Zavrieť

Porady

Oznámenie alkohol

Ahojte. Chcem sa inf. nemenilo sa tlačivo na oznámenie o predaji alkoholu? Asi nie však. Len tak pre istotu. ďakujem
Usporiadat
mara234 mara234

mara234 je offline (nepripojený) mara234

mara234
Chcem sa opýtať, či aj Veľkosklady posielajú hlásenia na CÚ ohľadom predaja alkoholu. Píšu tam aj konkrétneho odberateľa ?
Ide totiž o to, že moja predchodkyňa " zabudla" poslať hlásenia. Sme sezónnym predajcom alkoholu a nie som si istá, či mám všetky doklady. Mali sme len jedného dodávateľa. Ešte by som potrebovala vedieť, aké tlačivá Oznámenie sa používali v roku 2004,2005. Veľké ďakujem
Neviem, ako sa opýtať, aby to nevyznelo ako pokus o niečo nekalé. Keď sa seknem o nejaký ten liter, príde CÚ na to? Majú presný prehľad, koľko liehu sme vo veľkosklade nakúpili ? Bojím, bojím
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
majú predsa Ohlásenie, ktoré podá VOO, že ste Vy od nich kúpili ....
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak ste kupovali na meno
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
mara234
Neviem, ako sa opýtať, aby to nevyznelo ako pokus o niečo nekalé. Keď sa seknem o nejaký ten liter, príde CÚ na to? Majú presný prehľad, koľko liehu sme vo veľkosklade nakúpili ? Bojím, bojím
Netreba si už z toho robiť ťažkú hlavu. Prečítaj si príspevok, http://www.porada.sk/showpost.php?p=333753&postcount=2, najmä pokiaľ ide o prípadnú sankciu, ktorej sa obávaš, to platí logicky aj pre Teba.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Muška
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.
to áno, ale dokedy?
A potom si nedá ten doklad do účta?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, dá si ho do účta, aj zahlásil teraz k tomu 1.1., že nakupuje u Jožka Mrkvičku, ale nakupuje len na klasický registračný blok.
A taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne.
Ale už sa začínam normálne v tom nevyznať. Asi chytám paniku
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.
A prečo, to máš šok z takéhoto prípadného nákupu do 31.12.2006 alebo znákupu od 1. januára 2007?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Duty, aj aj
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška
Lenka, dá si ho do účta, aj zahlásil teraz k tomu 1.1., že nakupuje u Jožka Mrkvičku, ale nakupuje len na klasický registračný blok.
A taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne.
Ale už sa začínam normálne v tom nevyznať. Asi chytám paniku
Klídek, na
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška
Lenka, dá si ho do účta, aj zahlásil teraz k tomu 1.1., že nakupuje u Jožka Mrkvičku, ale nakupuje len na klasický registračný blok.
A taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne.
Ale už sa začínam normálne v tom nevyznať. Asi chytám paniku
Klídek, na tom nie je nič neobvyklé a nie je to ani v rozpore so zákonom.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne: tak takéto doklady potom oznamujú ako maloodber, čiže odber bez IČA. A napr. Kon-Rad každý mesiac posiela výpis čo ohlási na CU pre konkrétneho odberateľa. Treba si to porovnať.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ďakujem obom - zachránili ste mi život
Tak zavriem okno.....už som stála na parapete
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a 1.1.2007 bude veľmi zaujímavý dátum.
0 0
mara234 mara234

mara234 je offline (nepripojený) mara234

Ešte ktým tlačivám. Musím poslať Oznámenie za každý mesiac od mája 2004. Jedná sa hlavne o nulové oznámenia, nakoľko sme sezónny predajcovia. Môžem ich poslať na tlačivách ktoré dostať teraz kúpiť, alebo boli predtým iné? Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
boli aj iné, skúsim pohľadať.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka,
Písali sa, že vodka stalinové slzy, vodka fínska, vodka modrá....nikdy som netušila, že je toľko vodiek
a písal sa príjem, výdaj, stav k poslednému dňu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keby len vodiek ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
prikladám vzor - staré tlačivo
treba si vybrať to správne tlačivo
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.
Ak mi po 1.1.2007 dôjde vaječný likér, pozriem na internet na stránku www.colnasprava.sk, tam musí byť podľa ustanovenia § 44 ods. 10 v znení platnom od 1. januára 2007 uverejnený zoznam povolení na predaj. Ak v tomto zozname figurujú vedľajšie potraviny, tak tam jednu fľašu kúpim. Len je potom treba túto zmenu nahlásiť v súlade s ustanovením ods. 8 uvedeného paragrafu a samozrejme tento nákup uviesť v najbližšom oznámení podľa ods. 18. Je to len výnimočný prípad, bežne budeme nakupovať u stálych dodávateľov, ktorých sme už uviedli v žiadosti o povolenie predaja spotrebiteľského balenia. Ak sme v tých potravinách nakúpili aspoň raz a oznámime to všas Colnému úradu tak ako som uviedol vyššie, potom budú tieto potraviny naveky figurovať v zozname dodávateľov a keď budeme vo vaječnolikérovej núdzi, pokojne tam môžeme nakúpiť zase.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať