Zavrieť

Porady

účet 261

ahojte...
chcela by som vedieť, či môžem vystaviť v rámci jedného mesiaca jeden doklad na príjem peňazí do pokladne z bankového účtu, alebo musím všetky sumy vypisovať? je tam asi dvadsať výberov, vôbec na to nemám chuť...
ďakujem za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    vierkat
    ahojte...
    chcela by som vedieť, či môžem vystaviť v rámci jedného mesiaca jeden doklad na príjem peňazí do pokladne z bankového účtu, alebo musím všetky sumy vypisovať? je tam asi dvadsať výberov, vôbec na to nemám chuť...
    ďakujem za rady...
    Ja vystavujem na každý výber príjm. doklad v pokladni . Mám to prehľadné a nenáročné na odsúhlasenie.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Tiež vypisujem každé samostatne. Veď k tomu slúži účtovný "denník". Takže cez 261 raz výber z pokladne, druhýraz vklad na účet...

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak ste prijímali počas mesiaca penieze do pokladne z BÚ, predpokladám, že ste z pokladne aj vyplácali . Ak by si urobila iba jeden zápis na konci mesiaca, ako by Ti sedela pokladňa počas mesiaca? Predpokladám, že tam máš poriadny mínus. Viem, pri malej firme je možné všetko, ale v tomto prípade na každý príjem musí byť doklad o príjme peňazí do pokladne. Výnimku tvoria dva prevody do pokladne v jeden deň.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Vypisujem na kazdy vyber a vklad doklad. Mala by byt dodrzana chronologia pohybov financnych prostriedkov v pokladni.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Tu sa nejedná o lenivosť.. ale o to, aby si mala časovo postupné účtovanie..

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Vierka, nepoteším ťa musíš každý pohyb zaúčtovať zvlášť. Máš to v zákone o účtovníctve. Myslím, že maximálne môžeš spojiť príjmy z jedného dňa. Ale zas sa nesmú kumulovať s výdajmi, ak by sa ti v jeden deň také prípady vyskytli.
    Iné by bolo, keby si napríklad za celý mesiac raz účtovala výdaj napr. za poštovné - to by ti mohli priniesť naraz, to by mohol byť hromadný doklad. Iba prílohy k nemu by si mala s rôznymi dátumami. Ale pri bankovom výpise sa to tak nedá. Tam máš presné dátumy výberov a vkladov a tie sa majú účtovať bezodkladne. Tam nemôžeš povedať, že si firemné peniaze nosila "po vačkoch" a do pokladnice si ich vložila až v posledný deň v mesiaci
    teda: vlastne môžeš, ...... ale či by si to obhájila pri kontrole, to veru neviem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mart. Pozri príspevok
    Prosím vás, može účet 261 na konci účt. obdobia vykazovať zostatok ??
    stoprvý raz na porade:
    áno, môže

    mart. je offline (nepripojený) mart.

    mart.
    KEJKA Pozri príspevok
    stoprvý raz na porade:
    áno, môže
    hľadal som naozaj, ale niekedy to je naozaj jak hľadať ihlu v kope sena Ďakujem !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.