Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Mám traktor a motorku, za ktoré sa daň z motorových vozidiel neplatí, mám len takú blbú otázku: Oznámenie o použití vozidiel na podnikanie, predpokladám, že netreba na daňový úrad zasielať.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

eripot Pozri príspevok
Ahojte. Chcem Vás všetkých poprosiť o radu.
S.r.o. vlastní nákladné vozidlo N1.

V technických údajoch som našla tieto údaje o hmotnosti:

G. Prevádzková hmotnosť: 1258 kg
F.1 Najväčšia prípustná celková hmotnosť: 1875 kg
N Najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu 1/2/3/4/
1000/ 1080/ - / - /
F.3 Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy: 2975 kg.

Predchádzajúca účtovníčka odviedla cestnú daň za rok 2007 z predpisu cestnej dane ako nákladné vozidlá 1 až 2 nápravy, hmotnosť od 1-2 ton, čo je 3400 Sk.
Prosím Vás, potvrďte mi, či je to správne, lebo mne vŕta hlavou tá najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy 2975 kg. Nemá to byť cestná daň už u vozdiel nad 2 tony?

Vďaka za každú ochotu pomôcť.
Nájde sa niekto ,kto pomôže-keď som si prečítala tento príspevok aj mne to začalo vŕtať hlavou-ale odpoveď neviem.
Ďakujeme
Lucia
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

L-M Pozri príspevok
Nájde sa niekto ,kto pomôže-keď som si prečítala tento príspevok aj mne to začalo vŕtať hlavou-ale odpoveď neviem.
Ďakujeme
Lucia
§ 87
Základ dane


Základom dane pri osobnom automobile je zdvihový objem motora v cm3 a pri úžitkovom vozidle a autobuse ich celková hmotnosť v tonách a počet náprav.

§ 88
Sadzba dane


(2) Sadzba dane sa určí pre

a) osobný automobil podľa zdvihového objemu motora v cm3 uvedeného v dokladoch vozidla,
b) úžitkové vozidlo a autobus podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre motorové vozidlo a osobitne pre prípojné vozidlo,
c) vozidlo používané v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves; vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny, než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidla, osobitne ťahač a osobitne náves.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

mandula Pozri príspevok
§ 87
Základ dane


Základom dane pri osobnom automobile je zdvihový objem motora v cm3 a pri úžitkovom vozidle a autobuse ich celková hmotnosť v tonách a počet náprav.

§ 88
Sadzba dane


(2) Sadzba dane sa určí pre

a) osobný automobil podľa zdvihového objemu motora v cm3 uvedeného v dokladoch vozidla,
b) úžitkové vozidlo a autobus podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre motorové vozidlo a osobitne pre prípojné vozidlo,
c) vozidlo používané v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves; vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny, než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidla, osobitne ťahač a osobitne náves.
Takže tá -F.3 Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy- nás nemusí zaujímať ???
Tak teda sa to všetko odvíja od -F.1 Najväčšia prípustná celková hmotnosť, však?
Lebo s tých § nie som múdrejšia.
Napr. OPEL VIVARO- počet náprav:2 , najväčšia prípustná celk. hmotnosť : 2760 kg,
najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy: 4700 kg.
Bude zaradené do úžitk. vozidiel - nad 2t do 4t vrátane, však ??
Ďakujem
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

áno, v tomto prípade nás zaujíma len najväčšia prípustná celková hmotnosť a počet náprav.
Zaradenie tak ako píšeš.
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

