiaľ som čítala poradu, tak som pochopila, že pre zamestnanca sú iné zákony ako pre SZČO a konateľ je ako zamestnanec, nepatrí zamestnancovi aj tých 6,20?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dvojča Pozri príspevok
ahoj, prepáč, že reagujem oneskorene, ale na DÚ mu vraj povedali, že si môže uplatňovať všetko a pokiaľ som čítala poradu, tak som pochopila, že pre zamestnanca sú iné zákony ako pre SZČO a konateľ je ako zamestnanec, nepatrí zamestnancovi aj tých 6,20?
Aha, sorry, to som si nevšimol, že ide o konateľa, ktorý nie je SZČO, ale zamestnancom. V tom prípade si môže uplatniť, máš pravdu.
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

Zatiaľ žiadne zmeny - stále 6,20.
0 0
gabii gabii

gabii je offline (nepripojený) gabii

ahojte. potrebujem tiez poradit. vsetky zakony k cestovnym nahradam , dietam a vreckovemu sa vyjadruju k zamestnancom. ako je to ale s nahradami pre zivnostnika? ake nahrady si mozem vyuctovat na domacich a zahranicnych cestach? nikde sa o tom neviem docitat. poradte
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

gabii Pozri príspevok
ahojte. potrebujem tiez poradit. vsetky zakony k cestovnym nahradam , dietam a vreckovemu sa vyjadruju k zamestnancom. ako je to ale s nahradami pre zivnostnika? ake nahrady si mozem vyuctovat na domacich a zahranicnych cestach? nikde sa o tom neviem docitat. poradte
pre SZČO platí ten istý zákon o cestovných náhradách.
0 0
gabii gabii

gabii je offline (nepripojený) gabii

a je to niekde v zakone? ja som nikde nenasiel ako maju uctovat zivnostnici v problematike cestovnych nehrad, diet, ani vreckoveho. viem len ze v domacich cestakoch sa nahrada stravy nemoze uctovat ale v zahranici vraj je to inak. Poradte nejake zakony kde si to mozem potvrdit co a ako mozem ako zivnostnik v cestovnych nahradach, dietach a vreckovom uctovat. dakujem
0 0
Ali1979 Ali1979

Ali1979 je offline (nepripojený) Ali1979

Ale výdavky na nájom a PHL sa môžu dať do nákladov, ak je zaplatená cestná daň. DU nezaujíma kto je vlastník, nikde sa to neuvádza... Takže podnikať môžete s hoci akým autom, len aby bola spísaná nejaká zmluva, v ktorej je vysvetlené kto platí cestnú daň.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

gabii Pozri príspevok
a je to niekde v zakone? ja som nikde nenasiel ako maju uctovat zivnostnici v problematike cestovnych nehrad, diet, ani vreckoveho. viem len ze v domacich cestakoch sa nahrada stravy nemoze uctovat ale v zahranici vraj je to inak. Poradte nejake zakony kde si to mozem potvrdit co a ako mozem ako zivnostnik v cestovnych nahradach, dietach a vreckovom uctovat. dakujem
Je to samozrejne v zákone, ale aj tu na Porade nájdeš o cestovných náhradách živnostníkov toho veľa, len hľadaj. Ak ti nebude niečo konkrétne jasné, tak sa pýtaj .....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

gabii Pozri príspevok
a je to niekde v zakone? ja som nikde nenasiel ako maju uctovat zivnostnici v problematike cestovnych nehrad, diet, ani vreckoveho. viem len ze v domacich cestakoch sa nahrada stravy nemoze uctovat ale v zahranici vraj je to inak. Poradte nejake zakony kde si to mozem potvrdit co a ako mozem ako zivnostnik v cestovnych nahradach, dietach a vreckovom uctovat. dakujem
To podčiarknuté to vieš odkiaľ ? z ktorého zákona ?
Základom riešenia je zákon o dani z príjmov. Prečítaj si daňové výdavky. Tam je uvedené čo-ako môže účtovať SZČO v súvislosti s PC.
Okrem toho na porada.sk je veľa tém, kde sa to rieši dopodrobna, stačí vyhľadávať.
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

gabii Pozri príspevok
a je to niekde v zakone? ja som nikde nenasiel ako maju uctovat zivnostnici v problematike cestovnych nehrad, diet, ani vreckoveho. viem len ze v domacich cestakoch sa nahrada stravy nemoze uctovat ale v zahranici vraj je to inak. Poradte nejake zakony kde si to mozem potvrdit co a ako mozem ako zivnostnik v cestovnych nahradach, dietach a vreckovom uctovat. dakujem
to už je dávno pasé, že si živnostník nemôže účtovat náhradu stravy. Môže si účtovať aj stravné lístky aj diety, len treba dať pozor, aby si neúčtoval na ten istý deň dvakrát.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako je to v prípade konateľov, ktorí nie su zamestnancami s.r.o. a používajú svoje autá pre potreby spoločnosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cathyc Pozri príspevok
Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako je to v prípade konateľov, ktorí nie su zamestnancami s.r.o. a používajú svoje autá pre potreby spoločnosti.
Sú považovaní za zamestnancov, tak rovnaké náhrady, a uznaný náklad v rámci zákona .
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Tweety ďakujem za odpoveď aj keď som trošku zmätená, že sú považovaní za zamestnancov aj keď nie sú zamestnancami s.r.o.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cathyc Pozri príspevok
Tweety ďakujem za odpoveď aj keď som trošku zmätená, že sú považovaní za zamestnancov aj keď nie sú zamestnancami s.r.o.
Je to uvedené v zákone o cestovných náhradách.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, chcem sa spýtať, či sú už títo konatelia povinní platiť aj daň z motorových vozidiel?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Najka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, či sú už títo konatelia povinní platiť aj daň z motorových vozidiel?
Najprv treba vedieť, či sú to firmené autá, či ich súkromné. AK sú to firmené, tak áno. Ak sú to ich súkromné, a uplatňujú si náhradu za použitie súkr. auta, tak tiež áno. Pokiaľ si voči firme nič neuplatňujú a sú to ich súkromné autá, tak nie.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

chcela by som sa spytat na tych 6,2, ako to dostanem do učtovníctva? vystavím cestak a VPD?Dakujem za odpovede, som začiatočník.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Poprosím vas o odpoved,poradte mi ohladom tych 6,20Sk.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

AnikoAd Pozri príspevok
Poprosím vas o odpoved,poradte mi ohladom tych 6,20Sk.
Na cesťáku sa vyčíslia prejdené km a vypočíta sa náhrada (km x 6,20). Celková suma sa vyplatí zamestnancovi tak, ako stravné či vreckové a zaúčtuje sa na účet cest. náhrad.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Dakujem za odpoved, ste super.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať