Zavrieť

Porady

Platba platobnou kartou v JÚ

zákazníci platia v predajni platobnými kartami alebo stravnými lístkami. Ako to zaúčtovať v JÚ? Kedy ide platba do POD? V čase platby platobnou kartou, alebo až v čase úhrady na bankový účet? V čase platby stravným lístkom, alebo až v čase úhrady za odovzdané stravné lístky od Vašej stravovacej?

Príklad: Zákazník nakúpil a platil platobnou kartou 31.12.2004, úhrada od banky v ktorej má účet nabehla na náš účet 2.1.2005. Patrí ZDP do roku 2004 alebo 2005???
Díky
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janna
Zaplatili sme za opravu auta platobnou kartou. Mám faktúru k oprave, ale na nej nie sú uvedené všetky potrebné údaje o našej firme.
Chcem sa opýtať, mám všetky tieto doklady o oprave priložiť k bankovým výpisom a uplatniť si DPH dátumom, aký je uvedený na faktúre (dátum dodania)?

Vedieme JU.

Ďakujem
Pre uplatnenie DPH nie je podstatný spôsob úhrady. Pre uplatnenie DPH je rozhodujúci § 51 ods. 1:
Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak a/ pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a/ má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,

To znamená, ak máš faktúru a nie sú na nej všetky
náležitosti, ktoré má faktúra obsahovať podľa § 71 vráť ju
na prepracovanie, a potom si uplatni DPH, pre uplatnenie
ktorej je rozhodujúci dátum prijatia faktúry.
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Ďakujem.
Len ešte jedná otázka..
Keď platíme za niečo kartou, dávate tie bločky k bank.výpisom (ja som to doteraz tak robila), alebo napr. ak mi opravia túto faktúru, aby mala všetky náležitosti čo má mať, tak ju zaevidujem do ev. záväzkov a potom na základe výpisu z účtu uhradím?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Janka áno, tak to bude OK

Keď som to poslala tak mi zasvietilo, že vedieš JU, tak to zapíšeš do záväzkov a potom naučtuješ výdaj z účtu a opravu ako výdaj ovplyvňujúci základ dane.
Naposledy upravil Jara : 21.06.05 at 11:19 Dôvod: doplnenie
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Dobrý večer,
chcela by som sa Vás spýtať, ako by ste v JU účtovali:
toľko to pozerám, že som už celá zmagorená.
Firma nie je plátca dph účtuje v JU - gastronómia - predáva aj za stravné poukážky ale v tržbách má len hotovosť. Podľa mňa to nie je správne ale nechce registračnú pokladňu upraviť nakoľko mi tvrdia, že sa zákazníka nebudú dopredu pýtať ako platí či hotovosťou alebo stravnou poukážkou. Doteraz som ani netušila, že berú aj stravné poukážky až teraz sa mi dostala faktúra za vyúčtovanie stravných lístkov. To je všetko pekné ale tu vznikol môj problém - je tam písané " poukázané na METRO účet". A faktúra z metra je platená z kupónov. Ako to zaúčtovať v JU.
Rozmýšľam, že by som spätne spravila knihu cenín podľa odovzdaných poukážok a v pokladni by som dala hotovosť. mínusom. Odovzdanie poukážok spoločnosti by som dala ako VNZD a zapísala do knihy pohľadávok ale čo s tým METRO účtom a ako vypárovať pohľadávku.... už neviem ... a nákup tovaru v Metre je vlastne uhradený s poukážkami.. pomôžte. Ďakujem
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Prosím poradí niekto?
0 0