M3G Pozri príspevok
Mám traktor a motorku, za ktoré sa daň z motorových vozidiel neplatí, mám len takú blbú otázku: Oznámenie o použití vozidiel na podnikanie, predpokladám, že netreba na daňový úrad zasielať.
Nie, netreba. Ale práve dnes som riešila prípad kedy som musela napísať oznámenie o kúpe štvorkolky na DÚ, vyžadovali to policajti k prideleniu ŠPZ.
Na DÚ povedali, že ani oni nevedia, na čo to policajti potrebujú. Pekné, nie?
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Janurka Pozri príspevok
Nie, netreba. Ale práve dnes som riešila prípad kedy som musela napísať oznámenie o kúpe štvorkolky na DÚ, vyžadovali to policajti k prideleniu ŠPZ.
Na DÚ povedali, že ani oni nevedia, na čo to policajti potrebujú. Pekné, nie?
Dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadom prepočtu Skk na €. V poučení sa píše, že ... výsledná suma sa zaokrúhli na eurocent nadol. Ak mi po prepočítaní vyšla suma 139,4144 €, po zaokrúhlení bude výsledná suma 139,41 € alebo 139,40 €? Ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadom prepočtu Skk na €. V poučení sa píše, že ... výsledná suma sa zaokrúhli na eurocent nadol. Ak mi po prepočítaní vyšla suma 139,4144 €, po zaokrúhlení bude výsledná suma 139,41 € alebo 139,40 €? Ďakujem.
A čo má Tvoja otázka spoločné s daňou z MV?? Alebo už vypisuješ daňové priznanie?
Ale poradím Ti, zaokrúhliš to eurocent nadol ciže 139,41 €.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
KvetkaK Pozri príspevok
A čo má Tvoja otázka spoločné s daňou z MV?? Alebo už vypisuješ daňové priznanie?
Ale poradím Ti, zaokrúhliš to eurocent nadol ciže 139,41 €.
Ďakujem Ti. Áno, už si pomaly pripravujem daňové priznanie z MV. Možno skoro, ale máme len jedno auto, ktoré sa používa celý rok. Pretože to robím prvýkrát, tak nechcem niečo pokaziť.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadom prepočtu Skk na €. V poučení sa píše, že ... výsledná suma sa zaokrúhli na eurocent nadol. Ak mi po prepočítaní vyšla suma 139,4144 €, po zaokrúhlení bude výsledná suma 139,41 € alebo 139,40 €? Ďakujem.
1 € má 100 centov .

zo stránky www.euromena.sk

Prepočet peňažnej sumy

Peňažná suma v slovenských korunách sa prepočíta na eurá konverzným kurzom na tri desatinné miesta, pričom suma do
0,005 eura sa zaokrúhli na dve desatinné miesta, t. j. na najbližší euro cent nadol a suma od 0,005 eura vrátane sa zaokrúhli
na dve desatinné miesta na najbližší euro cent nahor, pričom konečné sumy, ktoré sú príjmom štátneho rozpočtu alebo
rozpočtu obcí sa zaokrúhľujú na dve desatinné miesta nadol, na prospech osôb povinných znášať úhradu týchto platieb
a konečné sumy, ktoré sú výdavkom štátneho rozpočtu alebo rozpočtu obcí, sa budú zaokrúhľovať na dve desatinné miesta
nahor, na prospech oprávnených príjemcov týchto platieb.

Príklad č. 1
Ak daňový subjekt podá daňové priznanie za zdaňovacie obdobie roka 2008, v ktorom bude jeho daňová povinnosť 56 700
SKK, prepočíta si výslednú sumu na eurá, t. j. 1 882,095 EUR, táto suma sa zaokrúhli v prospech daňového subjektu nadol, t. j.
1 882,09 EUR.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V prílohe je nový materiál zo stránky www.drsr.sk EURO a daň z motorových vozidiel
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Johanka Pozri príspevok
V prílohe je nový materiál zo stránky www.drsr.sk EURO a daň z motorových vozidiel
Johanka, chcela som ti prideliť ešte jeden bod, ale už sa mi nedá, tak ti za aspoň posielam poďakovanie.
0 0
džino džino

džino je offline (nepripojený) džino

mám otázku
môžem zaplatiť DMV za rok 2008 do 31.12.2008 PP cez banku ? a DP poslať 2.1.2009
0 0
džino džino

džino je offline (nepripojený) džino


mám otázku
môžem zaplatiť DMV za rok 2008 do 31.12.2008 PP cez banku ? a DP poslať 2.1.2009
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
džino Pozri príspevok

mám otázku
môžem zaplatiť DMV za rok 2008 do 31.12.2008 PP cez banku ? a DP poslať 2.1.2009
Neviem, prečo by si nemohol.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
džino Pozri príspevok

mám otázku
môžem zaplatiť DMV za rok 2008 do 31.12.2008 PP cez banku ? a DP poslať 2.1.2009
Povinnosť je podať DP a zaplatiť daň z MV do 31.01.2009. Ak to urobíš skôr, nič tým nepokazíš.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Našiel som ešte toto:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita.../euro_dzmv.pdf
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nielen ty: http://www.porada.sk/884456-post114.html
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man

O.K. máš pravdu. Reagoval som na Džina a nepozeral som predchádzajúce príspevky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať