Zavrieť

Porady

Auto na úver.

Zdravím vás všetkých.
Na túto tému bolo už dosť písané - prešla som si to všetko, ale nenašla som riešenie na môj problém, ktorý je nasledovný: SZČO kupil auto na úver. V rukách má ÚZ a výšku mesačnej splátky. Spoločnosť, ktorá úver poskytla však odmieta zaslať rozpis tejto mesačnej splátky - a tu nastáva môj problém. Splátka zahŕňa istinu, úrok, poplatky, havarijne poistenie a ostatné príslušenstvo. Čiže časť (istina) považujem ako výdavok neovplvňujúci daň a ostatné by mali ísť do výdavkov. V akej výške sú jednotlivé položky to vôbec netuším. Vie mi niekto poradiť ako sa z toho vymotať? Dá sa s tým vôbec niečo urobiť?

ďakujem všetkým, ktorí sa so monou podelia so svojimi skúsenosťami.

Eliška
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Spoločnosť, ktorá Vám poskytla úver, je povinná zaslať tento rozpis, nakoľko máš právo vedieť, v akej výške a za čo platíš. Vyžiadaj si to oficiálne, doporučeným listom, ak nebudú ochotný, obráť sa na obchodnú inšpekciu. Zákazník, ktorým ste aj vy, má právo vedieť za čo a v akej výške platí!!!!! Rozhodne sa musíš domáhať tohto rozpisu, lebo bez toho nevieš účtovať tieto splátky správne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je to firemné auto ?

    EliškaOrf je offline (nepripojený) EliškaOrf

    Robím JU pre môjho manžela. Ekonomické vzdelanie. Zamestnaná. ...viac EliškaOrf
    Áno, ide o firemné auto - SZČO ho zaradil do firmy.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Súčasťou úverovej zmluvy je aj splátkový kalendár. Mne sa stalo, že sa tento na DÚ "záhadne stratil" a po písomnej žiadosti mi bol zaslaný náhradný spátkový kalendár.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    no ja som dnes volala do spolocnosti Banco Mais tu na Slov. ktora poskytuje uvery na automobily a tvrdia ze splatkove kalendare nedavaju tak si to mam vypocitat podla zmluvy sama.

    EliškaOrf je offline (nepripojený) EliškaOrf

    Robím JU pre môjho manžela. Ekonomické vzdelanie. Zamestnaná. ...viac EliškaOrf
    Vyriešila som to tým dopisom. Splátkový kalendár mi poslali obratom a bez problémov. Ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.