Zavrieť

Porady

Hlásenie

Mohol by mi prosím niekto poradiť ohľadom hlásenia? Keď ho robím, môžem zo všektého vychádzať z RZD?
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a čo presne nevieš urobiť?
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

Zaujímali by ma 2 veci. V hlásení v časti I riadok 0 - Zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy. Tu sa myslí hodnota, ktorú som vyplatila na účet zamestnancovi alebo klasický základný úrh zučtovaných miezd. Potom by ma zaujímalo či sem na hlásenie dávam aj zamestnanca ktorý je na dohodu 226 - čiže nie opakovanú. No a vlastne ešte jedna vec, zamestnance ktorý pracoval u nás len do mara, uvádza sa aj ten a zároveň sa to zohľadňuje aj v časti I? Viete mi prosím poradiť?
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Tanenka, si si istá, že ho chceš robiť už teraz? Máš na to čas do 31.3.2005.
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

Musím, šéf to chce
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

takže:

časť I r. 0 - suma hrubých miezd pracovníkov, zistíš to napr. z ročného mzdového listu.
Uvádzajú s tam všetci zamestnanci, aj ten čo u teba pracoval len do marca, ale potom v časti III. stĺpec 5 - zúčtované v mesiacoch, tak tam začiarkneš len 1,2,3.
Zohľadňuješ to aj v časti I.
Čo sa týka dohodárov, to ti neviem poradiť, nakoľko dohodárov nemám. Možno poradí niekto iný.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte doplnenie:

časť I r 0 sa ti musí rovnať časť III - keď spočítaš u všetkých zamestnancov stĺpce č. 4 t.j. úhrn príjmov
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

No dobre ale tej časti I nerozumiem. Riadok 0 si môžem vysvetliť rôzne, pretože je rozdiel úhrn zuč. miezd a je rozdiel stĺpec na výplatu, a koniec koncov hrubá mzda je predsa úhrn miezd z ktorých sa vychádza robia sa odvody a zrážky dane.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

HM je mzda za odprac.dni + prémie + náhrady za sviatok, dovolenku.
A od HM odpočítavaš nezdan.čiastky,poistenie, preddavok na daň a vzniká čistá mzda. A do tej časti I r.0 dávaš úhrn HM ktoré nasčítaš z ročného mzd.listu všetkých prac. Je ti to už aspoň trošku jasné?
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

Jasné jasné, už mi to došlo - pomýlila som sa
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a v čom si sa pomýlila - teda ak môžem vedieť?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a ešte jedna vec: KS na 342 by ti mal sedieť s čsťou II. - riadok 3 alebo 4.
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

V chápaní, a v tom že som si nevedela uvedomiť čo znamená a vyjadruje ten názov. Môžem sa ale ešte poradiť? v časti III bod 7 zrazené preddavoky na daň. Rozumiem že tu sú zrazené preddavky ale ako tu urobiť preplatok ktorý bol v marci vrátený? V RZD som to zohľadnila a o to zohľadnila, lebo som napr. mala odvod 16493 a vratku 280 takze ako preddavok som udala 16773. Len teraz neviem či to bolo správne rozhodnutie. Pretože sa tam uvádza zrazené a nie aj odvedené.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Tanenka, prepač mi takú indiskrétnu otázku:
Dúfam,že sa nenahneváš ale Ty naozaj pracuješ ako mzdový účtovník?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Evaman
Tanenka, prepač mi takú indiskrétnu otázku:
Dúfam,že sa nenahneváš ale Ty naozaj pracuješ ako mzdový účtovník?
nebuď na ňu taká zlá ....
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

Ako samostatný určite nie, ale zaúčam sa. Viem že robím veľa chýb a nemá mi to kto poradiť, tak sa pýtam. Asi som spravila hlúposť keď sa tak pýtaš, čo? Nenahnevala som sa, len nerozumiem tým, ktorý všetko vedia a nepam§atajú si začiatky keď prvý krát zbadali vôbec nejaký výkaz
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Tanenka
Ako samostatný určite nie, ale zaúčam sa. Viem že robím veľa chýb a nemá mi to kto poradiť, tak sa pýtam. Asi som spravila hlúposť keď sa tak pýtaš, čo? Nenahnevala som sa, len nerozumiem tým, ktorý všetko vedia a nepam§atajú si začiatky keď prvý krát zbadali vôbec nejaký výkaz
Tanenka drž sa Všetci sme začínali.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Tanenka, je to fakt na nič, keď človeku nemá kto poradiť. Preto je dobre, že máme PORADU. Kľudne sa pýtaj ďalej. Kto vie, ten Ti určite odpovie.
Naposledy upravil petra:-) : 17.02.05 at 10:01
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Tanenka , jasné, že každý raz začínal , aj ja ale keď si sa dala na takúto prácu, mala by si mať prehľad aspoň o základných veciach a Ty často dávaš také otázky, na ktoré je potom aj ťažké nájsť vhodnú odpoveď lebo si vyžadujú dosť obšírne vysvetlenie.Lebo všetko so všetkým súvisí.Stačí , že opomenieš maličkosť a už je z toho niečo iné. No a mala by si mať snahu vyhľadávať v témach, naozaj by si sa veľa naučila..Čo keby Ti šéf zakúpil nejaké zákony, knihy...Keby si videla môj kancel koľko ich tu mám .. Ani ja neviem všetko a preto učím sa, študujem stále.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj ja som začínala, lenže mne nemal kto poradiť, v tom čase ešte Porada nebola, rodina a kolegyne z práce mi pomôcť nevedeli a tak som sa trápila. Takže drž sa a maj veľkú trpezlivosť. Nestrácaj nádej, vždy sa nájde niekto kto Ti zodpovie na tvoju otázku. Lebo viem čo je to keď Ti nemá kto poradiť a ty by si to tak veľmi potrebovala. Ja si veľa razy nájdem kopec rád na Porade, ale aj sa v nej "hrabem". Prajem Ti veľa úspechov. Lenka
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Začína tu byť na porade veľa "chytrých ľudí".Má to nejaký význam dvíhať si sebavedomie na úkor niekoho kto začína? Ak nechcem, alebo neviem poradiť, tak jednoducho neodpovedám...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať