Zavrieť

Porady

sociálny fond - niektoré otázniky

Prosím o názory ohľadne dvoch vecí, týkajúcich sa sociálneho fondu:
1) výpočet priemerného zárobku na posúdenie nároku(doprava do práce). Čo sa myslí priemerným zárobkom : hrubý alebo čistý (z "ľudskej" stránky si myslím, že by to mal byť čistý, ale asi to bude hrubý, že?). A za aké obdobie? Predpokladám, že je to mesačné obdobie.
2) tvoriť al. netvoriť 0,5% fond na dopravu? Nie je mi celkom jasné, či je to povinnosť (sapozrejme za predpokladu, že máte zamestnancov spĺňajúcich kritéria) alebo je to dobrovoľné a príspevok na dopravu môžete dávať z "bežného povinného" SF.

P.S. čo sa týka odvolávky na zákon 1/1992, veď ten už neplatí, nie? Nenahradili ho ustanovenia ZP?
Ď všetkým.
<!-- / message -->
Naposledy upravil azalka : 15.08.05 at 11:20
Usporiadat
Jaroslávka Jaroslávka

Jaroslávka je offline (nepripojený) Jaroslávka

H.B.
Ja sa len chcem opýtať.Tvorím 0,6% SF.Od septembra budeme prispievať zamestnancom na dopravu.Mám tento SF navýšiť o 0,5%?
Ja mám 52 zamestnancov, soc.fond 0,6% je napr.6112,- Sk mesačne, ak mám
žiadosť od 10. zamestnancov na cestovné, tvorím ešte 0,5% t.j. napr. 5126,- Sk/podľa toho, aký je základ pre výpočet/.
Môžem rozdeliť napr. pre 10 zamestnancov, ktorí požiadali a splnili nárok na cestovné túto sumu ?
Nákladom firmy bude mesačne 6112 plus 5126 Sk?
Je to správny postup, alebo sa mýlim?
Ak cez výplatnú pásku vyplatím každemu 513 Sk, zdaním túto sumu ?
Jaroslávka
0 0
Anču Anču

Anču je offline (nepripojený) Anču

Musíme zdaniť zamestnancom aj príspevok zo sociálneho fondu na doplnkové dôchodkové poistenie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Anču
Musíme zdaniť zamestnancom aj príspevok zo sociálneho fondu na doplnkové dôchodkové poistenie?
áno, príspevok sa už zdaňuje.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Jaroslávka
Nákladom firmy bude mesačne 6112 plus 5126 Sk?
Je to správny postup, alebo sa mýlim?
Ak cez výplatnú pásku vyplatím každemu 513 Sk, zdaním túto sumu ?
Jaroslávka
povinná tvorba je náklad pre firmu. Uvádzaš správny postup pre tvorbu.
Príspevok zdaníš - nie som si istá.
Nekomentujem výšku príspevku - pre úplnosť.
0 0
Igor88 Igor88

Igor88 je offline (nepripojený) Igor88

Zdravim, viem že téma socialneho fondu bola už 1000 krat pretriasaná, ale vie mi niekto povedať, ktorý zákon (novela) zrušil povinnosť držať prostriedky SF na osobitnom účte? Zákon 152/1994 to nariaďoval.
Dakujem
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Chcem sa opýtať, či ďalšia povinná tvorba soc. fondu vo výške 0,5% je naozaj povinná, keď nebudeme prispievať zamestnancom na dopravu. Ja by som tých 0,5% rada tvorila navyše k 1-ému %, len neviem či by som neporušila zákon, keď by som ich potom používala na iné príspevky než na dopravu.
0 0
Zanazone Zanazone

Zanazone je offline (nepripojený) Zanazone

Dobry den, chcela by som sa opytat k prispevku zo SF na dopravu do zamestnania a spat. Sme povinny tento prispevok zamestnancom, ak on poziadaju a splnaju podmienku (priemerny mesacny zarobok nepresiahne vysku 50% priemernej nominalnej mzdy dva roky dozadu), poskytnut? Alebo si mozme v kolektivnej zmluve / internej smernici urcit cerpanie SF len na stravne, DDS a pracovne/zivotne jubilea a prispevok na dopravu poskytovat nemusime? Vopred dakujem za radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať