Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Prosím vás ak zamestnávame zamestnanca na kratší prac úväzok, pracuje u nás celý rok a jeho príjem je 38688,- Sk, treba mu robiť ročné zúčtovanie?

Ak niekto môžete, poraďte mi prosím, nemám v týchto veciach jasno.
Naposledy upravil Deni : 17.02.05 at 18:47
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike, nakoniec si to bude každý robiť tak ako uzná za vhodné ... ale ešte sa vrátim (jój jak nedám pokoj) k § 39 ods. 5 a vyberám: ... vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na ML, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie ... podľa mňa, rozhodujúce údaje RZD obsahuje ... tento odsek nehovorí, že máš uviesť všetko, čo je na mzdovom liste (to môžeš dať rovno mzdový list), ale hovorí o tom, že by to mali byť údaje zo ML, ktoré sú rozhodujúce na výpočet ...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nechápem, o čom sa tu bavíte.

Veď samotné tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň..." má na konci prvej strany uvedené:

"Poznámka: Tlačivo slúži pre zamestnanca aj ako doklad na účely § 39 ods.5 a 6 zákona"
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef Mihál
Nechápem, o čom sa tu bavíte.
Veď samotné tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň..." má na konci prvej strany uvedené:
"Poznámka: Tlačivo slúži pre zamestnanca aj ako doklad na účely § 39 ods.5 a 6 zákona"
to je už predtlačené na tlačive? ... hm, a ja som si myslela, že mám múdry soft
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Jozef Mihál
Nechápem, o čom sa tu bavíte.

Veď samotné tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň..." má na konci prvej strany uvedené:

"Poznámka: Tlačivo slúži pre zamestnanca aj ako doklad na účely § 39 ods.5 a 6 zákona"
Super, skutočne to tam je a máme po probléme.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike
Super, skutočne to tam je a máme po probléme.
... ako kto ... ja som len chcela poukázať na to, prečo to tak je ... hm, Jožko nám zrušil celú diskusiu
0 0
Tanenka Tanenka

Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

Mohol by mi niekto prosím poradiť? V RZD v riadku 09 Úhrn preddavkov ... (je tu text neupravený o daňová bonus). Jedná sa mi o to, že zamestnanec si uplatňuje daňový bonus na jedno dieťa čiže 4800, ktorým teda znižuje preddavok na daň. V tejto kolónke preto uviesť hodnotu už spolu s bonusom alebo oddelene čiže mínus 4800,-?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tanenka - oddelene, čiže mínus 4800.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

vladan
... ako kto ... ja som len chcela poukázať na to, prečo to tak je ... hm, Jožko nám zrušil celú diskusiu
Jožko to opäť nepochopil, chlapskou logikou zrušil debatu a baby si chceli tak pokecať.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Dlho som nekukla do tejto múdrej porady pre povinnosti a zrazu zisťujem že moje problémy sú vyriešené a diskusia uzavretá. Naozaj som všetko našla aj v zákone aj v publikácii "Čo má vedieť mzdová účtovníčka" a dokonca aj poznámku priamo na tlačive. Mám to všetko rovno pod nosom, ale aj tak si myslím, že lepšie je zabehnúť na poradu, človek si aspoň pokecá.
Ďakujem za rady a teším sa na ďaľší pokec.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Teraz ma napadla ešte jedna vec na obnovenie diskusie. Čo s tými, čo nepožiadali o ročné zúčtovanie. Treba ich nahlásiť na DÚ? Zdá sa mi že som čosi také počula, ale nie som si istá. Ak áno, ako a dokedy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať