Zavrieť

Porady

Účtovanie platby kartov (pre začiatočníka)

Už som si tu preštudoval niekoľko príspevkov ohľadom účtovania platby kreditnou kartou za nákup tovaru (služieb), ale nakoľko s podnikním (účtovaním) len začínam, rád by som niekoho poprosil o "polopatistickejší" príklad účtovania tejto operácie v PD. Napr. čo a odkiaľ pôjde ako prvé do priebežnej položky a aký doklad k tomu vystaviť apod. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ja účtujem platbu kartou na základe bankového výpisu, k tomu prikladám doklad z RP.

    Správnejší sa mi zdá postup ak zaúčtuješ doklad z RP ako záväzok a na základe výpisu potom úhradu.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    ja nákup platobnou kartou vo výpise z banky účtujem ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a hneď si k tomu urobím ID, ktorý účtujem už ako výdavok OZD (buď prevádzková réžia, materiál...)

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Pridávam môj spôsob účtovania platobnou kartou v JU:
    - na bank. účte zaúčtujem výdaj z účtu cez priebežné položky
    - v pokladni príjem cez priebežné položky
    - v pokladni zároveň cez výdavkový doklad zaúčtujem nákup platobnou kartou prípade, úhradu faktúry, ktorú nahrám do knihy došlých faktúr.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Zuzka
    Pridávam môj spôsob účtovania platobnou kartou v JU:
    - na bank. účte zaúčtujem výdaj z účtu cez priebežné položky
    - v pokladni príjem cez priebežné položky
    - v pokladni zároveň cez výdavkový doklad zaúčtujem nákup platobnou kartou prípade, úhradu faktúry, ktorú nahrám do knihy došlých faktúr.
    Ja to robím tak ako Zuzka, ale ešte by som doplnila, že v PD mi dátumovo príjem do pokladne cez priebežné položky a zároveň nákup cez výdavkový doklad predchádza výdaj z účtu cez priebežné položky, lebo obyčajne deň, dva až tri trvá, kým sa tento pohyb na výpise z účtu objaví.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ahojte

    ja učtujem nakupi kreditkov ako 501,343/221
    povedali mi že to mam robit cez 261 a pokladnicu ale další mi povedali že to môže byt aj tak ako to robím

    ale chcela som sa opýtať či je potrebné tieto bločky z nákupu označovať číslom pod kotým sú zaučtované v učtovnom denníku (myslím číslo zapisu ktoré automaticky prideluje učtovnícky program)

    Účtovanie platby kartov (pre začiatočníka)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.