Zavrieť

Porady

Billboard - náklad a DPH

Ako zaúčtujem faktúru za výrobu samolepky s logom (billboardu) a jej umiestnenie?
- je to daňový alebo nedaňový náklad?
- mám nárok na odpočet DPH?
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    účtuješ v jednoduchom alebo v podvoj.účtov. a aká bola cena za billboard presahovala bez dph 30 000?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nárok na odpočet DPH je. Ja to účtujem ako službu reklamnej agentúry na 518xx.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Ahojte,
    môžem zaúčtovať výrobu 3 ks billboardov za pribl. 100 000 tis. Sk do nákladov?
    Je to OK na 518 ??

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Z toho čo si napísala, by cena za 1 kus bola viac ako 30 tis. Sk. V tom prípade by to bol majetok a nemôžeš to dať jednorazovo do nákladov.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    OK, keďže sa jedná o billboardy k výstavbe nových obytných domov, budem to brať ako súčasť obstarania tých domov. Tie budem odpisovať, až budú hotové, teda kým sa nepredajú...

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Nie bude ich predávať. Auditor povedal zaradiť, odpisovať a tu sa mi naskytla ďalšia otázka : aká odpisová skupina??
    Našla som v 1. odp. skup - 36.63.74 - nástroje, prístroje a modely učené na predvádzacie účely. Môže byť??
    Nič iné sa mi tam nepozdáva...
    Prosím o radu...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    My odpisujeme billboardy (bigboardy) v 2. odpisovej skupine (majetok inde nezahrnutý - teda v prílohe Zákona o daniach z príjmov).

    Doplnenie:
    Pri odpisovaní billboardu, bigboardu je dôležité z akého je materiálu a z čoho konštrukčne pozostáva.

    V našom prípade takto odpisujeme:
    - big/billboardy s jednoduchou kovovou konštrukciou, dreveným boardom a s nasvietením.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 13.07.05 at 12:06

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Súhlasím so zaradením do kódu 36.63.74, našla som to popísané v starom Poradcovi č.2/2001, na str. 60 sa píše o informačných, reklamných a propagačných zariadeniach. Zároveň by som však asi oddelila náklady na billboard a na plagáty, ktoré sa tam nalepujú. Lebo tie plagáty podľa mňa nemajú životnosť dlhšiu ako jeden rok.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    adato
    Súhlasím so zaradením do kódu 36.63.74, našla som to popísané v starom Poradcovi č.2/2001, na str. 60 sa píše o informačných, reklamných a propagačných zariadeniach.
    KP: 36.63.74 - nástroje, prístroje a modely na predvádzacie účely - citujem:
    Prístroje, nástroje a modely používané na vysvetlenie učiva, anatomické modely, mechanické modely, simulátory riadenia pozemných, námorných alebo riečnych dopravných prostriedkov.

    Citácia je obsiahnutá v rámci metodickej a systematickej časti klasifikácie produkcie k nástrojom, prístrojom a modelom na predvádzacie účely.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 13.07.05 at 12:24

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Klasifikácia produkcie - v zbierke zákonov č. 632/2002(Vyhláška Štatistického úradu) je aj tu na Porade v časti Dokumenty, tlačivá.. v časti Rôzne. Pri zaraďovaní do odpisových skupín je to dobrá pomoc.
    Tam je pod číslom 36.63.74 uvedené presne to, čo píše Vera (a je to tak aj v zákone o dani z príjmov ) - Nástroje, prístroje a modely, určené na predvádzacie účely. Takže billboardy by tam mohli byť.

    lucinka1 je offline (nepripojený) lucinka1

    lucinka1
    Vera, uz sa ti auditor vyjadril? teraz to presne riesim, nasa spolocnost kupila billboard a snazim sa ho niekde zaradit. dakujem

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    AVO
    My odpisujeme billboardy (bigboardy) v 2. odpisovej skupine (majetok inde nezahrnutý - teda v prílohe Zákona o daniach z príjmov).

    Doplnenie:
    Pri odpisovaní billboardu, bigboardu je dôležité z akého je materiálu a z čoho konštrukčne pozostáva.

    V našom prípade takto odpisujeme:
    - big/billboardy s jednoduchou kovovou konštrukciou, dreveným boardom a s nasvietením.
    súhlasím že bigboardy sa odpisujú v 2. odp. skupine, dokonca som to čítala niekde v DÚPP, je to stavba kovovej alebo drev. konštrukcie ...
    Maja

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    Palino
    ... Nástroje, prístroje a modely, určené na predvádzacie účely. Takže billboardy by tam mohli byť.
    model, prístroj, nástroj na predvádzacie účely - pod tým si skôr predstavujem perličkový kúpeľ, kosačku na trávu alebo domáce kino....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.