Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - 2007

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

S dovolením zakladám novú tému, aby sa nám nestratila v starých rokoch.

A teraz prosím o navigáciu, kde nájdem na stránke www.drsr.sk sadzby pre DzMV platné pre rok 2007 .....na Košickom DÚ som ich videla vytlačené v tej istej podobe, ako na internete, avšak na stránke som ich našla so sadzbami platnými do r.2006. V skutočnosti sú pre r.2007 zvýšené. Vďaka za pomoc.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza
No a to je práve toho 13. Šéf ma rozdrapí.
Ak sa vozidlo používalo už v roku 06, tak podaj DP , stále je lepšie neskôr, ako vôbec. , Ak sa začalo používať až v roku 07, tak podáš Dp za rok 07.
Naposledy upravil Tweety : 03.01.07 at 07:39 Dôvod: doplnenie o
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

miriza
Mám otázočku. Kúpili sme auto a na našu firmu bolo prepísané 13.12.2006 dokedy máme podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel a zaplatiť cestnú daň. Obávam sa, že nás pokuta neminie.
Tak ako píše Tweety, do 15 dní od začatia používania na podnikanie. Ty môžeš mot.vozidlo začať používať aj 1.1.2007, ale v tom prípade si nemôžeš uznať do nákladov všetky súvisejúce nákady s prevádzkou tohto auta. Takže je na tebe, či zaplatíte pokutu za neskoré podanie DP a príslušnú daň.
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Ahojte poraďáci,
pre jednoduchšie vypĺňanie pripájam tlačivo dani z motorových vozidiel, stiahnuté zo stránky Daňového úradu.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

tamara
a čo Nitriansky kraj? nevie nikto?
Tiez prosim sadzby za Nitr.kraj. Ak sa nezmenili, prosim aj ya r.2006
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Prikladám VZN k dani z MV - Banská Bystrica
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Veronika Gabrielova
Ahojte poraďáci,
pre jednoduchšie vypĺňanie pripájam tlačivo dani z motorových vozidiel, stiahnuté zo stránky Daňového úradu.
Vierka, prilep tam editovateľné DP
0 0
jerek jerek

jerek je offline (nepripojený) jerek

Evanka
Údajne Žilinský a Trenčiansky kraj nepripravuje zmeny .......
Zdroj http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpr...p?NewsID=49603
hmm.. je to uz konecne rozhodnutie, vie niekto?
chcem to zaplatit nech mam pokoj, ale na stranke ZASK zatial len rok 2006
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jerek
hmm.. je to uz konecne rozhodnutie, vie niekto?
chcem to zaplatit nech mam pokoj, ale na stranke ZASK zatial len rok 2006
Tiež na to čakám, no pravdepodobne sa ŽK nemení, podľa toho, čo priložila Evička.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Prikladám link na cestnú daň:
http://danovnik.sk/?level=2&sub=4455...3a6a08dced027e

Do prílohy som stiahla dokument, dúfam, že je to v poriadku. Je to pre všetky kraje.
Naposledy upravil Zuzka : 03.01.07 at 20:44
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zuzka
Prikladám link na cestnú daň:
http://danovnik.sk/?level=2&sub=4455...3a6a08dced027e

Do prílohy som stiahla dokument, dúfam, že je to v poriadku. Je to pre všetky kraje.
Zuzka ďakujeme, a pridávam maľovaný. Niet nad istotu, môžme platiť!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Aj podľa vyjadrenia pracovníčky DÚ v PB by sa sadzby nemali meniť pre Trenč. samospr. kraj.
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Dobrý deň.
Prosím o uistenie. V roku 2006 sme zakúpili úžitkové vozidlo. Daňové priznanie som podala do 15-tich dní + zaplatila som daň. Ako je to tento rok? Znova musím podať daňové priznanie, alebo stačí zaplatiť len daň ????
ďakujem za odpoveď.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

janka01
Dobrý deň.
Prosím o uistenie. V roku 2006 sme zakúpili úžitkové vozidlo. Daňové priznanie som podala do 15-tich dní + zaplatila som daň. Ako je to tento rok? Znova musím podať daňové priznanie, alebo stačí zaplatiť len daň ????
ďakujem za odpoveď.
Nemusíš, Prihlásenie k dani automaticky prolonguje. Zaplatíš daň do konca januára.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Možno trošku čudná otázka, ale slovo "motorové vozidlo" ma prinútilo sa radšej spýtať:
Snežné motorové pásové vozidlo, tzv.Ratrak - podľa mňa sa daň z MV neplatí, nie je na cestnej komunikácii, neplatí sa ani zákonné poistné. Je to určite tak, nebude ma nik naháňať, že som mala daň zaplatiť a teda aj prihlásiť na DÚ?
ŠPZ nemá...
Vopred ďakujem a pridám maľovaný.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
podľa mňa nie je cestné MV, takže aká daň?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja mám z tých dátumov vždy dilemu, SZČO predal svoje autá svojej s. r. o. A teraz neviem, či do DP mám uviesť dátum vzniku DP, kedy sa začali celkovo používať napr. 06.12.2000, alebo 01.01.2007, lebo vtedy ich začala až využívať s. r. o.

Poradíte mi prosím?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaP
Ja mám z tých dátumov vždy dilemu, SZČO predal svoje autá svojej s. r. o. A teraz neviem, či do DP mám uviesť dátum vzniku DP, kedy sa začali celkovo používať napr. 06.12.2000, alebo 01.01.2007, lebo vtedy ich začala až využívať s. r. o.

Poradíte mi prosím?
Kedy ich začala používať SRO, pretože je to nový subjekt, ktorý ich vlastní a používa a ten podáva DP. SZČO napíše list na DU, že od 6.12.06 prestal používať autá/ vymenuje typ a ŠPZ z dôvodu vyradenie z majetku = predaj a bude si žiadať zbytok dane z MV od 6.12. - 31.12.06
Pekný deň...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

ondrejvla
Možno trošku čudná otázka, ale slovo "motorové vozidlo" ma prinútilo sa radšej spýtať:
Snežné motorové pásové vozidlo, tzv.Ratrak - podľa mňa sa daň z MV neplatí, nie je na cestnej komunikácii, neplatí sa ani zákonné poistné. Je to určite tak, nebude ma nik naháňať, že som mala daň zaplatiť a teda aj prihlásiť na DÚ?
ŠPZ nemá...
Vopred ďakujem a pridám maľovaný.
Vlasti, my máme tiež takéto čudá - snežné motorové frézy na odhŕňanie snehu - cestná daň sa neplatí, ale zákonnú poistku treba uzavrieť.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím o radu. Zamestnávateľ chce odhlásiť auto z cestnej dane, že ho nebude používať, ale majetkom zostane. Má vplyv neplatenie cestnej dane na odpisy?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

auto môže mať v majetku firmy a uplatňovať si z neho odpisy iba v prípade že ho využíva na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu. Takže keď za neho nechce platiť daň z motorových vozidiel zrejme ho na podnikanie nepotrebuje a preto pri kontrole odpis uznať nemusia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať