Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, už by som vypísalé zlé.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

glglgl Pozri príspevok
Prosim o radu, za rok 2008 ideme podat a zaplatit dan z Motor. vozidiel,mame problem jedná sa o auto: Seat Alhambra 1896m3, ktorá ma v TP ako druh vozidla: Nákladné vozidlo a je to kategoria N1, nevieme kde ho zaradit aku sadzbu pouzit ci pre osobné auto v BB alebo užitkové auto v BB, ak z užitkovej tak vas poprosim aku hmotnost auta mam pouzit z TP najvacsiu pripustnú celkovú hmotnost /2430kg/ alebo prevádzkovú hmotnost /1605 kg./ auto má 2 nápravy. Dakujem za pomoc
§ 96 Výklad niektorých pojmov

(1) Úžitkovým vozidlom sa na účely tohto zákona rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4. 38)

(2) Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pru Pozri príspevok
Prosím Vás vyplňujem tlačivo platné do 31.12.2008, lebo už je tam aj od 1.1.? ďakujem
Kde tam ?
Pru Pozri príspevok
ďakujem, už by som vypísalé zlé.
Musíš DP podať na platnom tlačive, inak sa DP považuje za nepodané .
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Už aj tu sa dá priznanie vyplniť.

http://www.drsr.sk/wps/portal
0 0
JanoK. JanoK.

JanoK. je offline (nepripojený) JanoK.

Ahojky,
vie mi niekto poradit ako to je s DMV a zamestancami?? Ako to je ked som v roku 2008 vyplatil cestakom zamestnancovy zakonnu nahradu za pouzivanie sukr.mot.vozidla a on ako sukromna odoba nema zaplatenu cestnu dan??? A tiez vie mi niekto poradit ked som si prenajal z pozicovne osobne auto a uctujem si do nakladov PHM, platim dan z mot.vozidiel aj ked ju ma zaplatenu prenajimatel auta???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Čítaj tu http://www.porada.sk/t98307-dan-z-mv...nia-dr-sr.html
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
nikde tu na porade nemôžem nájsť prípad, kde SZČO má auto na leasing a v TP je držiteľom vozidla leasingová spoločnosť a čo mám napísať do riadku 07, bude to odst.1 písm.c)?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

VladoaKatka Pozri príspevok
Už aj tu sa dá priznanie vyplniť.

http://www.drsr.sk/wps/portal
Chcela som si vypísať DP z MV na portále DÚ,ale nedostala som sa k stane 3. Dala sa mi vypísať len strana 1,2 a 4 a príloha (strana 3),kde sa vypisujú autá sa mi nezobrazila.
Čo robím zle,že sa tam nedostanem ?

Ďakujem
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

na strane 4 uveď počet áut, potom sa ti ponúkne strana 3
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

zuzanar Pozri príspevok
na strane 4 uveď počet áut, potom sa ti ponúkne strana 3
Ďakujem,si zlatá.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Dobry den,
neviete mi poradit, kde najdem sadzbu dane za MV. mame skodu fabiu, N1, 1200 cm3
sidlo firmy je v TV,
danove podavame prvy krat, auto bolo kupene v 04 /2008, takze zaplatime len 9/12 z danej sumy?
dakujem za odpoved
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Chcela som, si overiť, či som vyplnila správne tlačivo (mám ho z Krosáckeho programu), ale na stránke drsr tlačivo nefunguje.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ja beriem do uvahy sadzbu pre uzitkove, kedze mame v TP N1, vsak? a budem platit iba tu pomernu cast z prislusnej sadzby?
alebo celu sumu?
0 0
JanoK. JanoK.

JanoK. je offline (nepripojený) JanoK.

a znova to nefunguje
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jess Pozri príspevok
Chcela som, si overiť, či som vyplnila správne tlačivo (mám ho z Krosáckeho programu), ale na stránke drsr tlačivo nefunguje.
prikladám platné DP z motorových vozidiel...stiahla som ho pred chvíľou, keď sa ešte dalo...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Viem, že som trošku , ale potrebujem rýchly Help.

SRO-čka predala automobil svojmu spoločníkovi/konateľovi/zamestnancovi v jednej osobe. Myslím, že musím nahlásiť do 30 dní DÚ, že auto nebudem používať na podnikanie z dôvodu jeho predaja. Toto auto ALE bude tento rok používať zamestnanec na služobné cesty pre túto s.r.o.. Tiež sa niečo nahlasuje ? Vďaka.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja vypisujem na drsr a mne funguje zatiaľ, potrebujem rýchlu radu, čo napíšem do od. III. r. 7. ďakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

macula Pozri príspevok
Ahojte,
nikde tu na porade nemôžem nájsť prípad, kde SZČO má auto na leasing a v TP je držiteľom vozidla leasingová spoločnosť a čo mám napísať do riadku 07, bude to odst.1 písm.c)?
prosím poraďte
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pru Pozri príspevok
ja vypisujem na drsr a mne funguje zatiaľ, potrebujem rýchlu radu, čo napíšem do od. III. r. 7. ďakujem
Ak si držiteľom vozidla, tak ods. 1, písmeno A
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať