Zavrieť

Porady

Cudzie auto a náklady

Chcem sa opýtať, mam zivnost a pouzivam auto, ktoré je otcove, da sa niejakým spôsobom nieco dat do nakladov, ked so mnou to auto prakticky nemá nic spoločné? alebo ak by som uzavrela s otcom napríklad nejakú zmluvu? aké mam moznosti? dakujem za kazdú informáciu

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Mozes uzavriet zmluvu o prenajme motoroveho vozidla a potom si davas do nakladov spotrebu PHL + sadzbu základnej náhrady za 1km. Treba si viest knihu jazd kvoli km.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Mozes uzatvorit s otcom zmluvu o prenajme auta s tym, ze servis budes hradit na vlastne naklady, t.j. budes ich davat do nakladov. Potom si mozes uctovat cestovne nahrady. Otec by mal zaplatit dan z motoroveho vozidla a podat priznanie k dani z mot.vozidiel. Otcovi vznikne povinnost podat do 31.3.2006 danove priznanie z prijmu, ak tento prijem presiahne sumu 41 tis. (presnu sumu teraz neviem) a zaplatit dan.

    Venja je offline (nepripojený) Venja

    Venja
    Ja mám podobný problém.
    A nedá sa to riešiť iba splnomocnením na jazdy a používanie auta? V tomto prípade by otec nemusel podať daňové priznanie k príjmu, keďže by žiaden nemal.
    Čo vy na to? A čo potom cestná daň?

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Kto má zaplatiť cestnú daň (daň z motorových vozidiel) ak si prenajme slovenská sro auto od rakúskeho občana ??? Auto je samozrejme registrované v Rakúsku! Jazdí kdekade po EÚ aj nie EU európe . Nebodaj ho treba aj niekam prehlásiť?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    skvarki
    Mozes uzavriet zmluvu o prenajme motoroveho vozidla a potom si davas do nakladov spotrebu PHL + sadzbu základnej náhrady za 1km. Treba si viest knihu jazd kvoli km.
    Ja som netrafila ! NESÚHLASÍM!!! Sadzbu základnej náhrady si môžeš dávať do nákladov, len na vlastné osobné motorové vozidlo.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Predmetom dane z MV je aj vozidlo dovezené do SR, ktorého držiteľ nemá v SR trvalý pobyt a používa sa na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním.Daňovníkom je potom FO alebo PO, ktorá toto vozidlo užíva .

    profi je offline (nepripojený) profi

    profi
    takže v takom prípade, že by som uzavrela s otcom zmluvu si môžem dať do nákladov aj PHM aj amortizáciu? myslela som, že tým pádom by bola náklad len zmluva resp. zmluvná cena nie?a zatial dakujem vsetkým za radu

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    ak máš auto v prenájme tak nájom, PHM (nie amortizáciu !!) a musí byť zaplatená daň z motorových vozdiel...

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Vera
    ak máš auto v prenájme tak nájom, PHM (nie amortizáciu !!) a musí byť zaplatená daň z motorových vozdiel...
    A bežnú údržbu vozidla, prípadné opravy si tiež môžem dať do nákladov, keď mám prenajaté auto, však?
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.