Zavrieť

Porady

platba platobnou kartou

Konateľ firmy bežne platí platobnou kartou. O týchto nákupoch sa dozvedám spravidla až pri doručení výpisu, kde ich účtujem priamo na nákladové al. iné príslušné účty. Prezerala som si však Cenigovú, ktorá uvádza účtovanie cez 261. Má to byť správne tak? Nie je to zbytočná komplikácia účtovania?
Ďakujem za vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    mna auditorka ucila zasadu, ze postupy uctovania na bankovom ucte naklady = "5" uctovat nedovoluju. Pomaham si suvahovymi uctami, napr. aj 261, alebo 325,365 podla dovodu vyberu.

    Bobina je offline (nepripojený) Bobina

    Bobina
    učtujem to cez učty :
    výber z banky na plat. kartu 325 xxx/ 221 xxx
    náklad cez int. dennik 51x xxx/ 325 xxx

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Marianna01
    Konateľ firmy bežne platí platobnou kartou. O týchto nákupoch sa dozvedám spravidla až pri doručení výpisu, kde ich účtujem priamo na nákladové al. iné príslušné účty. Prezerala som si však Cenigovú, ktorá uvádza účtovanie cez 261. Má to byť správne tak? Nie je to zbytočná komplikácia účtovania?
    Ďakujem za vaše názory.
    http://www.porada.sk/t9368-p4-tovani...klade-erp.html

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Zdravím Vás.Mám nasledovnú otázku:
    Platbu platobnou kartou účtujem cez účet 355, v prípade, že konateľ platí kartou, pritom časť nákupu je na súkromné účely, - tú časť naúčtujem, ako výber z účtu a vklad do pokladne. Rovnako postupujem aj v prípade, keď stratí bloček.
    Aký je Váš názor, je to v poriadku?
    Ďakujem

    Laura

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    - ja by som to naúčtovala ako pôžičku konateľovi, aby vrátil peniaze, ktoré boli z firmy určené na jeho osobnú spotrebu. Napr 249.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ďakujem Lenka,
    tak, či tak peniaze skončia v pokladni, ak mi radíš, že je to správnejší postup, opravím si tých pár položiek.
    Alena Šimová
    Podľa mňa to nie je 249, pretože tam účtujem prijaté pôžičky od iných subjektov.. Malo by to ísť na 355 ostatné pohľadávky voči spoločníkom a tie by mal vrátiť do pokladne. Pri stratenom bločiku ide o repre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.