Zavrieť

Porady

faktúra bez pečiatky

Mohli by ste mi poradiť, či môžem zaúčtovať faktúru prijatú - nákup v METRE, bez pečiatky?
Ďakujem.
Usporiadat
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ak si platitel DPH, skontroluj si, ci doklad ma vsetky nalezitosti podla zakona o DPH, ak nie si platite DPH, staci, ak doklad bude obsahovat vsetko podla zakona o uctovnictve a je jedno ako sa ten doklad bude volat. Samozrejme pri dokladoch z ERP nad 50 tis. musi byt faktura. V tomto zakone sa pojem FAKTURA vlastne naspat vratil, ako sme boli zvyknuty v minulosti.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Toto platí až od 1.1.2005. Vyplynulo to zo zákona o DPH § 75, ods. 6. Elektronicky môže byť vyhotovená len so súhlasom zákazníka.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Preto som spomenula ten Orange.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ondrejvla
Babenko, takže fa bez pečiatky spĺňa všetky náležitosti daňového dokladu? Tzn., že v PÚ, ak mi niekto pošle takúto fa, môžem si uznať náklad aj keď ju neuhradím?
Vidím, že sa ešte musím veľa učiť, ja som doteraz na mailové faktúry žiadala riadny daňový doklad, a nik sa nebránil voči jeho vystaveniu.
je jedno, či je to JÚ alebo PÚ... na faktúre nemusí byť pečiatka.
§10 ods.1 zákona o účtovníctve hovorí, že účtovný doklad musí obsahovať:
a/označenie účtovného dokladu
b/ obsah účt.prípadu a označenie jeho účastníkov
c/ peňažnú sumu alebo údaj o cene a množstvo
d/dátum vyhotovenia účt. dokladu
e/dátum uskutočnenia účt.prípadu
f/podpisový záznam osoby zodpovednej za účt. prípad
g/označenie účtov, na ktorých sa účt. prípad zaúčtuje v PÚ

ak je platca DPH, musí sa riadiť podľa §71 ods.2 zákona o DPH a tam musí faktúra obsahovať:
a/meno a adresa sídla, miesta podnikania platiteľa a identifikačné číslo pre daň
b/meno a adresa sídla ...... príjemcu tovaru al. služby a IČ
c/poradové číslo faktúry
d/dátum, kedy bol tovar al. služba dodaná, príp. platba prijatá
e/dátum vyhotovenia faktúry
f/množstvo a druh dodaného tovaru al. služby
g/základ dane, jednotková cena bez dane....
h/sadzba dane alebo údaj o oslobodení od dane
i/výšku dane spolu v SKK

nikde sa nespomína pečiatka :-)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja nemám pečiatku vôbec vyhotovenú už x rokov a žiadny problém. Som toho názoru, že pečiatku si môže vyrobiť akúkoľvek, ktokoľvek. Dôležité sú všetky náležitosti dokladu podľa zákona. Dokonca pečiatku odo mňa nežiadali ani v banke,keď som oznámila, že ja pečiatku nemám, nevyžadovali to , a to sú už teda jo pekní byrokrati.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Ani ja nepoužívam pečiatku. Môj podpis je dôležitejší ako vedro pečiatok
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dievčatá a čo keď mi prišla fa z Nemecka a na nej nie je ani podpis ani pečiatka, je tam len 1 dátum (asi vystavenia fa) a dátum splatnosti a nejaké to číslo DPH ? Môžem s tým pracovať ako s "normálnou" faktúrou - náklady a DPH ?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jess
dievčatá a čo keď mi prišla fa z Nemecka a na nej nie je ani podpis ani pečiatka, je tam len 1 dátum (asi vystavenia fa) a dátum splatnosti a nejaké to číslo DPH ? Môžem s tým pracovať ako s "normálnou" faktúrou - náklady a DPH ?
Ak je tam ich IČ DPH a taktiež tvoje IČ DPH, vieš, že obchod, alebo služba bola uskutočnená, tak určite áno!
Teraz už ani ja netrvám na pečiatke a konateľ jednej firmy mi dokonca priniesol príjm.pokl.doklad z firmy, že prijali platbu za fa, bez pečiatky, i keď na ich FA pečiatka bola, podpis ani náhodou nezodpovedá tomu, ktorý je tam uvedený( ja ten podpis totiž poznám) a tvrdí mi, že to mám zaúčtovať!
Tak to som už v totálnom pomykove! Vypísala som k tomu výd.pokl.doklad, dala som ho schváliť šéfovi a na jeho triko to idem urobiť. Ale vôbec som si nie istá, či som si istá?!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vlastička, ďakujem, vedela som, že mi hneď odpovieš, si poklad !
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jess
Vlastička, ďakujem, vedela som, že mi hneď odpovieš, si poklad !
Rado sa stalo! Len keby ešte niekto mne odpovedal na môj problém!! Prosím, ozvite sa mi!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať