Zavrieť

Porady

Služba do zahraničia a DPH

Natočili sme video klip pre španielsku speváčku na Slovensku a sme platitelia DPH. Fakturovali by ste to S alebo BEZ DPH? Ja som to fakturovala s DPH, ale nepači sa im to.
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
Lara11 Lara11

Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

Faktúru vystavíš s DPH na základe § 16 ods. 7 - tovar sa neodoslal alebo neprepravil mimo štátu v ktorom sa služby fyzicky vykonali. V DP sa ti to nezobrazí.
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

No ďakujem, ale ono to je dosť zamotané lebo tie počitače už vlastne niesu majetkom tej Českej firmy lebo ona ich už predala koncovému zákazníkovi. Mi sa staráme len o záručný servis v SR lebo pre nich by to bolo dosť nakladné, aby všetky reklamácie išli do Česka. Aj tak je to ten §. /lebo vlastne to nieje ich hnuteľný hmotný majetok/?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

majamka
No ďakujem, ale ono to je dosť zamotané lebo tie počitače už vlastne niesu majetkom tej Českej firmy lebo ona ich už predala koncovému zákazníkovi. Mi sa staráme len o záručný servis v SR lebo pre nich by to bolo dosť nakladné, aby všetky reklamácie išli do Česka. Aj tak je to ten §. /lebo vlastne to nieje ich hnuteľný hmotný majetok/?
§15/6 vás pošle na § 16/7 a z neho posledná veta vás znova vráti na tuzemské dodanie. Prácu síce fakturujete čechovi, ale sú vykonané na Slovensku a čech opravené výrobky nevyvezie domov.
Takže to uvediete v takých riadkoch ako iné tuzemské dodávky 3 a 2
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

To teda znamená,že to mám fakturovať ako každu jednu službu /*prácu/, ako keby to bola Slovenská firma s DPH.?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

majamka
To teda znamená,že to mám fakturovať ako každu jednu službu /*prácu/, ako keby to bola Slovenská firma s DPH.?
Podľa mňa ano
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

No a ta česka firma mi to bude nutená zaplatiť aj s DPH. A ako si to uplatní ona v Čechach?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

majamka
No a ta česka firma mi to bude nutená zaplatiť aj s DPH. A ako si to uplatní ona v Čechach?
Skúste § 56
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

A ešte im fakturujeme aj dopravu PC medzi zákaznikom a nami / táto doprava bola tiež v ramci SR/. Toto im tiež nafakturujem s DPH?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
majamka
A ešte im fakturujeme aj dopravu PC medzi zákaznikom a nami / táto doprava bola tiež v ramci SR/. Toto im tiež nafakturujem s DPH?
Ak im fakturujete prepravný výkon na území SR, tak nemáte inú možnosť ale fakturovať im prepravu so slovenskou DPH. Jedná sa o službu s miestom dodania na území Slovenska.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
majamka
No a ta česka firma mi to bude nutená zaplatiť aj s DPH. A ako si to uplatní ona v Čechach?
V Čechách nijako ... môže požiadať o vrátenie dane na Slovensku v zmysle § 56 tak, ako uvádza ALBO.
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

Ďakujem veľmi pekne
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Poradí mi prosím niekto? Máme uzatvorenú Zmluvu o dielo s českou s.r.o. na nasledovné činnosti -zastupovanie objednávateľa (českú firmu) pri jednaniach s výrobcami príslušnej komodity na území SR, vybavovanie dovozných a vývozných licencií pre objednávateľa, zastupovanie pred skúšobňami pri uvádzaní výrobnej produkcie objednávateľa v SR? Ako fakturovať služby (s DPH či bez DPH, ktorý § zákona to je) poskytnuté českej firme na základe tejto Zmluvy o dielo? Vopred všetkým ďakujem za poradu
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

