Zavrieť

Porady

MRP - prehľad I.Q 2005

Poradí mi niekto?

Robím v mzdy v MRP pod WIN. kde nájdem tlačivo prehľad o zrazených preddavkoch na I.Q 05 v mzdovom programe???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ja vidím to tlačivo ale vôbec tam nevidím daňový bonus. Nie je to staré tlačivo???

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    Vo Výstupy/ostatné, tam nájdeš 1. Štvrťtočný prehľad o dani a 2. Štvrťročný prehľad o dani 2004, tak ten druhý treba použiť.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Už vidím že sú tam 2 tlačivá staré a nové r.2004 kde je aj ten daň.bonus. Dakujem. Ale chcem sa opýtať, ked v 2/05 som robila ročné zúčtovanie dane a vyšli vyššie preplatky na dani ako nedoplatky celkovo za firmu som fyzicky neodvádzala žiadnu daň tak vyplatený daň.bonus bol v 2/05 vyplatený z vlastných prostriedkov zamestnávateľa?? a teda sa mi objavuje daň.bonu v r.C a D. Ale ja som nežiadala DU o vrátenie daň.bonusu len som o tú sumu v 3/05 uhradila nižššie preddavky na daň zo záv. čin. Dúfam, že to mám dobre. V MRP mzdy kde vidím na mesačnej rekapitulácii kolko mám v skutočnosti uhradiť DU preddavky??? Dakujem.

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    Podľa §33 odst. 6) si mala žiadať DU o vrátenie sumy daňového bonusu.
    ale nedá sa ti to spraviť tak, že by si ten preplatok rozdelila, že si časť vyplatila v 02/05 a časť v 03/05, veď tento nedoplatok musíš vyplatiť najneskôr pri zúčtovaní mzdy za apríl/05.
    Tiež nemám s týmto skúsenosti, ale keď už sú mzdy vyplatené, tak sa to asi nedá. Ale pokiaľ ste malá org.

    V mesačnej sumarizácii musíš od Daň - mesačné zálohy odrátať Daňový bonus a prípadne odrátať preplatok dane po roč. zúčtovaní, alebo prirátať nedoplatok.
    Naposledy upravil jana991 : 19.04.05 at 14:47

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    To sa mi nedá takto rozdeliť. Dakujem.Ja som mala zafixované že sa to vždy kompenzuje s platbou preddavkou na DU a tak ma vôbec nenapadlo žiadať vrátiť dan.bonus od DU.Ja som si proste nasled.mesiac t.j. 3/05 ponížila odvod preddavku o tie daň.bonusy. Ako to robíte Vy??

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Čo s prehľadom ked ja som DU nežiadala o vrátenie daň.bonusu??? A nasledovný mesiac som si ponížila odvod preddavkov o ten bonus. Dakujem.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Tento problém som mala aj ja. Od preddavkov si možno odpočítať iba daňový bonus do výšky týchto preddavkov, bonus kt. je nad limit daň. preddavkov si treba žiadať od DU. Takisto sa to týka aj daňových bonusov v rámci roč. zúčtovania, tie sa tiež musia rozdeliť a odpočítať ich možno len do výšky dan. povinnosti, zvyšok žiadať od DU. Je to vidno aj na tlačive štvrťročného prehľadu r. 6.
    Valika
    Čo s prehľadom ked ja som DU nežiadala o vrátenie daň.bonusu??? A nasledovný mesiac som si ponížila odvod preddavkov o ten bonus. Dakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pozri SS:
    V skratke:
    Daj do 2/05 do r.D 0, že si nepýtaš naspäť bonus a sprav ako si to písala ďalej, už iná možnosť ma nenapadá.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ja som s tymto problemom bola za mojim spravcom dane na DU v Ziline II, a ta mi povedala, ze o danovy bonus, vzniknuty napr. v02/05 ponizim danovu povinnost a pokial je DB vyssi, tak o zvysok musim poziadat DU o vratenie a nie ho odpocitat v nasled. obdobi teda v 03/05, tam si od preddavku odpocitas DB, kt. ti vysiel za mesiac 03/05. Asi tolko...
    Valika
    Už vidím že sú tam 2 tlačivá staré a nové r.2004 kde je aj ten daň.bonus. Dakujem. Ale chcem sa opýtať, ked v 2/05 som robila ročné zúčtovanie dane a vyšli vyššie preplatky na dani ako nedoplatky celkovo za firmu som fyzicky neodvádzala žiadnu daň tak vyplatený daň.bonus bol v 2/05 vyplatený z vlastných prostriedkov zamestnávateľa?? a teda sa mi objavuje daň.bonu v r.C a D. Ale ja som nežiadala DU o vrátenie daň.bonusu len som o tú sumu v 3/05 uhradila nižššie preddavky na daň zo záv. čin. Dúfam, že to mám dobre. V MRP mzdy kde vidím na mesačnej rekapitulácii kolko mám v skutočnosti uhradiť DU preddavky??? Dakujem.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Máš pravdu misurka volala som na DU a povedali mi, že v 3/05 nemôžem kompenzovať daň.bonus z 2/05. Pekný den a dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.