Zavrieť

Porady

Zmiznutý blok+reklamácia

Má už niekto z majiteľov termotlačiarne skúsenosť s riešením reklamácie keď zákazník príde do obchodu s vyblednutým prázdnym blokom a tovarom na reklamáciu?Zistiť či tam zákazník naozaj kupoval asi bude problém a pri dvojročnej záručnej lehote pochybujem že nejaký blok prežije takú dobu-to si má zákazník po nákupe prefotiť každý termo-blok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bepo
    Má už niekto z majiteľov termotlačiarne skúsenosť s riešením reklamácie keď zákazník príde do obchodu s vyblednutým prázdnym blokom a tovarom na reklamáciu?Zistiť či tam zákazník naozaj kupoval asi bude problém a pri dvojročnej záručnej lehote pochybujem že nejaký blok prežije takú dobu-to si má zákazník po nákupe prefotiť každý termo-blok?
    veru áno a nie len zákazník, ale i firma ktorá účtuje bloky "do nákladov"... bohužiaľ...

    pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

    pedantmk
    No ak tam nebude čitateľná hlavička a číslo bločku tak jedine asi na lampáreň.
    Aj keby si mohli pozrieť oni kontrolnú pásku,či to naozaj predali,lebo ju musia mať 5 rokov.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Sway-tak popíš podrobnejšie
    pedantmk-čo pozrieš na kontrolnej páske keď tá vybledne tiež?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bepo
    Sway-tak popíš podrobnejšie
    pedantmk-čo pozrieš na kontrolnej páske keď tá vybledne tiež?
    nuž ja som svojim klientom odporučila aby si všetky doklady kopírovali a tak mi ich vždy pricvaknú na kópiu - tá nevybledne a takto zakladám doklady do účtovníctva....a potom nemajú problém či už s reklamáciou, či s daňovákmi... Ale sú aj takí čo to odmietajú robiť, ale bohužiaľ pri kontrole neviem čo potom povedia, keď im dajú dodaniť DPH, či vyhodia náklad..., môj problém to už nebude...
    takže tak.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Pri množstve tovarov je záručný list. Už viac krát sa mi stalo, že mi nechceli ani ten potvrdiť.Vraj mám bloček z ERP. Už nikdy sa nedám odhovoriť od potvrdenia záručného listu. Kúpila som deťom pod stromček hodinky. Záručný nepotvrdený(lebo mám bloček z ERP) a 1 hodinky sa po 4 mesiacoch pokazili. Vezmem bloček z peňaženky a čo vidím? Nič. Vezmem záručný a nič! S malou dušičkou som išla do nemenovanej predajne, kde si ma museli pamätať(a aj si ma pamätali). Chceli bloček-tak som im ho ukázala. Chceli záručný-tak som im ho ukázala. i Odpoveď bola: "Pani zlatá, veď tam nič nie je? Najskôr sa krútili, ale potom som použila všetky ženské triky na pána vedúceho(keby bolo treba aj omdliem) a hodinky vymenil kus za kus. Viem, že som zadávateľke neposkytla odpoveď na otázku, ale aspom som prispela svojou skúsenosťou.

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    Raz som pozerala takú reláciu a tam odporúčali, aby si ľudia zapísali deň a hodinu nákupu a ony to potom vedia v systéme vyhľadať. Bolo to v jednom hypermarkete. Neviem, či to vedia aj drobní živnostníci.

    pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

    pedantmk
    bepo
    Sway-tak popíš podrobnejšie
    pedantmk-čo pozrieš na kontrolnej páske keď tá vybledne tiež?
    Sú povinný uchovávať kontrolnú pásku 5 rokov,čiže ju asi budú musieť tiež prefotiť ak ide o ECR.
    To by muselo ísť asi o väčší spor a neviem ako by sa k tomu kto postavil.
    Lebo zákazník má vylednuté aj kontrolná je vyblednutá.
    Ale ak by som mal odpísanú hlavičku a číslo dokladu tak mám aspoň niečo...fakt neviem

    inak šup na http://www.porada.sk/t12207-ofotene-blocky.html
    Naposledy upravil pedantmk : 19.01.07 at 01:18

    Zmiznutý blok+reklamácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.