Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako je to dnes s nadmedrným odpočtom. Som platcom DPH Q a za II.Q mám nadmerný odpočet takmer 70.000,- Sk. Vráti mi DÚ celú sumu, alebo mi ju započíta v ďalšom Q?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    myslím že to je aj podchytené niekde v zákone, že suma nadmerného odpočtu je započitávaná v nasledujúcom zdaňovacom období a len v prípade, že nemôže byť započítaná, je povinný DÚ danú sumu vrátiť.

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Nadmerný odpočet si odpočítaš od vlastnej povinnosti v ďalšom období. Ak si nebudeš môcť odpočítať celý odpočet v nasl. období, vráti ti DÚ neodpočítanú časť do 30 dní.

    Bendži ma predbehol (la).

    retep je offline (nepripojený) retep

    retep
    Uvedený problém rieši § 79 zákona o DPH. Ak vznikne platiteľovi NO odpočita NO od vlastnej DP v nasledujúcom zdaňovacom období. Ak platiteľ nemôže odpočítať NO od VDP v nasledujúcom zdaňovacom období DÚ vráti jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania DP za zdaňovacie obdobie nasledujúce po ZO v ktorom NO vznikol.Ak nepríde k uplatneniu ods. 2

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Dnes robím dodatočné DPH za 1. štvrťrok a vychádza mi nadmerný odpočet z dodatočného DP. Dátum na dodatočnom bude dnešný. Tento si asi budem môcť odpočítať až za 3. štvrťrok. Mám pravdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.