Zavrieť

Porady

Prihlasenie noveho automobilu

Prosim o radu v suvislosti s prihlasenim noveho auta na policii. S vyuzitim srotovneho bol povodnym majitelom zosrotovaneho auta moj otec, na ktoreho je aj kupovane nove auto. Je ale mozne toto nove auto prihlasit na policii tak, ze pred samotnym prihlasenim by som s otcom uzavrel povedzme darovaciu zmluvu, a prihlasoval nove auto tak na mna (obdarovaneho)? Velmi pekne dakujem za rady.
Usporiadat
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Apreco to chcete takto robit?

Pri tom postupe ktorý opisujete predpokladam ze s otcom mate dobre vztahy, a on ako starsi vodic ktory uz mal PZP s bezskodovym priebehom mal by mat urcite ulavy. Takze ak nepredpokladate nejake majetkove problemy, tym ze auto prihlasi vas otec, usetrite minimalne na PZP v niektorych pripadoch az do 330€ rocne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Hlavne ak by bol dochodca. A po nejakom case si napises auto na seba... Na policii mozete byt dokonca zapisany obaja - Ty ako uzivatel a otec ako majitel vozidla.
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Ano, moj otec je dochodca, mame "bezproblemovy" vztah, auto financujem ja. Poistky nastastie viem mat na rovnako dobrej urovni akoby boli na otca (normalne by som nemal ziadny bonus, ale vdaka zamestnaneckej vyhode mam nastastie vyrazny). O prihlaseni na mna uvazujem hlavne kvoli tomu, aby mal otec s autom co najmensie alebo ziadne starosti v buducnosti, aj ked ho bude moct kedykolvek vyuzivat. A tiez z dovodu, aby som bol pre pripadny predaj v buducnosti jedinym majitelom auta.

Len neviem, ci sa to da takto realizovat, ze by som bol prvym majitelom "v papieroch", pricom kupujucim by bol moj otec. Tiez neviem najst ziadne tlacivo na prihlasenie na policii, iba na odhlasenie...

Dakujem.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
key133 Pozri príspevok
Ano, moj otec je dochodca, mame "bezproblemovy" vztah, auto financujem ja. Poistky nastastie viem mat na rovnako dobrej urovni akoby boli na otca (normalne by som nemal ziadny bonus, ale vdaka zamestnaneckej vyhode mam nastastie vyrazny). O prihlaseni na mna uvazujem hlavne kvoli tomu, aby mal otec s autom co najmensie alebo ziadne starosti v buducnosti, aj ked ho bude moct kedykolvek vyuzivat. A tiez z dovodu, aby som bol pre pripadny predaj v buducnosti jedinym majitelom auta.
Len neviem, ci sa to da takto realizovat, ze by som bol prvym majitelom "v papieroch", pricom kupujucim by bol moj otec. Tiez neviem najst ziadne tlacivo na prihlasenie na policii, iba na odhlasenie...

Dakujem.
Nepoznam presne znenie zakona ale ak by niekto dostal dotaciu na auto a hned by ho daroval... nie som si isty, ze sa to da.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tiež som toho názoru, že to skôr nie je možné. To auto ešte predsa nemá ŠPZ, takže najprv ho asi treba na polícii zaevidovať na toho, kto je uvedený na faktúre od predajcu, až potom to riešiť prepisom. Asi by sa to zneužívalo, ak by to bolo možné. A prvým majiteľom budeš pri každom prepise, lebo polícia vystavuje novému držiteľovi vždy nový TP.
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Povodne som siel niekde vyhladat to znenie vynosu MH a dat tu link na, ale nastastie som nadabil na dalsie info ohladom srotovneho a zrejme aj odpoved na moj problem.

Odporucam pozriet stranky: epi.sk alebo economy.gov.sk (este mi tu nedovoli pridavat linky)

V casti najcastejsie otazky som nasiel toto:

Otázka
Môj otec je vlastníkom starého auta, je napísané na jeho meno. On však už nie je zdravotne spôsobilý riadiť auto. Môže kúpiť nové auto s dotáciou na zošrotovanie, pričom nové auto bude zapísané na moje meno alebo na meno iného člena rodiny?

Odpoveď
Na dotáciu má nárok majiteľ starého auta, ktorý ho dá zošrotovať a ktorý si kúpi nové auto. Teda kúpnu zmluvu musí uzavrieť majiteľ starého auta. Na aké meno sa zaregistruje auto do evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte MH SR nebude skúmať.


Takze podla tohto by to zrejme potom nemal byt problem prihlasit auto na mna. Neviem ale nikde najst formular na prihlasenie noveho auta, neviete prosim niekto pomoct (vypisovanim na policii sa vybavovanie este viac predlzi)?

Dakujem vsetkym za pomoc, snad tato tema este niekomu pomoze...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Velmi pochybujem, ze taketo formulare su volne dostupne na internete...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kyblik Pozri príspevok
Nepoznam presne znenie zakona ale ak by niekto dostal dotaciu na auto a hned by ho daroval... nie som si isty, ze sa to da.
Dá sa to. Výnos MHSR to nevylučuje ani nezakazuje.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pozerala som na stránke min. vnútra (minv.sk), ale nevidela som tam tlačivá na stiahnutie, asi to dostaneš len na dopr. inšpektoráte. Skús pozrieť, ja som to prešla len zbežne. Minv.sk-oblasti ministerstva-polícia-služby policajného zboru-doklady a evidencie-evidencia vozidiel. Tam sú rôzne informácie, možno ti to pomôže.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

key133 Pozri príspevok
Povodne som siel niekde vyhladat to znenie vynosu MH a dat tu link na, ale nastastie som nadabil na dalsie info ohladom srotovneho a zrejme aj odpoved na moj problem.

Odporucam pozriet stranky: epi.sk alebo economy.gov.sk (este mi tu nedovoli pridavat linky)

V casti najcastejsie otazky som nasiel toto:

Otázka
Môj otec je vlastníkom starého auta, je napísané na jeho meno. On však už nie je zdravotne spôsobilý riadiť auto. Môže kúpiť nové auto s dotáciou na zošrotovanie, pričom nové auto bude zapísané na moje meno alebo na meno iného člena rodiny?

Odpoveď
Na dotáciu má nárok majiteľ starého auta, ktorý ho dá zošrotovať a ktorý si kúpi nové auto. Teda kúpnu zmluvu musí uzavrieť majiteľ starého auta. Na aké meno sa zaregistruje auto do evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte MH SR nebude skúmať.


Takze podla tohto by to zrejme potom nemal byt problem prihlasit auto na mna. Neviem ale nikde najst formular na prihlasenie noveho auta, neviete prosim niekto pomoct (vypisovanim na policii sa vybavovanie este viac predlzi)?

Dakujem vsetkym za pomoc, snad tato tema este niekomu pomoze...
Na internete som ešte nevidel tieto tlačivá. Ale na tých tlačivách je len pár údajov, netrvá jeho vyplnenie dlhšie ako pár minút a tlačivá sú k dispozícii na DI.
0 0
ilom ilom

ilom je offline (nepripojený) ilom

Skús napríklad tu: http://www.povinne-zmluvne-poistenie...0evidencie.pdf
0 0
ilom ilom

ilom je offline (nepripojený) ilom

Tiež riešim prihlásenie nového vozidla, takže aj tu a lepšie:
http://rapidshare.com/files/17176323..._evidencie.pdf
1 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Super, dakujem za linky.

Som z toho ako neskuseny ale blbec, lebo neviem presne ako to aj tak urobit, teda, kde je zapisany vlastnik a drzitel (na papieroch/v evidencii) a co z toho vyplyva. Najradsej by som bol, keby otec nemusel figurovat nikde, no neviem ci obe nizsie uvedene alternativy su mozne (teda 1. urcite, ale co druha?)...

1. otec vlastnik vozidla (na zaklade faktury), ja drzitel vozidla (ako som pisal, presne rozdiely nechapem)
2. ja zaroven vlastnik (povedzme na zaklade darovacej zmluvy medzi mnou a otcom na vozidlo, ktore otec nadobudol kupou na zaklade faktury, pricom vozidlo este nebolo prihlasene) aj drzitel vozidla

Viem, ze to co pisem zrejme vyzera strasne, ale nemam skusenosti a realne to bude moje prve auto. Vdaka.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Odpoveď
Na dotáciu má nárok majiteľ starého auta, ktorý ho dá zošrotovať a ktorý si kúpi nové auto. Teda kúpnu zmluvu musí uzavrieť majiteľ starého auta. Na aké meno sa zaregistruje auto do evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte MH SR nebude skúmať.

Moja otázka je: dopravný inšpektorát musí nové auto prihlásiť len na to meno, čo je uvedené na faktúre, alebo v rámci rodiny može aj na rodinného príslušníka?
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
key133 Pozri príspevok
Super, dakujem za linky.

Som z toho ako neskuseny ale blbec, lebo neviem presne ako to aj tak urobit, teda, kde je zapisany vlastnik a drzitel (na papieroch/v evidencii) a co z toho vyplyva. Najradsej by som bol, keby otec nemusel figurovat nikde, no neviem ci obe nizsie uvedene alternativy su mozne (teda 1. urcite, ale co druha?)...

1. otec vlastnik vozidla (na zaklade faktury), ja drzitel vozidla (ako som pisal, presne rozdiely nechapem)
2. ja zaroven vlastnik (povedzme na zaklade darovacej zmluvy medzi mnou a otcom na vozidlo, ktore otec nadobudol kupou na zaklade faktury, pricom vozidlo este nebolo prihlasene) aj drzitel vozidla

Viem, ze to co pisem zrejme vyzera strasne, ale nemam skusenosti a realne to bude moje prve auto. Vdaka.
Vlastnik je vlastnik a drzitel je drzitel. Ak Ti otec auto daruje uz nebude vlastnik on a Ty zaroven s nim - ako si to napisal. Potom budes vlastnik uz iba Ty.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Zuzy Pozri príspevok
Odpoveď
Na dotáciu má nárok majiteľ starého auta, ktorý ho dá zošrotovať a ktorý si kúpi nové auto. Teda kúpnu zmluvu musí uzavrieť majiteľ starého auta. Na aké meno sa zaregistruje auto do evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte MH SR nebude skúmať.

Moja otázka je: dopravný inšpektorát musí nové auto prihlásiť len na to meno, čo je uvedené na faktúre, alebo v rámci rodiny može aj na rodinného príslušníka?
Nie, ak budes mat darovaciu zmluvu na DI ju predlozis a auto si zaregistrujes na seba, prip. na toho cie je auto... Vzdy musis mat nejaky papier o nadobudnuti vozidla a v tvojom prip. to moze byt darovacia zmluva.
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Super, tak dufam, ze nebudu ziadne problemy. Darovacia zmluva predpokladam nemusi byt overena notarom?
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Nie, staci na matrike... A staci overit podpis darcu. Inak na policii to potom funguje tak, ze aj tam potrebujes splnomocnenie otca a auto najskor prihlasis na neho a vzapati ho odhlasis na svoje meno + prihlasis na svoje meno. Moze to posobit trochu chaoticky a nezmyselne ale taky je postup.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Na koho meno je vystavená faktúra, na toho sa auto eviduje. -poplatok 66,-€, veľké tlačivo: presne vyplnené podľa predtlače, nesmie sa nič opravovať ani škrtať - ak má občan preukaz ŤZP poplatok je 34,50€ a okrem OP potrebuje skopírovaný preukaz ZŤP.
Aby ste vozidlo prepísal na seba ak bývate v jednom okrese potrebujete: 33,-€ kolok, malé tlačivo o zmene majiteľa, zmluvu o zákonnom poistení vozidla, platný OP, ak ste držiteľom preukazu ZŤP tak jeho kópiu a poplatok len 1,5€.
Ak bývate v rôzných okresoch, postup je ako pri prihlasovaní nového vozidla. Darovaciu zmluvu nepotrebujete. Ak nechcete otca ťahať na políciu, stačí ak vám dá plnú moc ako na prihlásenie, tak aj na zmenu majiteľa. Musí byť overena na matrike, alebo u notára.

Čo dáte do darovacej zmluvy kým auto nie je zaevidované?
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Aby ste vozidlo prepísal na seba ak bývate v jednom okrese potrebujete: 33,-€ kolok, malé tlačivo o zmene majiteľa, zmluvu o zákonnom poistení vozidla, platný OP,..


Tak teda nie je potrebná darovacia zmluva, len bez ničoho ti prepíšu to auto? Máš to vyskúšané?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať