Zavrieť

Porady

Intrastat

Som na porade nový a chcel by som Vás poprosiť, či by ste mi neporadili,či som povinný podať intrastat,keď som vlani navyvážal a či je to nejako limitované,alebo som od toho oslobodený.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Tiež robím výkazy Intrastat sama a využívam zasielanie cez internet. Nie je to nič zložité. A neviem si ani len predstaviť, čo by šéf povedal na to, že to robiť nechcem a nech platí nejakej firme také veľké prachy, veď to je prehnané!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Dovolím si Vás upozorniť /nájdete aj presné čísla o sledovaných objemoch/:

    Vyhláška ŠÚ 613/2002 ,ktorou sa vydáva Program štatistických zisťovaní na roky 2003-2005 bola k 1.1.2005 novelizovaná vyhláškou č. 685/2004 a v prílohe v častiach 46a-46d je presný opis hlásení a zjednodušených hlasení INTRASTAT.
    www.justice.sk

    Podrobnosti k podávaniu hlásení nájdete na stránke www.colnasprava.sk a v rámci nej aj uvidíte stránku www.statistics.sk a budete mať kompletný prehlad o INTRASTAT. Na splnenie svojej event. povinnosti v tejto oblasti by som sa nespoliehala len na výzvu ŠÚ.
    evina
    Dovolím si Vás upozorniť /nájdete aj presné čísla o sledovaných objemoch/:

    Vyhláška ŠÚ 613/2002 ,ktorou sa vydáva Program štatistických zisťovaní na roky 2003-2005 bola k 1.1.2005 novelizovaná vyhláškou č. 685/2004 a v prílohe v častiach 46a-46d je presný opis hlásení a zjednodušených hlasení INTRASTAT.
    www.justice.sk

    Podrobnosti k podávaniu hlásení nájdete na stránke www.colnasprava.sk a v rámci nej aj uvidíte stránku www.statistics.sk a budete mať kompletný prehlad o INTRASTAT. Na splnenie svojej event. povinnosti v tejto oblasti by som sa nespoliehala len na výzvu ŠÚ.
    Prosím Vás a neviete, či sa tie hranice ten asimilačný prah (3 mil. resp. 6 mil) novelou od 1.1.2005 zmenil?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Slavo zo Štiavnice
    Prosím Vás a neviete, či sa tie hranice ten asimilačný prah (3 mil. resp. 6 mil) novelou od 1.1.2005 zmenil?
    Vyhláška v znení 685/2004, ktorú uvádzam vyššie je platná od 1.1.2005. Ňou sa nemenili hodnoty pre jednotlivé hlásenia,:

    INTRASTAT 1-2 Hlásenie o prijatí tovaru
    prijatý tovar z EÚ v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej 12 miliónov

    INTRASTAT 2-12 Hlásenie o odoslaní tovaru
    odoslanie tovaru do EU v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako 30 miliónov

    INTRASTAT 3-12 Zjednodušené hlásenie o prijatí tovaru
    prijatie tovaru v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako 3 milióny a nižšej ako 12 miliónov

    INTRASTAT 4-12 Zjednodušené hlásenie o odoslaní tovaru
    odoslanie tovaru v súhrnnej hodnote rovnej alebo vyššej ako 6 miliónov a nižšej ako 30 miliónov

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Eva99
    Za každú faktúru 500,- Sk????? To myslíš vážne? Ja robím Intrastat dvom dosť veľkým firmám a neviem si to v skutočnosti predstaviť - faktúr mám naozaj dosť... Zvládam to sama, dá sa to. Nanajvýš, keď si neviem dať s niečím rady, dohodnem sa s druhou stranou, aby sme to mali hlavne rovnako. Je tam veľa položiek typu "a ostatné", takže keď si už úplne bezradná a nevieš, kam s tým, nikto Ti nemôže povedať, že to tam nepatrí... Sem-tam si pre istotu zavolám deklaranta (možno raz za pol roka) a nemal s tým problém. 500,- Sk je celkom pekné zdieranie...
    V ponuke je presne toto:

    Vzhľadom na počty spracovaných dokladov sme pripravili nasledovnú cenu:
    Spracovanie INTRASTAT-SK hlásenia v sume za každú fa................500,- SK
    Za každú položku kombinovanej nomenklatúry………………………….……...…30,- SK
    Vypísanie nulového hlásenia v prípade, že nebude v danom mesiaci prijatie a odoslenie tovaru………………………………………………………………………………….500,- SK

    V tejto sume sú zahrnuté služby súvisiace s komunikáciou s pracovníkmi PCÚ, sledovanie legislatívy, pripojenie a posielanie hlásení prostredníctvom internetu a ostatné služby súvisiace s touto činnosťou.

    Ake su vlastne sankcie za nejaky omyl v hlaseni?

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Vevey
    V ponuke je presne toto:

    Vzhľadom na počty spracovaných dokladov sme pripravili nasledovnú cenu:
    Spracovanie INTRASTAT-SK hlásenia v sume za každú fa................500,- SK
    Za každú položku kombinovanej nomenklatúry………………………….……...…30,- SK
    Vypísanie nulového hlásenia v prípade, že nebude v danom mesiaci prijatie a odoslenie tovaru………………………………………………………………………………….500,- SK

    V tejto sume sú zahrnuté služby súvisiace s komunikáciou s pracovníkmi PCÚ, sledovanie legislatívy, pripojenie a posielanie hlásení prostredníctvom internetu a ostatné služby súvisiace s touto činnosťou.

    Ake su vlastne sankcie za nejaky omyl v hlaseni?
    - služby súvisiace s komunikáciou s pracovníkmi PCÚ - zdvihnúť telefón a opýtať sa čo potrebuješ zvládneš. A možno aj ešte lepšie...

    - sledovanie legislatívy - Intrastat robí toľko ľudí, že aj keby nechceš, zmeny sa dozvieš. A okrem toho, na čo je potom porada?

    - pripojenie a posielanie hlásení prostredníctvom internetu - to je také jednoduché, že sa budeš sama čudovať. To myslím úplne vážne.

    - ostatné služby súvisiace s touto činnosťou - ktovie čo tým myslia?

    Vevey, naozaj to nie je zložité a určite to zvládneš aj sama! Pri najhoršom s poradou. Nech dajú tých 500,- Sk radšej Tebe !
    Ako je to so sankciami Ti neviem povedať, ale ten deklarant, čo chodí sem-tam ku mne mi to vysvetlil štýlom, že ani oni sami tomu poriadne nerozumejú a budú radi, ak dáš zvieratá medzi zvieratá a stroje medzi stroje :p .

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Dakujem, tiez sa mi to zdalo vela. Navyse som mala pocit, ze SU SR na rozdiel od DU nesankcionuje "mensie" chyby, ale len nepodanie vykazov. No a samozrejme usilovne vracaju vsetky vykazy, ktore v nejakych kontrolnych suctoch ci sucinoch nesuhlasia s ostatnymi vykazmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.