petra:-)
Poradí mi prosím niekto? Máme uzatvorenú Zmluvu o dielo s českou s.r.o. na nasledovné činnosti -zastupovanie objednávateľa (českú firmu) pri jednaniach s výrobcami príslušnej komodity na území SR, vybavovanie dovozných a vývozných licencií pre objednávateľa, zastupovanie pred skúšobňami pri uvádzaní výrobnej produkcie objednávateľa v SR? Ako fakturovať služby (s DPH či bez DPH, ktorý § zákona to je) poskytnuté českej firme na základe tejto Zmluvy o dielo? Vopred všetkým ďakujem za poradu
No musíte si najprv zatriediť tú vašu službu . V každom prípade by ste mali vychádzať z §15., či ste niekde v odsekoch 2-10. Ak ano potom sa DPH prenáša na odberateľa podľa konkrétnych tam špecifikovaných pravidiel. Mne by z toho možno vychádzalo § 15/8/b). Potom miesto dodania je podľa §15/7 a to je sídlo odberateľa. Daň sa odvedie v Česku. Ak je platiteľ, vy fakturujete bez DPH a on sa dodaní.
Ak sa tam nenájdete tak postupujete podľa § 15/1.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
ALBO
No musíte si najprv zatriediť tú vašu službu .
Veď práve pri tom zatriedení potrebujem poradiť, lebo v §15/8/b som nenašla vymenované "zastupovanie" ani nič také, čo by zodpovedalo nami poskytovanej službe.
Poradí niekto kam to presne zaradiť?

Ďakujem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Nikto mi neporadí?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
posúvam
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
petra:-)
Poradí mi prosím niekto? Máme uzatvorenú Zmluvu o dielo s českou s.r.o. na nasledovné činnosti -zastupovanie objednávateľa (českú firmu) pri jednaniach s výrobcami príslušnej komodity na území SR, vybavovanie dovozných a vývozných licencií pre objednávateľa, zastupovanie pred skúšobňami pri uvádzaní výrobnej produkcie objednávateľa v SR? Ako fakturovať služby (s DPH či bez DPH, ktorý § zákona to je) poskytnuté českej firme na základe tejto Zmluvy o dielo? Vopred všetkým ďakujem za poradu
Ja by som išla na to inak - v prvom rade si treba ujasniť KDE je miesto dodania - to mi vychádza jednoznačne na území SR - podľa popisu služby, tak by som to fakturovala s DPH. - môj názor.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Vďaka za názor.
0 0
Aťa Aťa

Aťa je offline (nepripojený) Aťa

Chcela by som Vás poprosíť mám podobný problém ako ostatný na tému služba do zahraničia a Dph. Máme zmluvu s českou firmou na propagačnú činnosť, výrobu letákou a poradenské služby ohľadom reklamy firmy. My máme sídlo na Slovensku samozrejme druhá firma v čechách tie letáky im ešte aj osobne dopravíme do čr a končia tam to sa dá ešte chápať ako služba alebo tovar ktorý končí na uzemí druhej republiky a mal by sa asi fakturovať bez DPH, ale čo s ostaným môžem to fakturovať bez DPH ? Alebo viete mi poradiť nejakú dobrú zmluvu kde by som presne špecifikovala, že všetky služby a všetko s tým spojené končí v zahraničí. Vopred veľmi pekne ďakujem a zároveň prosím o pomoc. Alena
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako by ste vyriešili nasledovnú situáciu? Odberateľ - členský štát EÚ bol v SR na poľovačke. Fakturujeme mu za trofeje a ostatné sprostredkovateľské služby, ktoré sme pre nich vykonali tu v SR. Oni od nás žiadajú faktúru bez DPH, ale podľa mňa ide o dodanie v SR, tak DPH by sme mali fakturovať. Tie sprostredkovateľské služby neviem presne zaradiť, keďže je tam aj preprava, aj občerstvenie, fotenie, výroba fotiek... Viete vyjadriť svoj názor k danému problému? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať