Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie zdravotného ZP

Chcela by som sa spýtat ako postupovať pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia v prípade, že zamestnanec mal aj príjmy z prenájmu alebo mal provízie z uzatvárania zmlúv s DSS. Zahrňajú sa tieto príjmy do ročného zúčtovania? Je potom zamestnanec povinný vykonať si ho sám?
Usporiadat
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ahojte!
Dnes som bola 1 x na školení ohladne RZ zdravotného poistenia, ale mám z toho poriadny zmetok v hlave.
Budem musieť to všetko preštudovať tu na porade. Vidím tu máte dobré príklady. Ide mne hladne o SZČO.
Som rada, že som Vás našla na net-e.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

somij
Na poslednom stretnutí MZ so ZP (v marci ?) sa zástupkyňa jednej ZP (múdra to osoba) vyjadrila, že oni by si to radšej robili sami - keď videli tú hŕbu papierov. Ale bohužiaľ už bolo neskoro.
Janka, to myslíš vážne?
Žeby poisťovne konečne pochopili, že od najedovaných povinne poistených osôob, ktoré si musia zúčtovávať, im hrozí veľké nebezpečenstvo?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To ani nie, skôr zistili, koľko papiera budú musieť prevziať, skladovať a eventuálne odkontrolovať.

Ale názor jednej osôbky, neznamená, že to tak bude v budúcnosti.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Keď bol zamestnanec bez príjmu, to sa myslí PN ? Čiže ak bol zamestnaný celý rok, ale 9. a 10. mesiac bol na PN, má podať RZ ? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ewap
Keď bol zamestnanec bez príjmu, to sa myslí PN ? Čiže ak bol zamestnaný celý rok, ale 9. a 10. mesiac bol na PN, má podať RZ ? Ďakujem
Bez príjmu je podľa mňa keď nemá zdaniteľný príjem.
Nemusí podávať zúčtovanie pokiaľ mal tie príjmy v každom mesiaci do 43.095. Čiže nemal kolísavý príjem. Keby mal V každom mesiaci nad 43.095 a 9. a 10. bol PN tak musí robiť zúčtovanie lebo mal kolísavý príjem
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

katkaj
Bez príjmu je podľa mňa keď nemá zdaniteľný príjem.
Nemusí podávať zúčtovanie pokiaľ mal tie príjmy v každom mesiaci do 43.095. Čiže nemal kolísavý príjem. Keby mal V každom mesiaci nad 43.095 a 9. a 10. bol PN tak musí robiť zúčtovanie lebo mal kolísavý príjem

Ale veď počas PN nemá zdaniteľný príjem. Ostatné mesiace zarábal pod 43.095,-
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ewap
Ale veď počas PN nemá zdaniteľný príjem. Ostatné mesiace zarábal pod 43.095,-
Veď ja viem. Napísala som že pokiaľ bol príjem v každom mesiaci do 43.095 tak sa nemusí robiť zúčtovanie
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

katkaj
Veď ja viem. Napísala som že pokiaľ bol príjem v každom mesiaci do 43.095 tak sa nemusí robiť zúčtovanie

Prepáč, Katka, asi som to zle pochopila. Ja som si myslela, že práve preto, že nemal zdan. príjem tie dva mesiace, musí podať RZ. Ahoj
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ewap
Prepáč, Katka, asi som to zle pochopila. Ja som si myslela, že práve preto, že nemal zdan. príjem tie dva mesiace, musí podať RZ. Ahoj
Asi ťa pomýlilo to že som napísala aj druhú verziu že pokial mal príjem nad 43.095 a v dvoch mesiacoch nič tak by musel robiť zúčtovanie.
Ale nakoniec sme to vyriešili a svoju odpoveď si dostala
Pekný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať